Podopieczny Bogdan

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pan Bogdan ma 61 lat, stracił obie nogi w wyniku przewlekłej cukrzycy w 2005 roku. Jest w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Jego skromny miesięczny budżet to nieco ponad 1300 zł. Składa się na niego zasiłek stały z OPS dla osoby samotnie gospodarującej, zasiłek pielęgnacyjny również z OPS, oraz świadczenie z ZUSu - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowo, niewielka kwota którą uda mu się zarobić sprzedając butle z gazem - około 30 zł miesięcznie. Pan Bogdan ma kłopot z bezpiecznym przechowywaniem gazu. Włamano mu się do garażu i wykradziono butle, dlatego zależy nam na porządnym zabezpieczeniu tego garażu. W związku z tym że na co dzień mieszka na wsi, żeby dostać się do większego miasta, przemieszcza się na skuterze. Zależy nam na kupieniu Panu Bogdanowi nowego sprzętu, ale póki co, pomagamy w naprawie i utrzymaniu tego który Pan Bogdan posiada.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

 Wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:


Pan Bogdan mieszka w swoim domu rodzinnym w którym się wychował i mieszkał z rodzicami. Rodzice nie żyją już od około 30 lat, ale Pan Bogdan ma wielki sentyment do swojego domu rodzinnego i za wszelką cenę chce w nim pozostać. Dlatego marzy o remoncie domu, by móc godnie przeżyć w nim resztę swojego życia. Jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia. Dom jest zapuszczony i ubogi. Brakuje mu środków na remont i zakup nowych mebli czy innych sprzętów niezbędnych do normalnego funkcjonowania. Wiele już w tej kwestii zrobiliśmy dla Pana Bogdana, ale sporo jeszcze przed nami. Mamy za sobą remont kuchni wraz z wymianą wszystkich mebli i sprzętów, wymianę szopki w której Pan Bogdan przechowuje drzewo na opał, oraz remont dachu. Na swoją kolej czekają pokoje, łazienka, poddasze i garaż.

Pan Bogdan mieszka sam, w swojej sytuacji zdrowotnej nie jest w stanie samodzielnie zadbać o mieszkanie, choć bardzo się stara. W ubiegłym roku pochował swoją partnerkę i gdy udało mu się nawiązać relację z nową kobietą spadł na niego kolejny cios w postaci śmierci tej drugiej. W pobliżu domu ma kawałek ziemi, na której Jego znajomy zorganizował działkę warzywną dla Pana Bogdana.Bardzo nam zależy by pomóc Panu Bogdanowi mieszkać i żyć w godnych warunkach. Te w których teraz toczy się Jego życie są poniżej normy. Mamy nadzieję że i Wy przyłączycie się do naszego niesienia pomocy Panu Bogdanowi. 

Lub wesprzyj na:

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Wózek inwalidzki. - Przekazany.
 • Skuter - chcemy kupić Panu Bogdanowi nowy sprzęt, ale póki co, pomagamy w naprawie i utrzymaniu tego który Pan Bogdan posiada.
 • Remont domu (łazienka, kuchnia, pokoje, dach, wymiana podłóg, poddasze). - Wykonaliśmy remont kuchni, naprawiliśmy dach i przekazaliśmy panele podłogowe.
 • Zainstalowanie centralnego ogrzewania i pieca. - Zrealizowane.
 • Rozbiórka starych pieców kaflowych. - Zrealizowane.
 • Wymiana szafek kuchennych i zlewozmywaka.  - Wykonane.
 • Remont garażu.
 • Postawienie nowej szopki. - Zrealizowane.
 • Wymiana sprzętów:  kuchenka, pralka, lodówka. - Przekazane.
 • Zakup żywności. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pana Bogdana w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Kurtka. - Przekazana.
 • Buty. - Przekazane.
 • Łóżko. - Zrealizowane
 • Wanna. - Przekazana.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Bogdana. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Pojemnik przed dom na odpady zamieszane. - Przekazny.
 • Wędki - łowienie ryb to pasja Pana Bogdana. - Przekazane.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Bogdana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Bogdana na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

22-12-2021 - Dostaliśmy paczkę z żywnością dla naszego Podopiecznego Pana Bogdana od firmy COMPLAST SP Z O.O. Paczka jest już w rękach Pana Bogdana! Dziękujemy serdecznie !

29-10-2022 - Do Pana Bogdana dotarła przesyłka, panele podłogowe. Przekazana nam została dzięki uprzejmości firmy Servitor z Torunia. Serdecznie dziękujemy naszemu Darczyńcy!

13-05-2021 - Spotkaliśmy Pana Bogdana i przekazaliśmy mu lek o który nas poprosił :).

