Maciek

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Maciek, przyszedł na świat jako wcześniak, w 25 tygodniu ciąży, z licznymi powikłaniami. W maju 2021 skończył 5 lat. Aż trudno uwierzyć, że takie małe ciałko musiało już tyle znieść. W czwartej dobie życia chłopiec przeszedł poważny wylew krwi w główce, w wyniku czego miał wodogłowie pokrwotoczne. Wielokrotnie zmagał się z sepsą, wykryto u niego atrezję dróg żółciowych – która, bez stałego przyjmowania leków, może spowodować marskość wątroby i konieczność przeszczepu tego organu. Maciek ma wycięty woreczek żółciowy, miał martwicze zapalenie jelit, konieczne było utworzenie stomii. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe – niedowład czterokończynowy spastyczny.

 

         

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Maciek nie widzi na prawe oko – nosi na nim epiprotezę, a w lewym oku ma oczopląs. Epiproteza pozwala na niezapadanie się oczodołu oka, chroni oczodół i uniemożliwia jego kurczenie się. Protezę zakłada mu mama, Pani Gabriela. Chłopiec ma wrodzone zwichnięcie prawego biodra oraz deformację kolana i stopy. W czerwcu 2020 roku przeszedł operację rekonstrukcji biodra. Był w gipsie przez sześć tygodni. Nosi ortezy na obu nogach.

        

