Krzysztof

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pan Krzysztof ma 50 lat, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Od kilku lat porusza się na wózku, ale mimo choroby nie poddaje się – pracuje jako pomocnik stolarza. Opiekę nad Panem Krzysztofem sprawuje żona. Nasz Podopieczny stara się żyć normalnie, jest aktywny i ma wspaniałą pasję, jednak choroba nie daje o sobie zapomnieć. Postępujące skutki SMA są nie do zatrzymania, a Pan Krzysztof potrzebuje wsparcia, dlatego dołączył do grona Podopiecznych naszej Fundacji.

 

 

 

Kochani, Pan Krzysztof poinformował nas o tym że na własną rękę, z pomocą rodziny udało mu się zebrać środki na zakup właściwego auta dla siebie. W związku z tym zamykamy naszą zbiórkę pieniędzy dla Pana Krzysztofa. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe. Środki zebrane za pomocą tej zbiórki, przeznaczymy na pomoc w realizacji ważnego dla Pana Krzysztofa celu. Dołożymy małą cegiełkę do zakupu samochodu :). 

 

Wesprzyj nas przez SiePomaga:

Lub dokonaj wpłaty przez:

 

SMA – rdzeniowy zanik mięśni jest wynikiem poważnej wady genetycznej. Nie można go wyleczyć, a obumierające neurony z czasem powodują ogólne osłabienie i zanik mięśni szkieletowych, co kończy się niedowładem i paraliżem. Jedynym sposobem walki z chorobą jest rehabilitacja i farmakoterapia. Najważniejszym celem zbiórki dla Pana Krzysztofa jest zakup samochodu oraz wyposażenie go w odpowiedni osprzęt, aby auto było przygotowane do użytkowania przez osobę niepełnosprawną. Pan Krzysztof posiada samochód, który jest już bardzo wysłużony, ma 16 lat. Dojeżdża głównie do pracy oraz na rehabilitację.
Rehabilitacja ma dla Pana Krzysztofa kluczowe znaczenie. Tylko tak można najdłużej utrzymać kondycję mięśni i zapobiegać ich przykurczom, oraz pozostałym następstwom choroby. Jak mówi nasz Podopieczny, lekarze nie wróżyli mu sprawności po 40. roku życia, ale mimo złych prognoz Pan Krzysztof poruszał się o własnych siłach do 2016 roku, znacznie dłużej, niż przewidywano, że będzie w stanie. Doskonale wie, jak to jest być sprawnym człowiekiem, chodzić, pracować, żyć aktywnie. Ogromnie wierzymy, że dzięki zbiórce będzie mógł spokojnie i bez przeszkód dalej walczyć o swoją przyszłość – zachęcamy do wsparcia Pana Krzysztofa i gorąco dziękujemy za każdy gest!

 

  Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup i przystosowanie samochodu dla osoby niepełnosprawnej.  - Zrealizowane samodzielnie przez Pana Krzysztofa.
 • Naprawa silnika i układu hamulcowego w nowym aucie zakupionym przez Pana Krzysztofa. - Zrealizowana.
 • Pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego - Zrealizowana.
 • Pomoc w opłaceniu rehabilitacji.

 

 

Wesprzyj nas przez SiePomaga:

Lub dokonaj wpłaty przez:
 
 
Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Krzysztofa".
Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Krzysztofa na stałe wypełnij polecenie zapłaty.
Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.
 
 29-06-2021 - Pan Krzysztof z zakupem nowego auta dla siebie, poradził sobie finansowo z pomocą rodziny i zadbał też o przystosowanie pojazdu do używania
 przez osobę niepełnosprawną. My natomiast zadbaliśmy o naprawę silnika i układu hamulcowego.
 

  30-12-2020 - Pan Krzysztof otrzymał dofinansowanie z PFRON na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego. Dofinansowanie nie pokryło całego kosztu sprzętu, 
  więc 
wsparliśmy Pana Krzysztofa w tym wydatku. I jest nowy, praktyczny sprzęt :)

  

   

  

   

   

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.