Pani Władysława i Seniorzy

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pani Władysława ma 89 lat, a do 80 roku życia udzielała się jako wolontariuszka w Caritas, a teraz sama potrzebuje wsparcia. Nasza Podopieczna miała trudne dzieciństwo a i w życiu dorosłym wylała wiele łez. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku zmarł jej czwarty, ostatni z synów. Dwóch synów zmarło na nowotwory, dwóch na choroby serca. My poznaliśmy Panią Władysławę na niedługo przez Świętami Bożego Narodzenia 2019 roku, spytana przez nas o to czego jej najbardziej brakuje poprosiła tylko o to, by nie była sama w wigilię.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Pani Władysława mówi otwarcie o tym że Jej relacja z mamą była naznaczona przemocą fizyczną oraz psychiczną. Jako dziecko, mała Władzia, ze strony matki słyszała wiele obelg, przykrych słów, wyzwisk i oszczerstw. Zaznała bólu fizycznego gdy była głową bita o ścianę. Matka nie pozwoliła Pani Władysławie na edukację, ukończyła zaledwie dwie klasy szkoły podstawowej i ledwie potrafi się podpisać. Gdy miała 12 lat matką ją zostawiła i zmuszona została do sprawowania samotnej opieki nad swoim bardzo chorym ojcem. Przez pierwsze lata swojego życia nie wiedziała nawet jak się nazywa a zwracano się do Niej wyłącznie w sposób wulgarny.

Gdy dorosła i sama została mamą czterech synów, inaczej poprowadziła swoją relację z dziećmi. Dała Im dużo miłości, ciepła i wsparcia. Pani Władysława cieszyła się że ma kilkoro dzieci, sama wychowywała się bez rodzeństwa. Choć przyszła na świat wraz z bratem bliźniakiem, On zmarł po dwóch tygodniach życia.

Mimo traum dysponuje dużą wewnętrzną siłą i z przyjemnością Jej się słucha i na Nią patrzy. Jest bardzo skromna, a przez krzywdy których doświadczyła, ma wielką pokorę do życia. Niezwykłe jest to że, pomimo traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa i złego traktowania przez ludzi ma potrzebę bliskości z drugim człowiekiem.

Gdy Pani Władzia znalazła się pod naszymi skrzydłami, celem naszej zbiórki była pomoc w zakupach spożywczych, wykupieniu leków oraz poprawienie warunków mieszkaniowych Pani Władzi. Jednak to musiało ulec zmianie, gdy w październiku 2020 roku Pani Władysława przestała chodzić i z tego powodu przeniosła się miesiąc później do Domu Pomocy Społecznej.

W obecnym miejscu zamieszkania Pani Władysławy przebywa około osiemdziesięciu innych osób, głównie są to osoby starsze. Często też otrzymujemy zewnętrzne prośby z całej Polski od Seniorów w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego przy okazji pomocy dla naszej uroczej Seniorki Pani Władysławy, będziemy pomagać w miarę możliwości innym Seniorom w potrzebie.

Są to ludzie często schorowani i czasem też bez wsparcia rodziny, czasem jej po prostu nie mają, a czasem te relacje wygasły, z różnych powodów. Osoby starsze wstydzą się wprost poprosić bliskich o pomoc, bo nie chcą być dla nikogo ciężarem. Zapewniają najbliższych że świetnie sobie radzą i tak samo świetnie się czują. W rzeczywistości jednak ledwo wiążą koniec z końcem, żyją bardzo skromnie, nie pozwalając sobie nawet na luksus wykupienia niezbędnych leków.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Pani Władysławy:

 • Remont łazienki.- Anulowane ze względu na przeniesienie Pani Władysławy do Domu Pomocy Społecznej.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup żywności.- Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup środków higienicznych ( podkłady, pieluchomajtki). - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup środków czystości. - Wcześniej na bieżąco realizowaliśmy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie, od momentu zamieszkania w DPS - potrzebami są głównie środki higieny osobistej.
 • Nowa chłodziarko-zamrażarka. - Przekazana gdy Pani Władysława mieszkała jeszcze w domu - teraz sprzęt wraz z Panią Władysławą został przeniesiony do DPS zamieszkałego przez Panią Władzię.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Seniorów.

