Kacper

Przedstawiamy Państwu Kacpra, 18 letniego młodzieńca, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe w postaci niedowładu kurczowego czterokończynowego. Z powodu opóźnienia umysłowego i niepełnosprawności ruchowej wymaga stałej opieki i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Trzeba go myć, ubierać, karmić, pomóc przemieścić się i wszystko mu podawać. Nie chodzi samodzielnie lecz doskonali jazdę na wózku inwalidzkim. Wymaga systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji, konsultacji neurologicznych, ortopedycznych, logopedycznych i w ostatnim czasie psychologicznej.

 


 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez: 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "dla Kacpra".

Na chwilę obecną priorytetem dla tego młodzieńca jest przede wszystkim specjalistyczna rehabilitacja, która złagodzi dolegliwości bólowe, poprawi ogólną sprawność fizyczną i usprawni radzenie sobie z codziennymi czynnościami. W ostatnim czasie ze względu na ograniczoną rehabilitację stan psychiczny i fizyczny Kacpra pogorszył się. Z powodu bardzo szybkiego procesu wzrostu zaczął się pochylać i pojawiły się trudności z utrzymaniem równowagi oraz dolegliwości bólowe z powodu przykurczów.

Rodzice Kacpra, pani Wioletta z mężem Mariuszem, pracują i dzielą między sobą opiekę nad synem. W roku szkolnym Kacper uczęszcza do szkoły specjalnej odległej od domu ok. 30 km.

Rodzina mieszka w małej miejscowości, gdzie nie ma dostępu do stałej rehabilitacji oraz specjalistów refundowanych przez instytucje państwowe. Co im pozostaje to konsultacje i specjalistyczna rehabilitacja w warunkach domowych i w prywatnych ośrodkach.

 

 

Aby zapobiec powstawaniu przykurczy, zaniku mięśni oraz deformacji układu kostnego Kacper powinien być codziennie i systematycznie rehabilitowany. Skutecznym sposobem rehabilitacji i pionizacji jest urządzenie medyczne INNOWALK, które pozwala utrzymać pozycję pionową, utrzymuje ruchomość stawów oraz ma pozytywny wpływ na prawidłowe oddychanie, krążenie jak i trawienie.

Najlepsze efekty Kacper osiąga dzięki uczestnictwu w turnusach rehabilitacyjnych, gdzie przez 2 tygodnie wykonywanych jest wiele ćwiczeń i zabiegów dostosowanych do jego potrzeb. Kilka lat wcześniej jeździł jeszcze 3 razy do roku na turnusy rehabilitacyjne, obecnie raz do roku. 

Kacper pomimo choroby jest bardzo wesołym, pogodnym, młodym mężczyzną. Ma swoje pasje i zainteresowania. Bardzo lubi podróżować, poznawać nowych ludzi oraz słuchać muzyki. Niepełnosprawność ruchowa nie ogranicza go przed zawieraniem nowych znajomości. Jest komunikatywny i otwarty na ludzi.

 

 

 

Potrzeby, na które zbieramy fundusze:

• Pomoc w dofinansowaniu do wynajmu sprzętu do rehabilitacji INNOWALK w warunkach domowych.
• Pomoc w zakupie krzesła toaletowo-prysznicowego ETAC CLEAN.
• Pomoc w finansowaniu specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych.
• Pomoc w finansowaniu rehabilitacji domowej 2 razy w tygodniu.
• Pomoc w finansowaniu indywidualnej terapii psychologicznej.
• Pomoc w finansowaniu zakupu obuwia ortopedycznego.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez: 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "dla Kacpra".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Kacpra na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera (karty podarunkowej) na zakupy.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.