Zosia

 

Ta dziewczynka to 7 letnia Zosia. Od drugiego roku życia jest leczona neurologicznie ze względu na silne bóle głowy wywołujące utratę świadomości a nawet przytomności. Niestety lekarze nie potrafią postawić diagnozy.

 

 

 

 

 Zosia, już jako dwulatka doświadczyła pierwszego bólu głowy. Nie potrafiąc się jeszcze dobrze komunikować wpadała w nagły krzyk i płacz łapiąc się za głowę. Pierwsze badania, jakie zostały przeprowadzone to były EEG rezonans głowy. Ostatecznie stwierdzono padaczkę. Niestety leczenie Zosi nie zostało wprowadzone, ponieważ była za mała. Mama Zosi, Pani Milena, starała się zmniejszyć cierpienie córki środkami przeciwbólowymi dostępnymi w aptece. Ogromny ból doprowadza, że dziewczynka przelewa się przez ręce, do tego ma napady nieobecności, traci przytomność, śpi po nawet kilkanaście godzin.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez: 

 

 

Pani Milena na własną rękę zaczęła szukać pomocy po szpitalach neurologii dziecięcej w całej Polsce. Jeden lekarz podjął się przebadania dziewczynki kompleksowo. Mimo szeregu wykonanych specjalistycznych badań w ramach refundowanych świadczeń lekarz nie był w stanie postawić diagnozy i przyczyny ogromnego bólu głowy. Pozostały tylko BADANIA GENETYCZNE rozszerzone. Kluczowy jest również fakt, że babcia pani Mileny miała silne bóle głowy, ona sama ma od 6 roku życia, siostra Pani Mileny również. Jednak żadna z nich nie została zdiagnozowana.

Po ostatniej wizycie w Centrum Zdrowia Dziecka w sierpniu 2023r. zostało wprowadzone leczenia farmakologiczne, które jest tylko tymczasowe – do momentu przeprowadzenia badań genetycznych i postawienia diagnozy. Dopiero wówczas będzie leczenie odpowiednimi lekami.

Na szczęście Zosia dobrze reaguje na leki. W ciągu 4 miesięcy głowa bolała dziewczynkę tylko 3 razy, a nie jak wcześniej - co 2 dni, a ataki co 4 dni i też sypia normalnie.

 

 

Zosia na co dzień jest radosną, pogodną dziewczynką. Chodzi do przedszkola (grupa integracyjna) bardzo lubi tańczyć, jednak dużo zajęć opuszczała, bo ból był silniejszy.

Dodatkowym obciążeniem dla rodziny jest choroba Pani Mileny. Zdiagnozowano u niej tętniaka oczno-szyjnego, naczyniaka na prawej skroni oraz uszkodzony rdzeń kręgosłupa.

Aby przerwać ból Zosi, niezbędne jest wykonanie bardzo kosztownych badań genetycznychdzięki którym postawią właściwą diagnozę, które obejmą całą rodzinę: Zosię, jej starszego brata i rodziców.

Potrzeby, na które zbieramy fundusze:

• Pomoc w sfinansowaniu badań genetycznych obejmujących cała rodzinę.
• Pokrycie kosztów przejazdu oraz wszelkich dodatkowych opłat związanych z pobytem matki i córki na badaniach.
• Pomoc w sfinansowaniu diagnostyki i leczenia Zosi i mamy.
• Pomoc w zakupie lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
• Pokrycie wydatków na zakupy spożywcze i środki chemiczne.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez: 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Zosi".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Zosię na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera (karty podarunkowej) na zakupy.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.