Pani Leokadia

Pani Leokadia ma 95 lat. Przypadkowe spotkanie sprawiło, że znalazła się pod opieką Fundacji – teraz, dzięki Państwa wspaniałym sercom, los się do niej uśmiechnął. Opowiadamy historię Pani Leokadii i zachęcamy do pomocy, której ta drobna, skromna kobieta potrzebuje. Życie Pani Leokadii zmieniło się bezpowrotnie wraz z wybuchem wojny. Choć udało jej się przetrwać Powstanie warszawskie, musiała pogodzić się ze śmiercią najbliższych, straciła oboje rodziców i brata. Nie wszystkich mogła jednak pochować – matka Pani Leokadii zginęła w zbombardowanym szpitalu i nigdy nie została odnaleziona, nie ma więc grobu, który córka mogłaby odwiedzić. Realia wojny i Powstania do dziś prześladują Panią Leokadię, która podkreśla, że ciężar wspomnień z wiekiem dokucza coraz bardziej

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:


Lub dokonaj wpłaty przez:


Dla męża opuściła dom dziadków w Warszawie, do którego już nigdy nie było dane jej wrócić. Mąż Pani Leokadii nie żyje, a kobieta utrzymuje się z bardzo skromnej emerytury, która musi wystarczyć na wszystkie opłaty, jedzenie, podstawowe środki czystości i zakup leków. Nasza Podopieczna godzi się z losem i jak sama mówi, mogłaby liczyć co najwyżej na towarzystwo koleżanek, ale ich także ubywa – to przecież starsze osoby, chorują, odchodzą.

Pani Leokadia cierpi z powodu bólu. Kręgosłup szyjny daje o sobie znać, a realizacja recept regularnie wymaga środków. Jedna przykładowa recepta to 8 pozycji – 8 leków, które pomogą uśmierzyć ból, ale najpierw muszą pojawić się w zasięgu Pani Leokadii. Oprócz tego nasza Podopieczna zmaga się z konsekwencjami bakteryjnej choroby, którą przeszła w 2012 roku. Obciążony organizm do dziś nie wrócił do pełnej sprawności – w jednym płucu gromadzi się woda, dlatego niezbędne jest leczenie zachowawcze i stała kontrola lekarska. Na domiar złego Pani Leokadia na początku 2019 roku uległa wypadkowi, który zakończył się złamaniem.

Podopieczni Fundacji to najczęściej bardzo skromne, ciepłe osoby i taka właśnie jest Pani Leokadia. Zachęcamy do obejrzenia naszych rozmów i wysłuchania historii, którą dziś się z Państwem dzielimy. Pani Leokadia traci nadzieję i wiarę w przyszłość, wspomina o śmierci i mówi, że jest już zmęczona. Zmęczona trudem, doświadczeniami i po prostu życiem, które jak dotąd jej nie oszczędzało.

O wszystkich działaniach na rzecz Pani Leokadii będziemy informować na naszej stronie. Pokazujemy dobro, które dzieje się dzięki naszym Darczyńcom. Za każdy gest – w imieniu Pani Leokadii – najserdeczniej dziękujemy!

 

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze :

 • Zakup żywności - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Nowy telewizor. - Przekazany,
 • Wymiana mebli kuchennych, zlewozmywaka, kuchenki gazowej wraz z piekarnikiem. - Zrealizowane.
 • Radioodbiornik. - Przekazany.
 • Wymiana okien i drzwi balkonowych – obecne już się nie ryglują i nawet wiatr jest je w stanie otworzyć.Wymiary okien : jedno okno ma rozmiar 175 cm szerokości i 145 cm wysokości, okno koło drzwi balkonowych 150 cm szer i 145 cm wys, drzwi balkonowe 90 szerokości i 218 wysokości.

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Leokadii".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Bogdana na stałe wypełnij polecenie zapłaty

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

22-12-2020 - Dwie cudowne paczki dla Pani Lodzi na jednym zdjęciu. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze i Jej rodzinie za paczkę a także Pani Marii za obdarowanie Pani Leokadii po raz kolejny.

03-12-2020 - Uśmiechnięta Pani Lodzia cieszy się z dostarczenia oraz ustawienia w swojej kuchni : dwóch szafek, kuchenki gazowej z piekarnikiem oraz zlewu :). Pani Lodziu, niech służą Pani nowe sprzęty !

06-11-2020 - W ostatnim czasie przekazaliśmy Pani Leokadii zakupy spożywcze przez nas kupione oraz paczkę z książkami i czekoladą, przysłaną do nas od Pani Marii. :). Dziękujemy.

02-07-2020 - Przekazaliśmy Pani Leokadii radioodbiornik:)

11-05-2020 - W ubiegłym, tygodniu przekazaliśmy Pani Leokadii paczkę od Pani Barbary. Paczka wyjątkowa bo poza artykułami spożywczymi oraz pięknymi prezentami osobistymi dla Pani Lodzi, paczka zawierała uroczy obrazek narysowany przez syna Pani Barbary. Jesteśmy wzruszeni.:)

02-05-2020 - Przekazaliśmy nowy telewizor dla Pani Leokadii. Ma aż 42 cale:) Na pewno Pani Leokadii, będzie przyjemniej spędzało się przy nim czas, niż przy poprzednim, który miał 14 cali.

 

17-04-2020 - Przekazaliśmy paczkę dla Pani Leokadii :). Dostaliśmy ją od Pani Marii i Ekipy Szymona. Szczegóły na zdjęciu i filmie :). 


18-03-2018 - Byliśmy z wizytą u Pani Lodzi i przekazaliśmy Jej drobne zakupy spożywcze i lekarstwa dostępne bez recepty o które prosiła.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.