To tak wiele cierpienia dla jednego dziecka, które każdego miesiąca odwiedza  specjalistów i odbywa wiele godzin zajęć rehabilitacyjnych. Czego potrzebuje Maciuś? Przede wszystkim silnych rodziców którzy podołają emocjonalnie i finansowo potrzebom chłopca. Dlatego warto wesprzeć Maćka w codziennej walce o Jego zdrowie. Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Pomoc w opłacaniu zajęć terapeutycznych w Rzeszowie. Metoda Krakowska to terapia neurobiologiczna stymulująca wszystkie funkcje poznawcze dziecka. Maciek ma ją raz w tygodniu we wtorek, poza miejscem zamieszkania, dojeżdża około 40 km w jedną stronę. 100 zł za godzinę. - Uczęszczanie Maćka na terapię Metodą Krakowską zostało zawieszone przez Jego rodziców we wrześniu 2021r. Do momentu zawieszenia na bieżąco realizowaliśmy potrzeby Maćka w tym zakresie.
 • Pomoc w opłacaniu terapii logopedycznej Metodą Castillo Moralesa, która polega na pozytywnym oddziaływaniu na te części ciała, które biorą aktywny udział w spożywaniu posiłków, mówieniu, a także normalizacji ich zaburzonego z różnych powodów napięcia mięśniowego. Efektem terapii jest polepszenie funkcji fizjologicznych pacjenta oraz zapobieganie pojawianiu się wad wymowy. Obecnie Maciek korzysta raz w tygodniu z odpłatnych usług specjalisty w Krośnie, gdzie dojeżdża około 30 km w jedną stronę i dodatkowo od września 2021 ma tę terapię także w przedszkolu. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Pomoc w opłacaniu dodatkowej rehabilitacji w przedszkolu integracyjnym. Dwie godziny rehabilitacji w tygodniu Maciek ma bezpłatnie, dodatkowe godziny są płatne. Pomoc dotyczy m.in rehabilitacji metodą Vojty, 2-3 razy w tygodniu. Terapia Vojty polega na manualnej stymulacji punktów uciskowych zlokalizowanych w odpowiednich strefach na ciele. Znaczenie ma zarówno siła ucisku, jak też kierunek stymulacji oraz pozycja w której wykonywana jest taka rehabilitacja dzieci. Fizjoterapia z zastosowaniem ćwiczeń Vojty ma za zadanie doprowadzić do pojawienia się wzorców ruchowych (wzorców motorycznych). Wzorce ruchowe mają bardzo określone cechy i są potrzebne do prawidłowego rozwoju motorycznego niemowląt i dzieci.
 • Pomoc w opłacaniu turnusów rehabilitacyjnych dla Maćka. Turnusy rehabilitacyjne zapewniają uczestnikowi przez cały pobyt, kompleksową opiekę i zintensyfikowanie wszystkich potrzebnych zajęć w jednym miejscu.
 • Pomoc w opłacaniu terapeutycznego przedszkola Maćka, Pomoc w opłacaniu wyżywienia w przedszkolu integracyjnym. Maciek 01.09.2021 zmienił przedszkole z terapeutycznego na integracyjne. W nowym przedszkolu jako dziecko z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności jest zwolniony z czesnego, ale ponosi koszt wyżywienia - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w opłacaniu wycieczek z przedszkola. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Opieka medyczna dla Maćka (wizyty u specjalistów, zabiegi i badania). - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w opłacaniu zakupu i wymiany epiprotezy oka.
 • Jeśli stan zdrowia Maćka będzie tego wymagał, pomoc w zakupie sprzętu: pionizatora, wózka specjalistycznego, chodzika-balkonika, gorsetu.
 • Rower trójkołowy rehabilitacyjny. Nieaktualne - Pani Gabrysia zorganizowała rower  we własnym zakresie.
 • Buty, w tym ortopedyczne, rozmiar 25. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Ubrania dla Maćka. Głównie spodnie szyte na miarę, kurtka zimowa. Rozmiary: spodnie 104-110 najlepiej na gumce, bluzy i koszulki rozmiar 110.
 • Uchwyty do łazienki ułatwiające korzystanie z niej, wspomagające przytrzymanie się. Dostosowanie także toalety do potrzeb niepełnosprawnego dziecka.
 • Pomoc w zadbaniu o sprawne auto rodziny. Koszty dotyczące paliwa i niektórych napraw. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoce dydaktyczne dla Maćka. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Artykuły chemiczne użytku domowego, środki czystości dla całej rodziny, oraz kosmetyki, przede wszystkim dla Maćka : chusteczki nawilżane, kosmetyki dla dzieci do kąpieli Nivea i inne. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Artykuły spożywcze dla całej rodziny, w tym długoterminowe. Dla Maćka m.in Nutrudrinki. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Garnki na kuchenkę gazową. Pani Gabriela bardzo dużo gotuje, szczególnie dla Maćka, ponieważ chłopiec ma dietę i problemy pokarmowe. Ma wycięte 15 cm jelita. - Przekazane.
 • Suszarka na pranie sufitowa lub stojąca. - Przekazana.
 • Nowe łóżko wraz z materacem dla Maćka. Łóżko które ma w tej chwili jest  przerobione na potrzeby Maćka - obniżone i ma dołożoną barierkę. Dzięki temu Maciek sam może na nie wchodzić i z niego schodzić, ale łóżko nie wytrzymuje kolejnych poprawek i pęka. Materac natomiast był wielokrotnie przemoczony i jest poplamiony i zniszczony. - Przekazane.
 • Wózek spacerowy podwójny, tak jak np. dla bliźniąt. Taki wózek jest potrzebny ponieważ Maciek ma młodszą siostrę Kornelię i wózek w którym oboje dzieci może jechać jednocześnie jest niezbędny Pani Gabrysi do samodzielnego wyjścia z domu z dwójką dzieci jednocześnie. 
 • Nawilżacz powietrza. Suche powietrze w mieszkaniu źle wpływa na sen Maćka oraz nasila objawy łuszczycy. - Przekazany nawilżacz.
 • Pomoc w naprawie laptopa ze specjalistycznym programem do nauki mowy dla Maćka. - Nieaktualne - Pani Gabrysia zorganizowała laptop we własnym zakresie.
 • Pomoc w zakupie słuchawek dziecięcych dla Maćka.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Maćka.

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Maćka na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy. 

24-06-2022 - Wsparliśmy Maćka w pokryciu kosztów zajęć logopedycznych.

04-05-2022 - Pani Gabrysia Mama Maćka, ze względu na codzienne i intensywne korzystanie z samochodu w celu dowożenia Maćka w różne miejsca - do przedszkola, lekarza, czy na terapie, nie może sobie pozwolić by mieć niesprawne auto. Dlatego wsparliśmy Ją w wymianie hamulców i tarcz.

07-04-2022 - Dzięki naszemu Darczyńcy Panu Mariuszowi, mogliśmy przekazać Pani Gabrysi, mamie Maćka, stojącą suszarkę na pranie i zestaw marmurowych garnków. Serdecznie dziękujemy :)

05-04-2022 - Do Maćka powędrowała kolejna para butów rehabilitacyjno-profilaktycznych z dodatkowymi wkładkami ortopedycznymi do nich.

 

09-02-2022 - Przekazaliśmy Maćkowi nawilżacz powietrza. Chłopiec choruje na łuszczycę, ta choroba sprawia że trzeba dbać o odpowiednią wilgotność powietrza. 

15-12-2021 - Maciek potrzebował nowego łóżka, bezpiecznego i z nowym materacem :) Łózko jest niskie co umożliwia chłopcu samodzielne schodzenie i wchodzenie i przy okazji jest bardzo ładne :)

15-11-2021 - Dziś na zdjęciach Maciek podczas październikowej rehabilitacji neurorozwojowej.

09-11-2021 - Pomogliśmy Pani Gabrysi w uregulowaniu rachunków za dwa miesiące terapii logopedycznej Maćka. Przy okazji prezentujemy zdjęcie chłopca w nowym przedszkolu :).

 

08-11-2021 - Przygotowaliśmy Maćka do przywitania zimy, która już niedługo do nas zawita :) A Maciek, mieszka górach, więc pewnie tam kurtka zimowa przyda się wcześniej :).

22-10-2021 - Maciek rozpoczął swoją przygodę z nowym przedszkolem w bardzo przyjemny sposób, bo od wycieczki :) Pomogliśmy Pani Gabrysi z kosztami wyżywienia w przedszkolu we wrześniu i właśnie z kosztami wycieczki :)

17-09-2021 - Uregulowaliśmy rachunek za sierpień, ostatni miesiąc terapii Maćka Metodą Krakowską i przekazaliśmy chłopcu leki.

03-09-2021 - Przekazaliśmy Maćkowi dwie pary butów: ortopedyczne do przedszkola na zmianę – które służą Maćkowi jako kapcie, oraz trzewiki na jesień.

20-08-2021 - Codzienne życie Maćka jest bardzo mocno okraszone pracą chłopca nad sobą. Pracują z nim profesjonaliści – na terapii metodą Krakowską, jak również w domu mama Pani Gabrysia. W tym celu pomogliśmy Jej zadbać o pomoce dydaktyczne dla synka. Oczywiście zajęcia w lipcu z metody krakowskiej także uregulowaliśmy, tak samo jak wyżywienie w przedszkolu za lipiec i czesne za sierpień. Pani Gabrysia niedawno mocno się rozchorowała, przekazaliśmy Jej leki.

23-07-2021 - Mamie Maćka Pani Gabrysi, w ubiegłym tygodniu zepsuło się auto, które jest Jej niezbędne. Pomogliśmy z pokryciem części kosztów naprawy oraz paliwa.


19-07-2021 - Minęło dwa i pół  miesiąca odkąd Maciek zaczął samodzielnie chodzić i teraz już naprawdę idzie mu świetnie! Poza chodzeniem uczy się też liczyć do dziesięciu. Mama Maćka  - Pani Gabrysia, przysyłając nam te filmy napisała, że wie że nie jest to idealne liczenie, ale że to i tak bardzo duży postęp i efekt pracy wielu osób, w tym przede wszystkim Maćka, logopedy, terapeutki a także Pani Gabrysi która jeździ z Maćkiem na wszystkie niezbędne zajęcia, wiele kilometrów.

15-07-2021 - Wspieramy Maćka w rozwoju pomagając w opłaceniu terapii logopedycznej oraz terapii metodą Krakowską w czerwcu, a także czesnego za przedszkole za lipiec i wyżywienia w przedszkolu za czerwiec.

01-07-2021 - Pokryliśmy koszt konsultacji Maćka u chirurga dziecięcego oraz czesnego za przedszkole za miesiąc czerwiec i wyżywienia w przedszkolu za maj.

23-06-2021 - Pokryliśmy koszt konsultacji okulistycznej w sprawie nowej epiprotezy oka dla Maćka oraz czesnego za przedszkole za miesiąc maj i wyżywienia w przedszkolu za kwiecień.

22-06-2021 - Przekazaliśmy Maćkowi kolejną porcję napojów odżywczych Nutrikids, oraz dla Jego mamy artykuły chemiczne do codziennego użytku.

27-05-2021 - Zrealizowaliśmy pierwsze, drobne potrzeby Maćka. Przekazaliśmy mu sandały ortopedyczne oraz zapas napojów odżywczych dla dzieci. :)

29-04-2021 - Jesteśmy pod wrażeniem pierwszych samodzielnych kroków Maćka !

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.