Davit

Pan Davit ma 47 lat, od ponad 11 lat choruje na SLA – stwardnienie zanikowe boczne, jego stan zdrowia jest teraz ciężki ale stabilny. Pani Tetiana – Jego partnerka - sama dźwiga na swoich barkach losy całej rodziny. To właśnie Ona zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Nie ukrywa że jest Jej bardzo ciężko. Nasi Podopieczni trafili do Polski z Gruzji – Pan Davit i z Ukrainy – Pani Tetiana, ich pobyt w kraju to pobyt udzielony ze względów humanitarnych.
 
 
 
 
 
 
 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj nas przez SiePomaga:

 
Lub dokonaj wpłaty przez:
Są razem od 12 lat, wychowują dwoje dzieci, wspólnego 6 letniego syna oraz 14 letnią córkę Pani Tetiany. Życie mocno ich doświadcza, a choroba Pana Davita zniwelowała szanse na zwyczajne życie do minimum. Od marca 2020 roku Pan Davit oddycha dzięki pracy respiratora, jest osobą leżącą, w żaden sposób nie poradzi sobie samodzielnie. Porusza jedynie ustami i gałkami ocznymi. Korzysta z asystora kaszlu, nie je samodzielnie, odżywia się przez PEG, czyli specjalną sondę. Jest pod opieką przychodni żywieniowej oraz przychodni opiekującej się chorymi oddychającymi przez respirator. Pan Davit ma rehabilitację dwie godziny tygodniowo, co jest zdecydowanie nie wystarczające.
Pani Tetiana kilka razy w tygodniu znajduje siły i czas, by choć odrobinę dorobić, ale za każdym razem zdana jest na pomoc innych – Pan Davit potrzebuje stałej opieki, a Pani Tetiana musi przecież zadbać także o opłacenie rachunków, żywność czy leki. Kiedy to możliwe, prosi o pomoc sąsiadkę, która czasem, na kilka godzin, zostaje z Panem Davitem.
 
 
Potrzeby na które zbieramy fundusze:
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Żywność, artykuły chemiczne, środki do prania, kosmetyki.
 • Artykuły higieniczne dla Pana Davita.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków/czynszu.
 • Pomoc w pokryciu wydatków związanych ze szkołą i przedszkolem dzieci
 • Pomoc w pokryciu kosztów rehabilitacji.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj nas przez SiePomaga:

Lub dokonaj wpłaty przez:
 
Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Davita".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Davita na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.