15-03-2021 - Złożyliśmy Panu Bogdanowi wizytę i zabraliśmy go na zakupy do dyskontu oraz sklepu mięsnego.

05-01-2021 - Poprzez zainstalowanie centralnego ogrzewania u Pana Bogdana, piece kaflowe nie są już potrzebne naszemu Podopiecznemu. Po ich rozbiórce, trzeba było wywieźć uzyskany materiał. Pan Bogdan mógł liczyć na nas w tej sprawie, zadbaliśmy o pojemnik na gruz.

21-12-2020 - Zakończyliśmy poważną inwestycję w domu Pana Bogdana. Został wyczyszczony komin, wymieniony piec, zainstalowany całkiem nowy system centralnego ogrzewania. Pan Bogdan ma teraz grzejniki w każdym pomieszczeniu oraz nowy bojler. Całość instalacji wykonana w miedzi przez profesjonalna ekipę. Koniec z paleniem w piecu który po ostatniej interwencji straży pożarnej groził katastrofą. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 

27-11-2020 -  Pan Bogdan otrzymał od nas piec do centralnego ogrzewania.:) 

 

16-11-2020 - Najważniejszym tematem dla nas teraz w kwestii pomocy dla Pana Bogdana jest centralne ogrzewanie. Dlatego opłaciliśmy przegląd kominiarski, wydanie opinii w sprawie podłączenia kotła do CO oraz czyszczenie komina.

 

13-10-2020 - Opłaciliśmy rachunek za prąd Pana Bogdana oraz pokryliśmy koszty kolejnej naprawy skutera.

12-10-2020 - Podczas ostatniej wizyty u Pana Bogdana w ubiegłym tygodniu, po raz kolejny zaopatrzyliśmy naszego Podopiecznego w zapas żywności. Przy okazji tej wizyty, dokonaliśmy także zakupu materiałów potrzebnych do instalacji centralnego ogrzewania.

16-09-2020 - W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Pana Bogdana, zabraliśmy go na zakupy spożywcze oraz zamontowaliśmy mu rolety w oknach. To wszystko przy okazji dokonywania pomiarów pod instalację centralnego ogrzewania.

 

27-08-2020 -  Dach nad domem Pana Bogdana wymagał remontu, dlatego sfinansowaliśmy materiały do tego potrzebne, oraz wspólnie i w porozumieniu z jednym z sąsiadów wyremontowaliśmy część dachu nad mieszkaniem naszego Podopiecznego.

04-08-2020 - Opłaciliśmy Panu Bogdanowi ubezpieczenie skutera oraz fakturę z apteki. Kupiliśmy również kolejną parę butów. Pan Bogdan posiada protezy i nie jest łatwo dopasować do nich buty, nam się udało znaleźć odpowiedni model i z pomocą naszego Darczyńcy Pana Waldemara, kupiliśmy kolejną parę sprawdzonych butów. :)

09-07-2020 - Opłaciliśmy Panu Bogdanowi za naprawę skutera, oraz rachunek za wodę  i telefon.

 

 

02-07-2020 - U Pana Bogdana sporo się dzieje :) W ostatnim czasie otrzymał od nas bardzo dużą ilość żywności, w tym swój ulubiony drób. Przekazaliśmy również nowe buty, wędkę oraz środki czystości. 

27-05-2020 - W miniony weekend oficjalnie zakończyliśmy prace z szopką Pana Bogdana. Przy okazji wizyty u Niego, opłaciliśmy rachunek za prąd, doładowaliśmy telefon i wykupiliśmy leki w aptece :)

 

26-05-2020 - Dużo się dzieje u Pana Bogdana ostatnio. Naprawiliśmy Jego skuter, kupiliśmy dla Niego nowe wędki i zaopatrzyliśmy Pana Bogdana w pojemnik na śmieci, który stanął przed domem.

14-05-2020 - Przekazujemy Panu Bogdanowi 3 prześcieradła oraz kosmetyki. Kosmetyki przysłała do nas Pani Agnieszka ze Skawiny z ELFA PHARM POLSKA Sp. Z.O.O Sp.K. Serdecznie Dziękujemy.

06-05-2020 -  Prace związane z postawieniem nowej szopki u Pana Bogdana zbliżają się ku końcowi. Kupiliśmy również dla Pana Bogdana piłę łańcuchową by było czym naciąć drewno na kolejny sezon grzewczy. Załączamy również zdjęcie zmontowanego łóżka o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 

30-04-2020 - Wywieźliśmy gruz, zutylizowaliśmy papę i wywieźliśmy śmieci. Postawiliśmy też nowy płot. Teren przygotowany pod postawienie nowej szopki. Zwieźliśmy płyty chodnikowe oraz beton. Po weekendzie ruszamy z dalszym etapem prac. Pan Bogdan otrzymał też łóżko oraz szeroki wygodny materac.

