Pani Władysława i Seniorzy

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pani Władysława ma 90 lat, a do 80 roku życia udzielała się jako wolontariuszka w Caritas, a teraz sama potrzebuje wsparcia. Nasza Podopieczna miała trudne dzieciństwo a i w życiu dorosłym wylała wiele łez. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku zmarł jej czwarty, ostatni z synów. Dwóch synów zmarło na nowotwory, dwóch na choroby serca. My poznaliśmy Panią Władysławę na niedługo przez Świętami Bożego Narodzenia 2019 roku, spytana przez nas o to czego jej najbardziej brakuje poprosiła tylko o to, by nie była sama w wigilię.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Pani Władysława mówi otwarcie o tym że Jej relacja z mamą była naznaczona przemocą fizyczną oraz psychiczną. Jako dziecko, mała Władzia, ze strony matki słyszała wiele obelg, przykrych słów, wyzwisk i oszczerstw. Zaznała bólu fizycznego gdy była głową bita o ścianę. Matka nie pozwoliła Pani Władysławie na edukację, ukończyła zaledwie dwie klasy szkoły podstawowej i ledwie potrafi się podpisać. Gdy miała 12 lat matką ją zostawiła i zmuszona została do sprawowania samotnej opieki nad swoim bardzo chorym ojcem. Przez pierwsze lata swojego życia nie wiedziała nawet jak się nazywa a zwracano się do Niej wyłącznie w sposób wulgarny.

Gdy dorosła i sama została mamą czterech synów, inaczej poprowadziła swoją relację z dziećmi. Dała Im dużo miłości, ciepła i wsparcia. Pani Władysława cieszyła się że ma kilkoro dzieci, sama wychowywała się bez rodzeństwa. Choć przyszła na świat wraz z bratem bliźniakiem, On zmarł po dwóch tygodniach życia.

Mimo traum dysponuje dużą wewnętrzną siłą i z przyjemnością Jej się słucha i na Nią patrzy. Jest bardzo skromna, a przez krzywdy których doświadczyła, ma wielką pokorę do życia. Niezwykłe jest to że, pomimo traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa i złego traktowania przez ludzi ma potrzebę bliskości z drugim człowiekiem.

Gdy Pani Władzia znalazła się pod naszymi skrzydłami, celem naszej zbiórki była pomoc w zakupach spożywczych, wykupieniu leków oraz poprawienie warunków mieszkaniowych Pani Władzi. Jednak to musiało ulec zmianie, gdy w październiku 2020 roku Pani Władysława przestała chodzić i z tego powodu przeniosła się miesiąc później do Domu Pomocy Społecznej.

W obecnym miejscu zamieszkania Pani Władysławy przebywa około osiemdziesięciu innych osób, głównie są to osoby starsze. Często też otrzymujemy zewnętrzne prośby z całej Polski od Seniorów w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego przy okazji pomocy dla naszej uroczej Seniorki Pani Władysławy, będziemy pomagać w miarę możliwości innym Seniorom w potrzebie.

Są to ludzie często schorowani i czasem też bez wsparcia rodziny, czasem jej po prostu nie mają, a czasem te relacje wygasły, z różnych powodów. Osoby starsze wstydzą się wprost poprosić bliskich o pomoc, bo nie chcą być dla nikogo ciężarem. Zapewniają najbliższych że świetnie sobie radzą i tak samo świetnie się czują. W rzeczywistości jednak ledwo wiążą koniec z końcem, żyją bardzo skromnie, nie pozwalając sobie nawet na luksus wykupienia niezbędnych leków.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Pani Władysławy:

 • Remont łazienki.- Anulowane ze względu na przeniesienie Pani Władysławy do Domu Pomocy Społecznej.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup żywności.- Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup środków higienicznych ( podkłady, pieluchomajtki). - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup odzieży i obuwia. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Zakup środków czystości. - Wcześniej na bieżąco realizowaliśmy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie, od momentu zamieszkania w DPS - potrzebami są głównie środki higieny osobistej.
 • Nowa chłodziarko-zamrażarka. - Przekazana gdy Pani Władysława mieszkała jeszcze w domu - teraz sprzęt wraz z Panią Władysławą został przeniesiony do DPS zamieszkałego przez Panią Władzię.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Seniorów.

 • Podstawowe artykuły żywnościowe. Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Tekstylia oraz odzież, pościel wraz z prześcieradłami, ręczniki.
 • Opłacenie zabiegów medycznych.
 • Pomoc w transporcie medycznym, wyjścia na pocztę i inne

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Władysławy i Seniorów ".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Panią Władysławę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

24-06-2022 - Dziś na zdjęciach nasza pomoc dla Pani Władysławy przekazana w czerwcu.

31-05-2022 - Odżywki  uzupełniające dietę, słodycze i produkty medyczne to pomoc dla Pani Władzi w maju.

04-05-2022 - Dziś na zdjęciach zakupy przekazane Pani Władysławie w kwietniu i uśmiechnięta Pani Władzia we własnej osobie:)

07-04-2022 - Artykuły higieniczne, leki  i słodkości. To przekazane zakupy Pani Władzi w marcu :).

31-03-2022 - Otrzymaliśmy paczkę dla Pani Władysławy od firmy Hitachi Vantara z Krakowa. Paczka zawierała produkty spożywcze oraz tekstylia: ręczniki, pościel i obrusy. Wszystko oczywiście jest już u Pani Władzi :)

28-02-2022 - Pani Władzia w lutym także otrzymała od nas małe zakupy :)

31-01-2022 - Bardzo nam miło patrzeć na Panią Władzię uśmiechniętą i w dobrej formie. W styczniu również otrzymała od nas zakupy :)

18-01-2022 - Pani Władzia w grudniu dostała od nas koc i swoje ulubione produkty spożywcze.

16-12-2021 - Dziś na zdjęciach zakupy dla Pani Władzi przekazane w listopadzie :)

12-11-2021 - Dziś na zdjęciach Pani Władzia i zakupy przekazane Jej w październiku :).

20-10-2021 - We wrześniu przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze i kilka ubrań.

03-09-2021 - Pani Władzia otrzymała w sierpniu od nas comiesięczną pomoc. Jak zawsze były to głównie zakupy spożywcze i elementy odzieży.

03-08-2021- Wczoraj były zakupy spożywcze dla Pani Władzi, a dziś sama Pani Władzia oraz kilka ubrań które przekazaliśmy Jej w lipcu. 

02-08-2021 - Skończył się lipiec więc czas na podsumowanie zakupów dla Pani Władzi. Dziś na zdjęciach głównie artykuły spożywcze przekazane naszej Podopiecznej w lipcu.

05-07-2021 - Bardzo nas cieszą nowe zdjęcia, przekazane nam przez Panią Magdę wolontariuszkę, na których widzimy że nasza Podopieczna Pani Władzia korzysta ze świeżego powietrza, gdy warunki atmosferyczne na to pozwalają. Poza dowodami korzystania ze świeżego powietrza przez Panią Władzię ;) na zdjęciach również podsumowanie czerwcowych zakupów dla naszej Seniorki.

31-05-2021 - Jak widać na zdjęciu, można już odwiedzać mieszkańców DPSu w którym przebywa nasza Pani Władzia, trzeba przyznać że nasza Seniorka dobrze wygląda :). W maju przekazaliśmy Jej za pośrednictwem Pani Magdy, dwie paczki z zakupami. Jak zawsze znalazły się w nich ulubione produkty spożywcze naszej Podopiecznej oraz kilka ubrań :).

04-05-2021 - Jak co miesiąc, już tradycyjnie prezentujemy zdjęcia zakupów dla Pani Władysławy z całego poprzedniego miesiąca. Nasza Podopieczna przebywa w DPS i niczego Jej tam nie brakuje, ale wiadomo że każdy człowiek ma swoje ulubione produkty bez których nie może się obejść. Pani Władzia w ramach podziękowania za opiekę nad Nią, poprosiła o tort dla opiekunek i opiekunów DPSu.

09-04-2021 - Po raz drugi udało nam się przekazać pomoc dla Pana Andrzeja z Bytomia. Tym razem w paczce znalazł się laptop :).

02-04-2021 - Na zdjęciach podsumowanie marcowej pomocy dla Pani Władzi. :)

09-03-2021 - Dziś podsumowanie zakupów dla Pani Władzi z lutego. Tym razem w potrzebach naszej Podopiecznej było także kilka ubrań.

29-01-2021 - Niestety nie możemy zbyt wiele zrobić dla Pani Władysławy, ale robimy najlepiej tyle, na ile pozwalają nam możliwości. Dbamy regularnie o Panią Władysławę w zakresie przekazywania Jej zakupów spożywczych oraz leków.

08-01-2021 - W ramach rozszerzenia zbiórki Pani Władysławy o innych uroczych Seniorów, przestawiamy dzisiaj przekazaną paczkę Panu Andrzejowi z Bytomia.:)

 

05-01-2021 - Pani Władysława od ponad miesiąca przebywa w DPSie. Dla nas nie oznacza to zaniechania pomocy dla naszej Podopiecznej, a wręcz przeciwnie, w miarę możliwości rozszerzamy nasze działania, uwzględniając Jej współmieszkańców. Przed Świętami Bożego Narodzenia złożyliśmy wizytę, oczywiście nie z pustymi rękami :).

30-12-2020 - Za pośrednictwem Pani Magdy - wolontariuszki opiekującej się Panią Władzią, przed świętami przekazaliśmy jeszcze jedną drobną paczkę Pani Władysławie :).

22-12-2020 - Dostarczyliśmy dziś paczkę składającą się z soczków i chusteczek nawilżanych do DPSu w którym przebywa Pani Władzia. Dla naszej Podopiecznej było też coś ekstra, paczka przekazana od Pani Ewy :)

12-12-2020 - Nasza Podopieczna Pani Władzia, jest pod całodobową opieką DPSu ale my o Niej nie zapominamy. Na zdjęciach zakupy, które zrobiła i dostarczyła Pani Władzi, Pani Magda.

03-12-2020 - Przed pójściem do DPSu, Pani Władzia dostała od nas kila rzeczy które uznała za potrzebne. Trochę żywności i kilka elementów garderoby.

16-11-2020 - Pani Władysława w najbliższy czwartek zostanie mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. Będzie miała tam niezbędną całodobową opiekę. W związku z tym że lodówka, niedawno przekazana przez nas Pani Władysławie, nie będzie już Jej potrzebna w domu, sprzęt zmienia adres wraz z naszą Podopieczną. Dziś prezentujemy zdjęcia zakupów spożywczych oraz leków dla Pani Władysławy, z ostatnich trzech tygodni.

28-10-2020 - Pani Władysława jako osoba leżąca, teraz potrzebuje jeszcze więcej opieki niż dotychczas. Dlatego nie zapominamy o Niej i dzięki Pani Magdzie - wolontariuszce, możemy na bieżąco dostarczać Pani Władzi niezbędne zakupy.

12-10-2020 - Kochani! Niestety stan zdrowia Pani Władysławy uległ znacznemu pogorszeniu :(.Gdy pojawi się miejsce, nasza Droga Seniorka stanie się mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. W związku z tą sytuacją nasz plan działania na rzecz Pani Władysławy musi ulec zmianie. Plan związany z wszelkimi remontami mieszkania Pani Władzi, nie ma już racji bytu. W temacie zmian w Jej mieszkaniu zdążyliśmy zakupić nową lodówką. Tym samym środki zebrane na Panią Władysławę będziemy wydatkować na zakup środków higienicznych, leków i artykułów spożywczych, oraz wszelkich nowych potrzeb które pojawią się już podczas pobytu Pani Władzi w DPS. Życzymy Pani Władzi dużo dużo zdrowia i siły!

08-10-2020 - Dziś ostatnie zdjęcie zakupów wrześniowych dla Pani Władysławy.

01-10-2020 - Dziś pierwszy dzień nowego miesiąca, a więc dobry czas na podsumowanie minionego. Prezentujemy zatem zdjęcia kolejnych zakupów z września dla Pani Władysławy :).

21-09-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze oraz drobne zakupy z apteki.

 

21-08-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie nową chłodziarko – zamrażarkę. Opłaciliśmy także usługi : wniesienia, podłączenia sprzętu  i odebrania starej chłodziarki od naszej Podopiecznej. :)

02-07-2020 - Pani Władzia jest naprawdę urocza :) Wdzięczność za otrzymaną od nas żywność, ubrania oraz środki czystości, widać po Niej gołym okiem :).

 

27-04-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie sprzęt niezbędny do codziennej kontroli Jej zdrowia – ciśnieniomierz.

10-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy. Dzięki Waszemu wsparciu dotarliśmy do Pani Władzi z zakupami i to tuż przed świętami :). Pani Władysława nie wychodzi wcale z domu, tym bardziej teraz to nie wskazane. Dzięki Wam i nam, wszystko czego potrzebowała otrzymała pod własne drzwi. Dostawa odbyła się w rękawiczkach i maskach, przez jedną osobę z fundacji. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie!

29-11-2019 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze, jako powitanie jej w gronie naszych Podopiecznych.:) 

 

Seniorzy są nam bliscy nie od dziś :). Zanim połączyliśmy zbiórki Pani Władysławy i Seniorów udało nam się dokonać kilku drobnych gestów :)

21-09-2020 - Kolejna paczka z żywnością od naszej fundacji trafiła na ręce Pani Anny z Warszawy :)


17-08-2020 -
Po otrzymaniu wiadomości z prośbą o pomoc od Pani Anny z Warszawy, w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy drobną paczkę z żywnością oraz środkami chemicznymi. Życzymy wszystkiego dobrego :)


01-03-2019 - Tę przemiłą Panią przypadkiem spotkałem pod swoim blokiem. Poprosiła mnie bym podwiózł ją na przystanek bo chodzi o kulach a ma daleko. Zapytałem o miejsce docelowe i odwiozłem do samego centrum. Najmilej spędzone 15 minut od miesięcy :)

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Zdjęcia z pierwszej wizyty u Pani Władysławy:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.