Vittoria

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Vittoria ( urodziła się we Włoszech) ma 15 lat, od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe, niedowład spastyczny kończyn dolnych. Gdy miała 10 lat wykryto u Niej kolejną chorobę - twardzinę immunologiczną. Ta przewlekła choroba objawia się u Vittorii bólami mięśni i stawów. Przez nią nastolatka ma bardzo słabą odporność, często łapie infekcje i szybko się męczy. Bez zażywania leku i rehabilitacji nie byłaby w stanie funkcjonować, ponieważ Jej kości mogłyby ulec pokrzywieniu.

                 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Vittoria uparcie ćwiczy i ciężko pracuje, by terapia przynosiła efekty. Jak sama mówi, bez Jej zaangażowania nic się nie uda, dlatego daje z siebie wszystko mimo uporczywego bólu stawów i protestów chorego ciała. Vittoria w trakcie rehabilitacji uczy się prawidłowo poruszać i rozciąga zmienione chorobą mięśnie oraz stawy, bo to jedyny sposób, by mogła funkcjonować. Same spotkania z fizjoterapeutą to koszt przeszło 1000 złotych miesięcznie, do tego dochodzą leki, bez których stan Vitorii może się pogorszyć. 

Życie z nieuleczalną chorobą jest trudne, ale Vittoria  nie poddaje się i swoim nastawieniem i podejściem chce dzielić się z innymi. Lubi pisać wiersze, Jej marzeniem jest wydanie tomiku poezji. Dzięki zaangażowaniu swojej cioci, Vittoria może pochwalić się udziałem w tworzeniu audiobooka, w którego treść weszła między innymi Jej poezja. Swoją pasją i wytrwałością  chce zarażać wszystkich, a szczególnie tych, którzy – tak jak ona – zmagają się z potężnymi przeciwnościami losu. Dziewczynka swoją pisarską pasję może teraz rozwijać dzięki internetowym odbiorcom – można znaleźć Jej konto na instagramie pod nazwą @hyhypnosis. Tam czekają na nią czytelnicy, stąd niezbędny jest sprawny komputer. Vittoria jest dzielna i pewnie patrzy w przyszłość, choć każdego dnia musi mierzyć się z bólem, który nigdy nie pozwala Jej o sobie zapomnieć. 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Rehabilitacja/fizjoterapia dla Vittorii. Zarówno ta odbywająca się w gabinetach jak i domowa. Dlatego potrzebny jest zakup sprzętów wymienionych w kolejnych pięciu punktach. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Pomoc w sfinansowaniu kosztownego zabiegu dla Vittorii( około 13 tyś złotych) leczniczo – rehabilitacyjnego metodą Ulzibata. Zabieg ten polega na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni lub zespołu bólowego.
 • Lokomat - urządzenie pozwalające na trening chodu.
 • Bieżnia. - Przekazana.
 • Rower trójkołowy rehabilitacyjny.
 • Mata piankowa do ćwiczeń
 • Mata do hydromasażu.
 • Fotel do masażu. - Przekazany.
 • Buty, w tym ortopedyczne rozmiar 33. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
 • Ubrania, rozmiar L lub na 170 cm.
 • Uchwyty do łazienki wspomagające przytrzymania się.
 • Pościel, rozmiar 160/200.
 • Książki do rozwijania umiejętności pisarskich.
 • Pralko-suszarka. - Przekazana.
 • Toaletka wraz z fotelem. - Przekazana.

Marzenia Vittori :

 • Laptop - Przekazany.
 • Drukarka laserowa.
 • Mikrofon do nagrywania.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Vittorii.

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Vittorię na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

21-10-2022 - Udało się spełnić marzenie Vittorii i zakupiliśmy dla niej bieżnię. Dzięki temu zakupowi, rehabilitacja nabierze nowego wymiaru. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do dalszego angażowania się na rzecz Vittorii.

03-08-2022 - Vittoria otrzymała od nas biurko z podświetlanym lustrem, bo to w końcu już jest coraz bardziej dorastająca młoda dama a wygodny fotel dopełnił szczęścia. Dziękujemy wszystkim za pomoc.

02-08-2022 - Nowe buty dla Vitorii, a w drodze kolejne rzeczy dla dziewczynki :).

27-01-2022 - Kolejny wspólny miesiąc rehabilitacji za nami. Mowa o grudniu :).

15-12-2021 - Listopad był kolejnym miesiącem w którym wsparliśmy Vittorię w pokryciu kosztów rehabilitacji.

12-11-2021 - Na zdjęciach Vittoria podczas rehabilitacji w październiku, której koszt pokryliśmy :).

22-10-2021 - We wrześniu również pokryliśmy koszt rehabilitacji neurorozwojowej dla Vittorii. Na zdjęciach dowód jak nastolatka dzielnie ćwiczy :).

10-09-2021 - Przekazaliśmy Vittorii kolejną parę butów, idealne na zbliżającą się jesień, trzewiki diagnostyczno -profilaktyczne za kostkę.

 

08-09-2021 - Po raz drugi pokryliśmy koszt miesięcznej rehabilitacji dla Vittorii – terapii neurorozwojowej. Tym razem za sierpień.

03-09-2021 - Przekazaliśmy Vittorii pralko-suszarkę. Mama Vittorii, Pani Ewelina,  często pierze ubrania Vittorii i urządzenie z funkcją suszenia jest dla Niej bardzo funkcjonalne, ponieważ nie musi czekać aż wyprane ubrania, które są potrzebne w danym momencie, wyschną.

26-08-2021 - Dziś na zdjęciu Vittoria z otrzymaną w prezencie książką :).

20-08-2021 - Serdecznie dziękujemy Panu Olgierdowi Geblewiczowi- Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego,  za podarowane nam cudne prezenty :) Książkę Pani Katarzyny Nosowskiej z autografem autorki oraz płytę Pana Krzysztofa Zalewskiego, również z autografem artysty, wraz z elegancko oprawionymi dedykacjami od Pana Marszałka, dla naszej Podopiecznej Vittorii. Zlicytujemy te cuda a uzyskane środki przeznaczymy na Vittorię. A bezpośrednio na ręce Vittorii przekazaliśmy prezentowy kąsek dla młodej poetki - tomik poezji - autorstwa Pana Stanisława Odwrota. Serdecznie dziękujemy!

09-08-2021 - W ubiegłym miesiącu pokryliśmy całkowity miesięczny koszt terapii neurorozwojowej Vittorii za czerwiec. Zakres takiej rehabilitacji obejmuje m.in poprawę chodu, lekkość w poruszaniu się Vittorii, masaż kręgosłupa, rozciąganie kończyn górnych i dolnych, zmniejszenie przykurczy, dążenie do poprawy postawy. Poza tą terapią, wsparliśmy Vittorię także w opłaceniu dwóch godzin rehabilitacji w szpitalu w Rzeszowie. Przepraszamy za opóźnienie informacyjne, ale dopiero otrzymaliśmy zdjęcia.

18-06-2021 - Tak się składa, że w pięknym województwie podkarpackim mamy kilku Podopiecznych. Należy do nich także Vittoria, nasza poetka :). Przy okazji odwiedzin tego rejonu Polski, spotkaliśmy się także z Nią i otrzymała od nas  laptopa, mysz komputerową oraz podkładkę pod mysz :).

28-05-2021 - Vittoria właśnie wydała swój pierwszy tomik poezji! Gratulujemy Vitttoria!!! Jesteś bardzo zdolna, pękamy z dumy!

27-05-2021 - Vittoria z powodu swojej choroby - twardziny immunologicznej, cierpi na bóle mięśni i stawów, dlatego korzystanie z fotela z funkcją masażu wpływa na zmniejszenie odczuwania tych dolegliwości. Przekazaliśmy zatem Vittorii taki fotel :)

13-05-2021 - Zrealizowaliśmy nasz pierwszy cel dla Vittorii. Przekazaliśmy dziewczynce buty – trzewiki profilaktyczne.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.