24-04-2020 - Małymi krokami doprowadzamy dom oraz podwórko Pana Bogdana do pięknego stanu :). Wymieniliśmy Panu Bogdanowi wannę, a przy ostatniej wizycie dostarczyliśmy zakupy spożywcze i wykupiliśmy leki.

23-04-2020 - Rozebraliśmy starą szopkę Pana Bogdana i szykujemy się do wywiezienia gruzu i uprzątnięcia terenu wokół, by powstało piękne miejsca na nową szopkę :).

 

21-04-2020 - Kochani! Udało się. Kuchnia Pana Bogdana wygląda jak nowa. Odmalowaliśmy całe pomieszczenie, doszorowaliśmy fugi, wstawiliśmy nowe meble, blaty, okap, zlew i baterię. Pan Bogdan ma teraz w pełni komfortowe warunki by przygotowywać swoje posiłki. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Załączone zdjęcia były wykonane ponad miesiąc temu, w czasie gdy nie obowiązywały obostrzenia dotyczące zakrywania twarzy i zachowania 2 m dystansu.


14-04-2020 - Opłaciliśmy rachunek za wodę Pana Bogdana za styczeń, luty i marzec.

09-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy! Dzięki waszemu wsparciu dotarliśmy do Pana Bogdana z kolejnymi zakupami i to tuż przed świętami. Nasz Podopieczny nie musiał wychodzić do sklepu, bo wszystko czego potrzebował otrzymał od nas pod własne drzwi. Dostawy dokonała jedna osoba z fundacji, w rękawiczkach i masce. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie! :)

 

02-04-2020 - Opłaciliśmy Panu Bogdanowi roczny podatek od nieruchomości oraz dokonaliśmy opłaty za odpady komunalne, do końca 2020 roku.

03-03-2020 - Kochani. Szykujemy się do wymiany wszystkich mebli i odświeżenia kuchni Pana Bogdana. Mamy nowe szafki, zlew, kran, okap oraz farby i wszelkie niezbędne materiały do wykonania prac. Będziemy na bieżąco informować Was o naszych dalszych czynnościach a po wszystkim umieścimy zdjęcia i nagranie :) Mamy też już nową szopkę która czeka w garażu na montaż, niech tylko nadejdą cieplejsze dni. Dziękujemy że jesteście z nami.

 

02-03-2020 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi zakupy spożywcze.

 

30-01-2020 - Pan Bogdan dostał dużą paczkę od firmy LAKMA STREFA SP. Z O. O z siedzibą w Warszowicach. Serdecznie dziękujemy :).Paczka zawiera środki chemiczne, torby na zakupy, ściereczki a także kubek i notes z logo naszego Darczyńcy. Dziękujemy :)

20-12-2019 - Z Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Pani Małgorzaty i Pana Czesława dostaliśmy paczkę dla naszych Podopiecznych Pana Piotra i Julii oraz Pana Bogdana. Podzieliliśmy produkty po równo i przekazaliśmy Podopiecznym.

16-12-2019 - Serdecznie dziękujemy Pani Marcie, która zadzwoniła do nas, dowiedzieć się czego Pan Bogdan potrzebuje i wraz z mężem przysłała do nas paczkę, pełną swetrów, marynarek, golfów i spodni :). 


20-11-2019 - Prezentujemy zdjęcia nowej kurtki dla Pana Bogdana. Tę którą przekazaliśmy dla Niego w ubiegłym tygodniu musieliśmy wymienić, z powodu za wąskich rękawów. Ale już Pan Bogdan otrzymał od nas nową, grubą, długą, zimową kurtkę z kapturem. Jest dla Niego idealna. :)

15-11-2019 - Przekazaliśmy dużą paczkę żywnościową dla Pana Bogdana. Oprócz żywności Pan Bogdan dostał od nas zimową kurtkę.

13-11-2019 - Przekazaliśmy dużą paczkę dla Pana Bogdana, od naszego Sponsora, producenta bielizny i odzieży domowej. 

22-10-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi wózek inwalidzki oraz nową lodówkę z zamrażalnikiem.

01-10-2019 - Dofinansowaliśmy Panu Bogdanowi turnus rehabilitacyjny.

18-09-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę na jesień, nową kuchenkę gazową oraz pralkę.

03-06-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę i buty.

 

20-05-2019 - Odwiedziliśmy Pana Bogdana, jest pełen nadziei na polepszenie swojego losu.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wyrywanizpiekla.org
  www.wyrywanizpiekla.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.