Pani Leokadia

Pani Leokadia ma 94 lata. Przypadkowe spotkanie sprawiło, że znalazła się pod opieką Fundacji – teraz, dzięki Państwa wspaniałym sercom, los się do niej uśmiechnął. Opowiadamy historię Pani Leokadii i zachęcamy do pomocy, której ta drobna, skromna kobieta bardzo potrzebuje.

Życie Pani Leokadii zmieniło się bezpowrotnie wraz z wybuchem wojny. Choć udało jej się przetrwać Powstanie warszawskie, musiała pogodzić się ze śmiercią najbliższych, straciła oboje rodziców i brata. Nie wszystkich mogła jednak pochować – matka Pani Leokadii zginęła w zbombardowanym szpitalu i nigdy nie została odnaleziona, nie ma więc grobu, który córka mogłaby odwiedzić. Realia wojny i Powstania do dziś prześladują Panią Leokadię, która podkreśla, że ciężar wspomnień z wiekiem dokucza coraz bardziej.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Przez całe życie ciężko pracowała, poświęciła się rodzinie i dla męża opuściła dom dziadków w Warszawie, do którego już nigdy nie było dane jej wrócić. Mąż Pani Leokadii nie żyje, a kobieta utrzymuje się z bardzo skromnej emerytury, która musi wystarczyć na wszystkie opłaty, jedzenie, podstawowe środki czystości i zakup leków. Koszty są wysokie, a wsparcia brakuje. Najbliżsi odchodzą, a kolejne pokolenia nie pamiętają o starszych członkach rodziny. Nasza Podopieczna godzi się z losem i, jak sama mówi, mogłaby liczyć co najwyżej na towarzystwo koleżanek, ale ich także ubywa – to przecież starsze osoby, chorują, odchodzą.

Pani Leokadia cierpi z powodu bólu. Kręgosłup szyjny daje o sobie znać, a realizacja recept regularnie wymaga środków. Jedna przykładowa recepta to 8 pozycji – 8 leków, które pomogą uśmierzyć ból, ale najpierw muszą pojawić się w zasięgu Pani Leokadii. Oprócz tego nasza Podopieczna zmaga się z konsekwencjami bakteryjnej choroby, którą przeszła w 2012 roku. Obciążony organizm do dziś nie wrócił do pełnej sprawności – w jednym płucu gromadzi się woda, dlatego niezbędne jest leczenie zachowawcze i stała kontrola lekarska. Na domiar złego Pani Leokadia na początku 2019 roku uległa wypadkowi, który zakończył się złamaniem.

Podopieczni Fundacji to najczęściej bardzo skromne, ciepłe osoby i taka właśnie jest Pani Leokadia. Zachęcamy do obejrzenia naszych rozmów i wysłuchania historii, którą dziś się z Państwem dzielimy. Gorąco apelujemy o wsparcie – Pani Leokadia traci nadzieję i wiarę w przyszłość, wspomina o śmierci i mówi, że jest już zmęczona. Zmęczona trudem, doświadczeniami i po prostu życiem, które jak dotąd jej nie oszczędzało.

Zebrane środki pozwolą na zakup leków i podstawowych środków codziennego użytku. Chcemy także zadbać o drobne remonty w mieszkaniu Pani Leokadii, np. wymianę zlewu, który jest w opłakanym stanie. Wierzymy ogromnie w Państwa zaangażowanie, wiemy, że i tym razem możemy liczyć na Waszą pomoc.

O wszystkich działaniach na rzecz Pani Leokadii będziemy informować na naszej stronie. Pokazujemy dobro, które dzieje się dzięki naszym Darczyńcom. Za każdy gest – w imieniu Pani Leokadii – najserdeczniej dziękujemy!

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Potrzeby na które zbieramy fundusze :

 • Zakup żywności - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Nowy telewizor. - Przekazany,
 • Wymiana mebli kuchennych i zlewozmywaka.
 • Radioodbiornik. - Przekazany.
 • Wymiana okien i drzwi balkonowych – obecne już się nie ryglują i nawet wiatr jest je w stanie otworzyć.Wymiary okien : jedno okno ma rozmiar 175 cm szerokości i 145 cm wysokości, okno koło drzwi balkonowych 150 cm szer i 145 cm wys, drzwi balkonowe 90 szerokości i 218 wysokości.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Leokadii".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Bogdana na stałe wypełnij polecenie zapłaty

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

02-07-2020 - Przekazaliśmy Pani Leokadii radioodbiornik:)

11-05-2020 - W ubiegłym, tygodniu przekazaliśmy Pani Leokadii paczkę od Pani Barbary. Paczka wyjątkowa bo poza artykułami spożywczymi oraz pięknymi prezentami osobistymi dla Pani Lodzi, paczka zawierała uroczy obrazek narysowany przez syna Pani Barbary. Jesteśmy wzruszeni.:)

02-05-2020 - Przekazaliśmy nowy telewizor dla Pani Leokadii. Ma aż 42 cale:) Na pewno Pani Leokadii, będzie przyjemniej spędzało się przy nim czas, niż przy poprzednim, który miał 14 cali.

 

17-04-2020 - Przekazaliśmy paczkę dla Pani Leokadii :). Dostaliśmy ją od Pani Marii i Ekipy Szymona. Szczegóły na zdjęciu i filmie :). 


18-03-2018 - Byliśmy z wizytą u Pani Lodzi i przekazaliśmy Jej drobne zakupy spożywcze i lekarstwa dostępne bez recepty o które prosiła.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo