Pani Leokadia

Pani Leokadia ma 94 lata. Przypadkowe spotkanie sprawiło, że znalazła się pod opieką Fundacji – teraz, dzięki Państwa wspaniałym sercom, los się do niej uśmiechnął. Opowiadamy historię Pani Leokadii i zachęcamy do pomocy, której ta drobna, skromna kobieta bardzo potrzebuje.

Życie Pani Leokadii zmieniło się bezpowrotnie wraz z wybuchem wojny. Choć udało jej się przetrwać Powstanie warszawskie, musiała pogodzić się ze śmiercią najbliższych, straciła oboje rodziców i brata. Nie wszystkich mogła jednak pochować – matka Pani Leokadii zginęła w zbombardowanym szpitalu i nigdy nie została odnaleziona, nie ma więc grobu, który córka mogłaby odwiedzić. Realia wojny i Powstania do dziś prześladują Panią Leokadię, która podkreśla, że ciężar wspomnień z wiekiem dokucza coraz bardziej.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Przez całe życie ciężko pracowała, poświęciła się rodzinie i dla męża opuściła dom dziadków w Warszawie, do którego już nigdy nie było dane jej wrócić. Mąż Pani Leokadii nie żyje, a kobieta utrzymuje się z bardzo skromnej emerytury, która musi wystarczyć na wszystkie opłaty, jedzenie, podstawowe środki czystości i zakup leków. Koszty są wysokie, a wsparcia brakuje. Najbliżsi odchodzą, a kolejne pokolenia nie pamiętają o starszych członkach rodziny. Nasza Podopieczna godzi się z losem i, jak sama mówi, mogłaby liczyć co najwyżej na towarzystwo koleżanek, ale ich także ubywa – to przecież starsze osoby, chorują, odchodzą.

Pani Leokadia cierpi z powodu bólu. Kręgosłup szyjny daje o sobie znać, a realizacja recept regularnie wymaga środków. Jedna przykładowa recepta to 8 pozycji – 8 leków, które pomogą uśmierzyć ból, ale najpierw muszą pojawić się w zasięgu Pani Leokadii. Oprócz tego nasza Podopieczna zmaga się z konsekwencjami bakteryjnej choroby, którą przeszła w 2012 roku. Obciążony organizm do dziś nie wrócił do pełnej sprawności – w jednym płucu gromadzi się woda, dlatego niezbędne jest leczenie zachowawcze i stała kontrola lekarska. Na domiar złego Pani Leokadia na początku 2019 roku uległa wypadkowi, który zakończył się złamaniem.

Podopieczni Fundacji to najczęściej bardzo skromne, ciepłe osoby i taka właśnie jest Pani Leokadia. Zachęcamy do obejrzenia naszych rozmów i wysłuchania historii, którą dziś się z Państwem dzielimy. Gorąco apelujemy o wsparcie – Pani Leokadia traci nadzieję i wiarę w przyszłość, wspomina o śmierci i mówi, że jest już zmęczona. Zmęczona trudem, doświadczeniami i po prostu życiem, które jak dotąd jej nie oszczędzało.

Zebrane środki pozwolą na zakup leków i podstawowych środków codziennego użytku. Chcemy także zadbać o drobne remonty w mieszkaniu Pani Leokadii, np. wymianę zlewu, który jest w opłakanym stanie. Wierzymy ogromnie w Państwa zaangażowanie, wiemy, że i tym razem możemy liczyć na Waszą pomoc.

O wszystkich działaniach na rzecz Pani Leokadii będziemy informować na naszej stronie. Pokazujemy dobro, które dzieje się dzięki naszym Darczyńcom. Za każdy gest – w imieniu Pani Leokadii – najserdeczniej dziękujemy!

Potrzeby na które zbieramy fundusze :

 • Zakup żywności i leków - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Nowy telewizor
 • Wymiana mebli kuchennych i zlewozmywaka

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Leokadii".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Bogdana na stałe wypełnij polecenie zapłaty

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

2020-03-18 - Byliśmy z wizytą u Pani Lodzi i przekazaliśmy Jej drobne zakupy spożywcze i lekarstwa dostępne bez recepty o które prosiła.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo