Odbudowa domu pogorzelców

Pani Barbara ma 75 lat, jej mąż, Pan Wacław, 80. Trafili pod opiekę Fundacji, bo ich największym marzeniem jest znów stanąć na nogi – we własnym domu. Historia tych ludzi to jeden z najczarniejszych życiowych scenariuszy. Potrzebują wsparcia, bo to, co ich spotkało, nie powinno nigdy mieć miejsca.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Dokonaj wpłaty przez:

 

W styczniu 2020 roku Pani Barbara i jej rodzina stanęli w obliczu ogromnej tragedii. Kobieta będąc w kuchni, zauważyła dym wydobywający się ze spiżarni, a kiedy zajrzała do spiżarni, okazało się, że pożar rozgorzał już na dobre. Wszystko potoczyło się błyskawicznie – boazeria i drewniane wyposażenie płonęły jak zapałki, a dom niszczał z sekundy na sekundę, niewiele udało się uratować. Stracili dobytek życia, a tylko cud zadecydował o tym, że nikt nie zginął – w okolicy pojawił się mężczyzna, strażak, który wyciągnął z domu Panią Barbarę i jej wnuka, wezwał także pomoc. Przez dwie godziny pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem. Teraz przyszedł czas, by odbudować straty.

Nie zostało im nic, oboje wynieśli z płonącego budynku tylko to, co mieli na sobie – starsze małżeństwo zostało bez dachu nad głową, spłonęły meble, ubrania, dokumenty… Choć oboje są wdzięczni losowi za to, że żyją, największym szczęściem będzie dla nich powrót do domu. Do własnego domu, w którym mieszkali ponad 50 lat. W tej chwili mieszkają w wynajętym pokoju, a ich świat runął i potrzeba jeszcze wiele, by choć w części go odbudować. Wiemy, że z Waszą pomocą to możliwe.

 

Na szczęście podczas pożaru nikt nie ucierpiał, ale dobytek całego życia i najważniejsze miejsce dla każdego człowieka - dom, zostały całkowicie zniszczone. Budynek wymaga kapitalnego remontu i choć dzieci Pani Barbary i Pana Wacława robią co w ich mocy, by rodzice mogli wrócić do siebie, to straty całkowicie przekraczają możliwości tej rodziny. Rodzina i przyjaciele naszych Podopiecznych angażują się, jak mogą. Nikt nie boi się pracy: dzieci dokonały już ogromnych postępów, przygotowano dom do dalszego remontu, są też plany instalacji gazowej i elektrycznej, ale to dopiero początek drogi do dnia, w którym Pani Barbara i jej mąż będą mogli wrócić do domu. Sami chcieliby zdobyć środki na odbudowę, ale to starsi ludzie, ograniczeni wiekiem, którzy powinni cieszyć się tym, co stworzyli w ciągu swojego życia, korzystać z trudu który przez lata wkładali w zapewnienie swoim dzieciom bezpiecznego domu. Teraz powinni spokojnie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, jednak zamiast teko muszą martwić się tym, że nie mają własnego dachu nad głową. Dom został już w części przygotowany, przypomina w tej chwili budynek w stanie surowym, taki, który wymaga generalnego remontu, zanim ktokolwiek będzie mógł tam zamieszkać. Potrzebne jest właściwie wszystko: ogromne ilości tynków, kafle, panele, okna i drzwi, żyrandole, gniazdka elektryczne i po prostu środki na zakup niezbędnych rzeczy – to niewielki dom, ale zniszczenia w nim są potężne.

 

Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki, która pozwoli Pani Barbarze i Panu Wacławowi wrócić do domu. Odzyskać przynajmniej namiastkę tego, co mieli wcześniej, by mogli poczuć, że mają dokąd wracać, że znów są u siebie i nie muszą drżeć na myśl o tym, co będzie dalej. Jak sami mówią, chcą spędzić resztę życia w domu, w którym przeżyli ponad pół wieku. Nie wyobrażają sobie innej przyszłości, bo przecież „starych drzew się nie przesadza”. Jest w nich wielka nadzieja, którą z Waszą pomocą chcemy przekuć w czyn, dlatego otworzyliśmy zbiórkę dla Pani Barbary i Pana Wacława z Gorzowa, którzy w wyniku pożaru stracili wszystko. To wielki dar, pomóc odzyskać prawdziwy dom – dziękujemy Wam za każdy gest i każdą pomoc, będziemy też informować o etapach remontu i postępach, które są możliwe właśnie dzięki Waszemu wsparciu.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Płyty gipsowo - kartonowe (65 m2)
 • Zaprawa tynkarska+ grunt
 • Gładź szpachlowa,
 • Nadproża - 4 sztuki
 • Rury z kompletem złączy
 • Przewody elektryczne
 • Kontakty elektryczne ( włączniki) - 6 sztuk + gniazdka elektryczne - 10 sztuk
 • Okna - 5 sztuk + parapety okienne wewnętrzne i zewnętrzne - po 5 sztuk
 • Drzwi wewnętrzne - 4 sztuki + drzwi zewnętrzne 1 sztuka + ościeżnica
 • Płytki podłogowe + panele podłogowe + listwy
 • Wyposażenie kuchni : Meble kuchenne, zlew kuchenny, kuchenka, piekarnik+ lodówka, + kuchenka mikrofalowa+ czajnik elektryczny
 • Wyposażenie łazienki : kabina prysznicowa, bateria prysznicowa, muszla klozetowa + spłuczka, umywalka, szafka pod umywalkę
 • Wyposażenie pokoi : łóżko, szafa ubraniowa, stół + krzesła, karnisze - 4 sztuki, lampy sufitowe - 5 sztuk

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Na odbudowę domu".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Panią Barbarę i Pana Wacława na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznych.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy. 

07-09-2020 - Otrzymaliśmy pierwsze materiały wyposażenia łazienki: artykuły sanitarne oraz kabinę prysznicową. Serdecznie dziękujemy firmie Durasan z Płońska. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i czekamy na dalsze wyrazy wsparcia, ponieważ potrzeby Pani Barbary i Pana Wacława są ogromne.

 

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo