Pan Jan z synem Krzysztofem

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią całego opisu. Bardzo nam przykro z powodu śmierci Pani Apolonii, w tym bardzo trudnym dla Pana Jana czasie, będziemy nadal Go wspierać. Pierwotnie do naszej fundacji należeli Pani Apolonia i Pan Jan, a przy okazji pomocy naszym Podopiecznym udzielamy także wsparcia Krzysztofowi. Nie zmieniły się potrzeby. W pierwszej kolejności potrzebna jest pomoc w codziennym życiu i podstawowych wydatkach. Ich warunki mieszkaniowe także pozostawiają wiele do życzenia. Pan Jan, ma 73 lata, mieszka na wsi w województwie lubelskim. Teraz mieszka tylko z 47 letnim synem Krzysztofem, do 09.02.2022 mieszkała z Nimi także Pani Apolonia. Pan Jan zmaga się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), przewlekłą chorobą nerek, niedokrwistością  z nadciśnieniem tętniczym.  W swojej historii chorób ma także zespół psychoorganiczny, oraz pobyt w szpitalu psychiatrycznym z powodu zaburzeń zachowania. Ta rodzina mieszka w warunkach o których powiedzieć skromne - to zdecydowanie za mało.

 


(film z maja 2021 roku)

              

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Żyją w starym, drewnianym domu, bez bieżącej wody. Korzystają z wody ze studni, za pomocą szlaucha. Brak im pieniędzy na leki, opłaty czy środki czystości. Krzysztof, syn Pana Jana i Pani Apolonii, również ma poważne kłopoty ze zdrowiem i z ich powodu posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Bardzo chciałby być oparciem finansowym dla taty, ale sam zmaga się z konsekwencjami pękniętego naczyniaka mózgu - dotykają go kłopoty z pamięcią, choruje na epilepsję i nie jest w stanie pracować. Przed kłopotami ze zdrowiem pracował i zarabiał w Niemczech na budowę domu, ale choroba pokrzyżowała jego wszelkie plany. Często odwiedza go nastoletni syn który pomaga tacie i dziadkowi jak potrafi. Latem kosi trawę, zimą rozpala w piecu. Chętnie dotrzymuje swoim bliskim towarzystwa.Pan Jan ma w swoim otoczeniu bardzo pomocnych ludzi. Sąsiadkę Panią Marysię, która jest pielęgniarką i pomaga w wykupywaniu leków oraz robiła zastrzyki z insuliny Pani Apolonii. Jest też Pani Ewa, dobra dusza mieszkająca w innej, pobliskiej miejscowość. Kilka razy w tygodniu podjedzie zrobić zakupy i posprzątać. Mimo dużego zaangażowania i działań tych dwóch kobiet, w tej rodzinie naprawdę brakuje niemal wszystkiego.

 
Zdjęcie z wizyty fundacji u Pani Apolonii i Pana Jana w czerwcu 2021 :)
 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na recepty. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Opieka medyczna dla Pana Jana. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie sprzętu potrzebnego do kontroli zdrowia : termometr, ciśnieniomierz naramienny. - Przekazany termometr.
 • Zakup żywności, w tym długoterminowej. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w zaopatrzeniu Pana Jana w odzież i obuwie.  Rozmiary ubrań i butów Pana Jana. XXL/XXXL, buty rozmiar 41-42. Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Środki czystości i kosmetyki codziennego użytku. Także potrzebne w razie pobytu Podopiecznego w szpitalu z uwzględnieniem środków do pielęgnacji osób leżących. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie. 
 • Pomoc w opłacaniu rachunków. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie drzewa na opał. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Wyposażenie domu Pana Jana w ciepłą pościel i koce ręczniki. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Komplet nowych garnków – o pojemnościach najczęściej używanych przez Panią Apolonię i Pana Jana. - Przekazane w grudniu 2021.
 • Czajnik elektryczny. - Podopieczni zorganizowali czajnik we własnym zakresie.
 • Pomoc w odświeżeniu ścian domu - zakup farby.
 • Prosty telefon komórkowy dla Pana Jana. - Przekazany.
 • Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem. - Przekazana.
 • Kanapa rozkładana, dwuosobowa. - Przekazana.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pana Jana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Julię na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznych.

Z dniem 1 stycznia 2023 roku, wszelkie aktualizacje dotyczące Podopiecznych będą zamieszczane wyłącznie na przypisanej dla nich stronie w serwisie pomagam.pl

 27-06-2022 - Dziś na zdjęciu leki które właśnie przekazaliśmy Panu Janowi.

20-05-2022 - Pan Jan otrzymał od nas ostatnio leki oraz butlę z gazem.

26-04-2022 - Przekazaliśmy Panu Janowi kolejne zakupy spożywcze ze sklepu mięsnego oraz supermarketu, a także paski do pomiaru cukru we krwi.

05-04-2022 - Przekazaliśmy Panu Janowi leki, które nasz Podopieczny przyjmuje na stałe.

 

12-03-2022 - Dla naszego Podopiecznego Pana Jana to jest bardzo smutny i trudny czas. Mamy nadzieję że takie drobne gesty jak zakupy spożywcze czy leki przekazane od nas choć minimalnie poprawiają Jego samopoczucie.

22-02-2022 -  Przekazaliśmy Panu Janowi nową rozkładaną kanapę z funkcją spania oraz dwa zestawy pościeli na zmianę: kołdry, poduszki, wraz z poszewkami na nie i prześcieradła.

28-01-2022 - W związku z pobytem Pani Apolonii w szpitalu, pojawiła się potrzeba zaopatrzenia naszej Podopiecznej w nowe koszule nocne, ręcznik i środki higieniczne.

27-01-2022 - Termometr, witaminy i leki to nasza ostatnia pomoc dla Pani Apolonii i Pana Jana.

22-12-2021 - Nasz Darczyńca, firma COMPLAST SP.Z O.O. przekazała paczkę z żywnością dla Pani Apoloni i Pana Jana. Nasi Podopieczni są bardzo wdzięczni za pomoc wszystkim swoim Darczyńcom. My również serdecznie dziękujemy firmie COMPLAST SP Z O.O i wszystkim którzy wspierają Panią Apolonię i Pana Jana :)

21-12-2021 - Pani Apolonia i Pan Jan otrzymali od nas przedświąteczne zakupy spożywcze, a Pani Apolonia dodatkowo paski do pomiaru cukru we krwi.

20-12-2021 - Przekazaliśmy Pani Apoloni i Panu Janowi komplet nowych garnków wraz z patelnią. Okres przedświąteczny jest idealny na takie zakupy :).

15-12-2021 -  Pomogliśmy Panu Janowi w wykupieniu leków.

12-11-2021 - Uregulowaliśmy rachunek za energię elektryczną oraz pokryliśmy koszt zakupu butli z gazem.

 

19-10-2021 - Przekazaliśmy kolejną porcję leków dla Pana Jana.

13-09-2021 - Przekazaliśmy paczkę, którą sami otrzymaliśmy od naszego Darczyńcy, Pana Wojciecha. Serdecznie za nią dziękujemy, zawierała wiele drobiazgów, z których najbardziej ucieszyła się Pani Apolonia. Przekazaliśmy także kolejną porcję leków dla Pana Jana.

10-09-2021 - Bardzo cieszymy się że mogliśmy zrealizować tak ważną potrzebę naszych Podopiecznych – zabezpieczyć Ich w 10 metrów przestrzennych drewna opałowego. Porąbane, przygotowane do używania :). Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie tej zbiórki. 

03-09-2021 - Przekazaliśmy Pani Apolonii i Panu Janowi duże zakupy spożywcze i kilka produktów z apteki dla Pana Jana.

09-08-2021 - Dostaliśmy paczkę z butami od firmy Deichmann. Nowe obuwie, zgodne z rozmiarami stóp Pani Apolonii i Pana Jana już do Nich powędrowało :) Poza butami, w paczce było też kilka używanych koszul dla Pana Jana. Na pewno wszystko się przyda naszym Podopiecznym. Bardzo dziękujemy naszemu Darczyńcy za tę paczkę! A od nas  Podopieczni otrzymali leki.

26-07-2021 - Przekazaliśmy Pani Apolonii i Panu Janowi kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym :).

23-07-2021 - Przekazaliśmy Panu Janowi funkcjonalny telefon komórkowy stworzony z myślą o Seniorach. Urządzenie to posiada m.in. przycisk alarmowy SOS, który daje możliwość zadzwonienia lub wysłania smsa do wcześniej wybranej osoby za pomocą jednego kliknięcia i wieloma innymi udogodnieniami dla osób starszych. :)


01-07-2021 - Pan Jan w ubiegłym tygodniu przebywał w szpitalu. Na tę okoliczność potrzebował nową piżamę, którą przekazaliśmy naszemu Podopiecznemu dzięki Pani Ewie zaprzyjaźnionej z Panem Janem i Panią Apolonią. Przekazaliśmy także leki dla Pana Jana.

18-06-2021 - Przy okazji wizyty na początku czerwca u Pani Apolonii i Pana Jana, przekazaliśmy Podopiecznym duże zakupy spożywcze. Trzeba przyznać, mieszkają w pięknej okolicy, ale niestety  Ich warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia.

27-05-2021 - Przekazaliśmy lekarstwa dla Pana Jana i pokryliśmy koszty Jego wizyty u urologa.

02-04-2021 - Pierwsza paczka dla Pani Apolonii i Pana Jana przekazana :). Dobrze nam się zaczął miesiąc :)

 

 

   

  

   

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wyrywanizpiekla.org
  www.wyrywanizpiekla.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.