Odbudowa domu Pogorzelców

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pani Barbara ma 75 lat, jej mąż, Pan Wacław, 80. Trafili pod opiekę Fundacji, bo ich największym marzeniem jest znów stanąć na nogi – we własnym domu. Historia tych ludzi to jeden z najczarniejszych życiowych scenariuszy. Potrzebują wsparcia, bo to, co ich spotkało, nie powinno nigdy mieć miejsca.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

 

W styczniu 2020 roku Pani Barbara i jej rodzina stanęli w obliczu ogromnej tragedii. Kobieta będąc w kuchni, zauważyła dym wydobywający się ze spiżarni, a kiedy zajrzała do spiżarni, okazało się, że pożar rozgorzał już na dobre. Wszystko potoczyło się błyskawicznie – boazeria i drewniane wyposażenie płonęły jak zapałki, a dom niszczał z sekundy na sekundę, niewiele udało się uratować. Stracili dobytek życia, a tylko cud zadecydował o tym, że nikt nie zginął – w okolicy pojawił się mężczyzna, strażak, który wyciągnął z domu Panią Barbarę i jej wnuka, wezwał także pomoc. Przez dwie godziny pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem. Teraz przyszedł czas, by odbudować straty.

Nie zostało im nic, oboje wynieśli z płonącego budynku tylko to, co mieli na sobie – starsze małżeństwo zostało bez dachu nad głową, spłonęły meble, ubrania, dokumenty… Choć oboje są wdzięczni losowi za to, że żyją, największym szczęściem będzie dla nich powrót do domu. Do własnego domu, w którym mieszkali ponad 50 lat. W tej chwili mieszkają w wynajętym pokoju, a ich świat runął i potrzeba jeszcze wiele, by choć w części go odbudować. Wiemy, że z Waszą pomocą to możliwe.

 

 

 

Na szczęście podczas pożaru nikt nie ucierpiał, ale dobytek całego życia i najważniejsze miejsce dla każdego człowieka - dom, zostały całkowicie zniszczone. Budynek wymaga kapitalnego remontu i choć dzieci Pani Barbary i Pana Wacława robią co w ich mocy, by rodzice mogli wrócić do siebie, to straty całkowicie przekraczają możliwości tej rodziny. Rodzina i przyjaciele naszych Podopiecznych angażują się, jak mogą. Nikt nie boi się pracy: dzieci dokonały już ogromnych postępów, przygotowano dom do dalszego remontu, są też plany instalacji gazowej i elektrycznej, ale to dopiero początek drogi do dnia, w którym Pani Barbara i jej mąż będą mogli wrócić do domu. Sami chcieliby zdobyć środki na odbudowę, ale to starsi ludzie, ograniczeni wiekiem, którzy powinni cieszyć się tym, co stworzyli w ciągu swojego życia, korzystać z trudu który przez lata wkładali w zapewnienie swoim dzieciom bezpiecznego domu. Teraz powinni spokojnie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, jednak zamiast teko muszą martwić się tym, że nie mają własnego dachu nad głową. Dom został już w części przygotowany, przypomina w tej chwili budynek w stanie surowym, taki, który wymaga generalnego remontu, zanim ktokolwiek będzie mógł tam zamieszkać. Potrzebne jest właściwie wszystko: ogromne ilości tynków, kafle, panele, okna i drzwi, żyrandole, gniazdka elektryczne i po prostu środki na zakup niezbędnych rzeczy – to niewielki dom, ale zniszczenia w nim są potężne.

 

 

Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki, która pozwoli Pani Barbarze i Panu Wacławowi wrócić do domu. Odzyskać przynajmniej namiastkę tego, co mieli wcześniej, by mogli poczuć, że mają dokąd wracać, że znów są u siebie i nie muszą drżeć na myśl o tym, co będzie dalej. Jak sami mówią, chcą spędzić resztę życia w domu, w którym przeżyli ponad pół wieku. Nie wyobrażają sobie innej przyszłości, bo przecież „starych drzew się nie przesadza”. Jest w nich wielka nadzieja, którą z Waszą pomocą chcemy przekuć w czyn, dlatego otworzyliśmy zbiórkę dla Pani Barbary i Pana Wacława z Gorzowa, którzy w wyniku pożaru stracili wszystko. To wielki dar, pomóc odzyskać prawdziwy dom – dziękujemy Wam za każdy gest i każdą pomoc, będziemy też informować o etapach remontu i postępach, które są możliwe właśnie dzięki Waszemu wsparciu.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Płyty gipsowo - kartonowe. - Przekazane.
 • Zaprawa tynkarska+ grunt. - Przekazane.
 • Gładź szpachlowa. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Nadproża drzwiowe i okienne. - Przekazane.
 • Rury spustowe 100 mm - 6 mb.
 • Rynny stalowe 127 mm - 20 mb.
 • Instalacji elektryczna - W trakcie realizacji.
 • Kontakty elektryczne ( włączniki) - 6 sztuk + gniazdka elektryczne - 10 sztuk. - Przekazane.
 • Okna - 5 sztuk + parapety okienne wewnętrzne i zewnętrzne - po 5 sztuk.
 • Drzwi wewnętrzne - 4 sztuki + drzwi zewnętrzne 1 sztuka + ościeżnica - Podopieczni zorganizowali we własnym zakresie.
 • Płytki podłogowe + panele podłogowe + listwy. - Przekazane panele i listwy.
 • Styropian elewacyjny, o grubości 100 mm plus materiały potrzebne do montażu, klej, siatka itp.  
 • Wymiana dachu - przekazane dachówki 28.09.2020.
 • Materiał do wykonania sufitów podwieszanych.
 • Materiał na podłączenie instalacji gazowej.- Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Rozliczenie prac budowlanych i wszelkie koszty z tym związane, w tym opłacenie pracownika.
 • Instalacja ogrzewania podłogowego. - Zrealizowane.
 • Wyposażenie kuchni :  zlew kuchenny, kuchenka, piekarnik+ lodówka, + kuchenka mikrofalowa+ czajnik elektryczny
 • Wyposażenie łazienki : kabina prysznicowa, bateria prysznicowa, muszla klozetowa + spłuczka, umywalka.
 • Lampy - Przekazana 1 stojąca lampa i 3 wiszące.
 • Schody strychowe wewnętrzne spuszczane.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Na odbudowę domu".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Panią Barbarę i Pana Wacława na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznych.

18-01-2021 - Blisko, coraz bliżej jest termin ukończenia prac remontowych po pożarze domu u naszych Podopiecznych, który miał miejsce już dwa lata temu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie :)

21-12-2021 - Przekazaliśmy naszym Podopiecznym styropian fasadowy, materiał do wykonania balustrady tarasowej, materiały na wylewkę schodów wejściowych, listwy przypodłogowe i kontakty elektryczne. Dwa miesiące temu, dzięki uprzejmości firmy Servitor z Torunia przekazaliśmy panele podłogowe, a dzięki firmie Kolpexim z Mysłowic parapety zewnętrze i wewnętrzne. Teraz możemy już podziwiać wymienione darowizny po zamontowaniu :) Serdecznie dziękujemy!

15-11-2021 - Przekazaliśmy naszym Podopiecznym 3 grzejniki panelowe do osuszania i ogrzewania pomieszczeń, na miejscu zastaliśmy przygotowane pod malowanie pogładzone ściany i trwający remont łazienki, przekazaliśmy także schody strychowe wewnętrzne.

 

22-10-2021 - Prezentujemy film z efektów prac z odbudowy domu u naszych Podopiecznych. W ostatnim czasie pomogliśmy Im w pokryciu kosztów za materiał potrzebny do osadzenia drzwi, do montażu sufitów podwieszanych oraz  przekazaliśmy kilka drobnych elementów do instalacji gazowej i skrzynkę na licznik gazowy.

03-09-2021 - Przekazaliśmy Pani Barbarze i Panu Wacławowi materiały na zrobienie podwieszanego sufitu  i na wzmocnienie tarasu przed domem.

02-07-2021 - Prace nad remontem u naszych Podopiecznych koordynuje Ich syn Paweł. Wiemy od Niego że została położona instalacja elektryczna wraz z osadzeniem kontaktów, instalacja kanalizacyjna, hydraulika łazienkowa i kuchenna, oraz dokończony montaż instalacji ogrzewania podłogowego. Zostały wstawione nadproża okienne i drzwiowe, cztery nowe okna oraz drzwi balkonowe.Wyrównano wszelkie ubytki w ścianach z cegły i zabito całkowicie starą wylewkę betonową na tarasie i położono tynk maszynowy.

08-04-2021 - W ostatnim czasie udało się ułożyć ogrzewanie podłogowe oraz wylać posadzki u Pani Barbary i Pana Wacława. To duży postęp w pracach po zimowej przerwie.

10-02-2021 - Dziś prezentujemy zdjęcia przekazanych rodzinie z Gorzowa Wielkopolskiego płyt gipsowo-kartonowych. Nasi podopieczni otrzymali ten towar dzięki darczyńcy, Panu Radosławowi. Serdecznie dziękujemy!

03-12-2020 - U Pani Barbary i Pana Wacława w każdym pomieszczeniu jest przygotowane podłoże pod posadzkę i ogrzewanie podłogowe.

25-11-2020 - Działamy, działamy! U naszych Podopiecznych, właśnie została doprowadzona instalacja gazowa. Prezentujemy zdjęcia z ostatnich etapów prac. Zdemontowane zostały niektóre okna i czynione są przygotowania pod montaż nowych.

27-10-2020 - Kolejna paczka dla Pani Barbary i Pana Wacława od Darczyńców. Tym razem to oświetlenie od firmy: Bercal Studio Światła z Krakowa. Serdecznie dziękujemy:)

28-09-2020 - Dużo się dzieje u naszych Podopiecznych Pani Barbary i Pana Wacława!!! W poniedziałek był finał dostarczenia dachówek, przekazanych dla naszych Podopiecznych od firmy Dachy Bawarii z Nowych Skalmierzyc:). Serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom za ogromną pomoc :) Koszty transportu pokryła fundacja.

07-09-2020 - Otrzymaliśmy pierwsze materiały wyposażenia łazienki: kabinę prysznicową, baterię, zestaw podtynkowy z miską. Serdecznie dziękujemy firmie Durasan z Płońska. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i czekamy na dalsze wyrazy wsparcia, ponieważ potrzeby Pani Barbary i Pana Wacława są ogromne.

 

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.