 • Podstawowe artykuły żywnościowe. Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Tekstylia oraz odzież, pościel wraz z prześcieradłami, ręczniki.
 • Opłacenie zabiegów medycznych.
 • Pomoc w transporcie medycznym, wyjścia na pocztę i inne

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Władysławy i Seniorów ".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Panią Władysławę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

31-05-2021 - Jak widać na zdjęciu, można już odwiedzać mieszkańców DPSu w którym przebywa nasza Pani Władzia, trzeba przyznać że nasza Seniorka dobrze wygląda :). W maju przekazaliśmy Jej za pośrednictwem Pani Magdy, dwie paczki z zakupami. Jak zawsze znalazły się w nich ulubione produkty spożywcze naszej Podopiecznej oraz kilka ubrań :).

04-05-2021 - Jak co miesiąc, już tradycyjnie prezentujemy zdjęcia zakupów dla Pani Władysławy z całego poprzedniego miesiąca. Nasza Podopieczna przebywa w DPS i niczego Jej tam nie brakuje, ale wiadomo że każdy człowiek ma swoje ulubione produkty bez których nie może się obejść. Pani Władzia w ramach podziękowania za opiekę nad Nią, poprosiła o tort dla opiekunek i opiekunów DPSu.

09-04-2021 - Po raz drugi udało nam się przekazać pomoc dla Pana Andrzeja z Bytomia. Tym razem w paczce znalazł się laptop :).

02-04-2021 - Na zdjęciach podsumowanie marcowej pomocy dla Pani Władzi. :)

09-03-2021 - Dziś podsumowanie zakupów dla Pani Władzi z lutego. Tym razem w potrzebach naszej Podopiecznej było także kilka ubrań.

29-01-2021 - Niestety nie możemy zbyt wiele zrobić dla Pani Władysławy, ale robimy najlepiej tyle, na ile pozwalają nam możliwości. Dbamy regularnie o Panią Władysławę w zakresie przekazywania Jej zakupów spożywczych oraz leków.

08-01-2021 - W ramach rozszerzenia zbiórki Pani Władysławy o innych uroczych Seniorów, przestawiamy dzisiaj przekazaną paczkę Panu Andrzejowi z Bytomia.:)

 

05-01-2021 - Pani Władysława od ponad miesiąca przebywa w DPSie. Dla nas nie oznacza to zaniechania pomocy dla naszej Podopiecznej, a wręcz przeciwnie, w miarę możliwości rozszerzamy nasze działania, uwzględniając Jej współmieszkańców. Przed Świętami Bożego Narodzenia złożyliśmy wizytę, oczywiście nie z pustymi rękami :).

30-12-2020 - Za pośrednictwem Pani Magdy - wolontariuszki opiekującej się Panią Władzią, przed świętami przekazaliśmy jeszcze jedną drobną paczkę Pani Władysławie :).

22-12-2020 - Dostarczyliśmy dziś paczkę składającą się z soczków i chusteczek nawilżanych do DPSu w którym przebywa Pani Władzia. Dla naszej Podopiecznej było też coś ekstra, paczka przekazana od Pani Ewy :)

12-12-2020 - Nasza Podopieczna Pani Władzia, jest pod całodobową opieką DPSu ale my o Niej nie zapominamy. Na zdjęciach zakupy, które zrobiła i dostarczyła Pani Władzi, Pani Magda.

03-12-2020 - Przed pójściem do DPSu, Pani Władzia dostała od nas kila rzeczy które uznała za potrzebne. Trochę żywności i kilka elementów garderoby.

16-11-2020 - Pani Władysława w najbliższy czwartek zostanie mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. Będzie miała tam niezbędną całodobową opiekę. W związku z tym że lodówka, niedawno przekazana przez nas Pani Władysławie, nie będzie już Jej potrzebna w domu, sprzęt zmienia adres wraz z naszą Podopieczną. Dziś prezentujemy zdjęcia zakupów spożywczych oraz leków dla Pani Władysławy, z ostatnich trzech tygodni.

28-10-2020 - Pani Władysława jako osoba leżąca, teraz potrzebuje jeszcze więcej opieki niż dotychczas. Dlatego nie zapominamy o Niej i dzięki Pani Magdzie - wolontariuszce, możemy na bieżąco dostarczać Pani Władzi niezbędne zakupy.

12-10-2020 - Kochani! Niestety stan zdrowia Pani Władysławy uległ znacznemu pogorszeniu :(.Gdy pojawi się miejsce, nasza Droga Seniorka stanie się mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. W związku z tą sytuacją nasz plan działania na rzecz Pani Władysławy musi ulec zmianie. Plan związany z wszelkimi remontami mieszkania Pani Władzi, nie ma już racji bytu. W temacie zmian w Jej mieszkaniu zdążyliśmy zakupić nową lodówką. Tym samym środki zebrane na Panią Władysławę będziemy wydatkować na zakup środków higienicznych, leków i artykułów spożywczych, oraz wszelkich nowych potrzeb które pojawią się już podczas pobytu Pani Władzi w DPS. Życzymy Pani Władzi dużo dużo zdrowia i siły!

08-10-2020 - Dziś ostatnie zdjęcie zakupów wrześniowych dla Pani Władysławy.

01-10-2020 - Dziś pierwszy dzień nowego miesiąca, a więc dobry czas na podsumowanie minionego. Prezentujemy zatem zdjęcia kolejnych zakupów z września dla Pani Władysławy :).

21-09-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze oraz drobne zakupy z apteki.

 

21-08-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie nową chłodziarko – zamrażarkę. Opłaciliśmy także usługi : wniesienia, podłączenia sprzętu  i odebrania starej chłodziarki od naszej Podopiecznej. :)

02-07-2020 - Pani Władzia jest naprawdę urocza :) Wdzięczność za otrzymaną od nas żywność, ubrania oraz środki czystości, widać po Niej gołym okiem :).

 

27-04-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie sprzęt niezbędny do codziennej kontroli Jej zdrowia – ciśnieniomierz.

10-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy. Dzięki Waszemu wsparciu dotarliśmy do Pani Władzi z zakupami i to tuż przed świętami :). Pani Władysława nie wychodzi wcale z domu, tym bardziej teraz to nie wskazane. Dzięki Wam i nam, wszystko czego potrzebowała otrzymała pod własne drzwi. Dostawa odbyła się w rękawiczkach i maskach, przez jedną osobę z fundacji. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie!

29-11-2019 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze, jako powitanie jej w gronie naszych Podopiecznych.:) 

 

Seniorzy są nam bliscy nie od dziś :). Zanim połączyliśmy zbiórki Pani Władysławy i Seniorów udało nam się dokonać kilku drobnych gestów :)

21-09-2020 - Kolejna paczka z żywnością od naszej fundacji trafiła na ręce Pani Anny z Warszawy :)


17-08-2020 -
Po otrzymaniu wiadomości z prośbą o pomoc od Pani Anny z Warszawy, w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy drobną paczkę z żywnością oraz środkami chemicznymi. Życzymy wszystkiego dobrego :)


01-03-2019 - Tę przemiłą Panią przypadkiem spotkałem pod swoim blokiem. Poprosiła mnie bym podwiózł ją na przystanek bo chodzi o kulach a ma daleko. Zapytałem o miejsce docelowe i odwiozłem do samego centrum. Najmilej spędzone 15 minut od miesięcy :)

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Zdjęcia z pierwszej wizyty u Pani Władysławy:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo