Maciek

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Maciek, przyszedł na świat jako wcześniak, w 25 tygodniu ciąży, z licznymi powikłaniami. W maju tego roku (2021) skończy 5 lat. Aż trudno uwierzyć, że takie małe ciałko musiało już tyle znieść. W czwartej dobie życia chłopiec przeszedł poważny wylew krwi w główce, w wyniku czego miał wodogłowie pokrwotoczne. Wielokrotnie zmagał się z sepsą, wykryto u niego atrezję dróg żółciowych – która, bez stałego przyjmowania leków, może spowodować marskość wątroby i konieczność przeszczepu tego organu. Maciek ma wycięty woreczek żółciowy, miał martwicze zapalenie jelit, konieczne było utworzenie stomii. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe – niedowład czterokończynowy spastyczny.

 

         

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Maciek nie widzi na prawe oko – nosi na nim epiprotezę, a w lewym oku ma oczopląs. Epiproteza pozwala na niezapadanie się oczodołu oka, chroni oczodół i uniemożliwia jego kurczenie się. Protezę zakłada mu mama, Pani Gabriela. Chłopiec ma wrodzone zwichnięcie prawego biodra oraz deformację kolana i stopy. W czerwcu 2020 roku przeszedł operację rekonstrukcji biodra. Był w gipsie przez sześć tygodni. Nosi ortezy na obu nogach.

        

To tak wiele cierpienia dla jednego dziecka, które każdego miesiąca odwiedza  specjalistów i odbywa wiele godzin zajęć rehabilitacyjnych. Czego potrzebuje Maciuś? Przede wszystkim silnych rodziców którzy podołają emocjonalnie i finansowo potrzebom chłopca. Dlatego warto wesprzeć Maćka w codziennej walce o Jego zdrowie. Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Pomoc w opłacaniu zajęć terapeutycznych w Rzeszowie. Metoda Krakowska to terapia neurobiologiczna stymulująca wszystkie funkcje poznawcze dziecka. Maciek ma ją raz w tygodniu we wtorek, poza miejscem zamieszkania, dojeżdża około 40 km w jedną stronę. 100 zł za godzinę.
 • Pomoc w opłacaniu terapii Metodą Castillo Moralesa, polegają na pozytywnym oddziaływaniu na te części ciała, które biorą aktywny udział w spożywaniu posiłków, mówieniu, a także normalizacji ich zaburzonego z różnych powodów napięcia mięśniowego. Efektem terapii jest polepszenie funkcji fizjologicznych pacjenta oraz zapobieganie pojawianiu się wad wymowy Obecnie Maciek korzysta z usług specjalisty w Krośnie, gdzie dojeżdża około 30 km w jedną stronę. 50 zł za godzinę.
 • Pomoc w opłacaniu rehabilitacji w przedszkolu integracyjnym.
 • Pomoc w opłacaniu turnusów rehabilitacyjnych dla Maćka. Turnusy rehabilitacyjne zapewniają uczestnikowi przez cały pobyt, kompleksową opiekę i zintensyfikowanie wszystkich potrzebnych zajęć w jednym miejscu.
 • Pomoc w opłacaniu przedszkola Maćka, wraz z wyżywieniem. Maciek od 01.09.2021 będzie chodził do innego niż dotychczas przedszkola. Zmienia przedszkole z terapeutycznego na integracyjne. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Opieka medyczna dla Maćka ( wizyty u specjalistów, zabiegi i badania). - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Pomoc w opłacaniu zakupu i wymiany epiprotezy oka.
 • Jeśli stan zdrowia Maćka będzie tego wymagał, pomoc w zakupie sprzętu: pionizatora, wózka specjalistycznego, chodzika-balkonika, gorsetu.
 • Rower trójkołowy rehabilitacyjny. Nieaktualne - Pani Gabrysia zorganizowała rower  we własnym zakresie.
 • Buty ortopedyczne na lato. Rozmiar 25. - Przekazane.
 • Ubrania dla Maćka. Głównie spodnie szyte na miarę. Rozmiary: spodnie 104-110 najlepiej na gumce, bluzy i koszulki rozmiar 110.
 • Uchwyty do łazienki ułatwiające korzystanie z niej, wspomagające przytrzymanie się. Dostosowanie także toalety do potrzeb niepełnosprawnego dziecka.
 • Pomoc w zadbaniu o sprawne auto rodziny. Koszty dotyczące paliwa i niektórych napraw. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoce dydaktyczne dla Maćka.
 • Artykuły chemiczne użytku domowego, środki czystości dla całej rodziny, oraz kosmetyki, przede wszystkim dla Maćka : chusteczki nawilżane, kosmetyki dla dzieci do kąpieli Nivea i inne. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Artykuły spożywcze dla całej rodziny, w tym długoterminowe. Dla Maćka m.in Nutrudrinki. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Garnki na kuchenkę gazową. Pani Gabriela bardzo dużo gotuje, szczególnie dla Maćka, ponieważ chłopiec ma dietę i problemy pokarmowe. Ma wycięte 15 cm jelita.
 • Suszarka na pranie sufitowa lub stojąca.
 • Nowe łóżko wraz z materacem dla Maćka. Łóżko które ma w tej chwili jest  przerobione na potrzeby Maćka - obniżone i ma dołożoną barierkę. Dzięki temu Maciek sam może na nie wchodzić i z niego schodzić, ale łóżko nie wytrzymuje kolejnych poprawek i pęka. Materac natomiast był wielokrotnie przemoczony i jest poplamiony i zniszczony.
 • Wózek spacerowy podwójny, tak jak np. dla bliźniąt. Taki wózek jest potrzebny ponieważ Maciek ma młodszą siostrę Kornelię i wózek w którym oboje dzieci może jechać jednocześnie jest niezbędny Pani Gabrysi do samodzielnego wyjścia z domu z dwójką dzieci jednocześnie. 
 • Nawilżacz powietrza. Suche powietrze w mieszkaniu źle wpływa na sen Maćka.
 • Pomoc w naprawie laptopa ze specjalistycznym programem do nauki mowy dla Maćka. - Nieaktualne - Pani Gabrysia zorganizowała laptop we własnym zakresie.
 • Pomoc w zakupie słuchawek dziecięcych dla Maćka.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Maćka.

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Maćka na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy. 

23-07-2021 - Mamie Maćka Pani Gabrysi, w ubiegłym tygodniu zepsuło się auto, które jest Jej niezbędne. Pomogliśmy z pokryciem części kosztów naprawy oraz paliwa.


19-07-2021 - Minęło dwa i pół  miesiąca odkąd Maciek zaczął samodzielnie chodzić i teraz już naprawdę idzie mu świetnie! Poza chodzeniem uczy się też liczyć do dziesięciu. Mama Maćka  - Pani Gabrysia, przysyłając nam te filmy napisała, że wie że nie jest to idealne liczenie, ale że to i tak bardzo duży postęp i efekt pracy wielu osób, w tym przede wszystkim Maćka, logopedy, terapeutki a także Pani Gabrysi która jeździ z Maćkiem na wszystkie niezbędne zajęcia, wiele kilometrów.

15-07-2021 - Wspieramy Maćka w rozwoju pomagając w opłaceniu terapii logopedycznej oraz terapii metodą Krakowską w czerwcu, a także czesnego za przedszkole za lipiec i wyżywienia w przedszkolu za czerwiec.

01-07-2021 - Pokryliśmy koszt konsultacji Maćka u chirurga dziecięcego oraz czesnego za przedszkole za miesiąc czerwiec i wyżywienia w przedszkolu za maj.

23-06-2021 - Pokryliśmy koszt konsultacji okulistycznej w sprawie nowej epiprotezy oka dla Maćka oraz czesnego za przedszkole za miesiąc maj i wyżywienia w przedszkolu za kwiecień.

22-06-2021 - Przekazaliśmy Maćkowi kolejną porcję napojów odżywczych Nutrikids, oraz dla Jego mamy artykuły chemiczne do codziennego użytku.

27-05-2021 - Zrealizowaliśmy pierwsze, drobne potrzeby Maćka. Przekazaliśmy mu sandały ortopedyczne oraz zapas napojów odżywczych dla dzieci. :)

29-04-2021 - Jesteśmy pod wrażeniem pierwszych samodzielnych kroków Maćka !

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo