Michał

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Michał ze względu na swój stan zdrowia nie mógł zgłosić się do nas sam. Zrobiła to za Niego mama - Pani Katarzyna. Michał nie chodzi i nie mówi – nie komunikuje się słowami, cierpi na zanik nerwów wzrokowych jest całkowicie zależny od opieki innych. Jest cewnikowany i towarzyszy mu ból związany z kamicą pęcherza moczowego. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Cierpienie to nieodłączny element życia Michała, dlatego mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym wspólnym staraniom zmagania Michała z chorobą, staną się odrobinę bardziej znośne. Michał ma 25 lat i nigdy nie będzie samodzielny. Od urodzenia choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, zmaga się także z padaczką.

 

 

 

  Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 Lub dokonaj wpłaty przez:

 

Bycie mamą zawsze jest wyzwaniem. Trudno sobie wyobrazić ogrom pracy i zaangażowania, jakiego wymaga opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, nawet gdy dziecko stanie się dorosłym człowiekiem. Pani Katarzyna doskonale wie, jak wiele wysiłku i środków wtedy potrzeba. Zniekształcenie kręgosłupa i klatki piersiowej Michała sprawiają, że niezbędna stała się rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty. Kolejne koszty generują leki, jakie syn Pani Katarzyny zażywa nieprzerwanie, do tego dochodzą środki farmakologiczne i higieniczne, w tym np. płyny służące do płukania urostomii czy strzykawki  i wiele innych. Michał spożywa mleko i kaszki smakowe – takie, jakie podaje się małym dzieciom, a to kolejny wydatek, podobnie jak np. podgrzewacz do butelek. Zapewnienie choć minimalnego komfortu życia przy tak ciężkim stanie zdrowia jest naprawdę ważne, a Pani Katarzyna – jak każda mama – chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Całodobowa opieka nad dorosłą już niepełnosprawną osobą, to potężne obciążenie fizyczne i psychiczne.
Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Rehabilitacja domowa dla Michała. - Trwała od 30.01.2021 do 30 kwietnia 2022. Była realizowana regularnie 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.
 • Zalecona przez rehabilitanta terapia szyną CPM. Ze względu na stan nóg Michała (przykurcze, deformacja, spastyka).  - Trwała od 08.02.2021 do 30 kwietnia 2022 za pomocą wynajętej przez fundację szyny.
 • Materac przeciwodleżynowy. - Przekazany.
 • Przedmioty do rehabilitacji wskazane przez rehabilitanta : kliny, kształtki i półwałki z pianki do nóg i tułowia. - Przekazane.
 • Środki medyczne i  higieniczne: płyn do płukania urostomii, płyn do czyszczenia cewnika, podkłady higieniczne, pieluchy, strzykawki, igły, płyn odkażający, żel znieczulający. -  Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie drobnych akcesoriów niezbędnych w żywieniu Michała : podgrzewacz elektryczny do butelek z funkcją sterylizacji, butelka antykolkowa, kubek z ustnikiem silikonowym. -Zrealizowane.
 • Zakup lekarstw dla Michała ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Stojak na kroplówki. - Przekazany.
 • Pomoc w zakupie sprzętu potrzebnego do kontroli zdrowia : ciśnieniomierz nadgarstkowy i pulsoksymetr napalcowy, termometr bezdotykowy - Przekazane.
 • Apteczka podróżna. - Przekazana.
 • Czajnik elektryczny. - Przekazany.
 • Parowar - do przyrządzania posiłków dla Michała. Od maja 2021 ma zaleconą dietę lekkostrawną. - Przekazany.
 • Nawilżacz powietrza do pokoju Michała. - Przekazany.
 • Inhalator tłokowy dla Michała. Michał już kilkukrotnie wylał wodę podczas inhalacji przy użyciu zwykłej miski, więc Jego mama postanowiła zadbać o Jego bezpieczeństwo i zgłosiła nam potrzebę zakupu inhalatora. - Przekazany.
 • Artykuły chemiczne użytku domowe, środki czystości oraz kosmetyki dla całej rodziny, przede wszystkim dla Michała, np: chusteczki nawilżane. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Artykuły spożywcze dla całej rodziny. Dla Michała m.in żywność dla małych dzieci : kaszki smakowe, mleko Bebiko Junior 5. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Odzież dla całej rodziny. Dla Michała przede wszystkim koszulki t-shirt i piżamy - Michał nosi rozmiary 158/164. Pani Kasia rozmiar L/44.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków : czynsz, prąd, gaz. - Na  bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Artykuły papiernicze i dekoracyjne dla Michała. Michał w domu odbywa lekcje pod okiem nauczycielki, podczas których wspólnie wykonują różne prace manualne. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Poprawa warunków bytowo-intelektualnych i rozrywkowych Michała - przez zakup np. małego telewizora do pokoju naszego Podopiecznego. Zależy nam na zwiększeniu komfortu i atrakcyjności życia Michała.
 • Drukarka - ten sprzęt jest potrzebny przede wszystkim do drukowania dokumentacji medycznej Michała. - Przekazana.
 • Pomoc w spełnieniu marzenia Pani Kasiu o posiadaniu przez Nią lub przez Jej męża Pana Wojtka prawa jazdy.
 • Maszyna do szycia i materiały dla Pani Kasi. - Szycie to hobby Pani Kasi i sposób na odstresowanie się, ale przede wszystkim da Jej możliwość, przerabiania i naprawiania odzieży i pościeli dla Michała.
 • Pomoc w zakupie nowego, średniej wielkości telewizora dla rodziny. Poprzedni 15 letni, przestał działać. - Przekazany telewizor wraz z uchwytem do zawieszenia na ścianie.
 • Pomoc w zakupie opału na okres grzewczy. Drewno na rozpałkę i węgiel jako opał. 2 metry sześcienne drewna i 2 tony węgla. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Wymiana starych sprzętów domowych: kuchenka gazowa z piekarnikiem, oraz zaopatrzenie w nowe: okap podszafkowy.- Zrealizowane.
 • Ręczniki, pościel, poszewki. Dla Michała pościel antyalergiczna. - Przekazaliśmy poduszki, kołdrę, dwa komplety pościeli i dwa podkłady na łóżko.

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Michała".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Michała na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Z dniem 1 stycznia 2023 roku, wszelkie aktualizacje dotyczące Michała będą zamieszczane wyłącznie na przypisanej dla niego stronie w serwisie pomagam.pl

23-06-2022 - Artykuły medyczne, higieniczne i chemiczne, to zakupy które przekazaliśmy w ostatnim czasie Michałowi.

20-05-2022 - Dziś film z rehabilitacji Michała w kwietniu.

26-04-2022 - Przekazaliśmy Michałowi produkty medyczne i higieniczne : opatrunki, kompresy, podkłady na łóżko, cewniki, wenflony, chusteczki nawilżane i inne.

 

08-04-2022 - Dziś film z Michałem w roli głównej podczas rehabilitacji domowej w marcu :)

12-03-2022 - W ostatnim czasie dostarczyliśmy Michałowi wiele produktów medycznych takich jak strzykawki, igły, wenflony, cewniki, kroplówki, a także płyny do dezynfekcji i maści. Zadbaliśmy w lutym również o pokrycie miesięcznych kosztów wypożyczenia szyny CPM oraz domowej rehabilitacji pod okiem fachowca Pana Marka :)

01-03-2022 - Michał otrzymał od nas stojak na kroplówki. Jest to sprzęt który bardzo mu się przyda, biorąc pod uwagę przyjmowanie kroplówek w domu kilka razy w tygodniu. 

22-02-2022 - Zakupy dla Michała w sklepach medycznych to już stały punkt w naszym pomaganiu :)

Za

31-01-2022 - Michał nie przestaje rehabilitować się w domu i to aż trzy razy w tygodniu. A dziś, oprócz zdjęć z rehabilitacji w styczniu, przedstawiamy także zdjęcie mamy Michała, Pani Kasi, Jej męża Pana Wojtka, Pana Marka rehabilitanta oraz Pani pielęgniarki, która podaje Michałowi kroplówki. To Oni, na czele z Panią Kasią dbają na co dzień o Michała :)

19-01-2022 - Michał od jakiegoś czasu jest nawadniany kroplówkami w domu, teraz dostaje je aż cztery razy w tygodniu. Wspomagamy go w zakupie potrzebnych w tym celu produktów, zarówno samych wlewów jaki i przyrządów pozwalających na podanie kroplówki, takich jak wenflony czy przyrządy do infuzji.

18-01-2022 - Przekazaliśmy Michałowi nawilżacz powietrza, aby dzięki temu urządzeniu w pokoju naszego Podopiecznego było zdrowe powietrze o optymalnym poziomie wilgotności. Takie powietrze wzmacnia obronę przed wirusami w górnych drogach oddechowych i zmniejszają podatność na infekcje.

21-12-2021 - Dziś przedstawiamy film z rehabilitacji Michała bo On dzielnie i nieprzerwanie od początku tego roku, ćwiczy trzy razy w tygodniu pod czujnym okiem rehabilitanta Pana Marka :)

15-12-2021 - Przekazaliśmy Michałowi i Jego Mamie Pani Kasi, bardzo duże zakupy, których dokonaliśmy w kilku sklepach medycznych. W opiece nad osobą leżącą, te produkty są niezbędne.

15-11-2021 - Przekazaliśmy kilka ubrań dla Pani Kasi: kurtkę, czapkę i sweter oraz zakolanówki dla Michała.

19-10-2021 - Początek sezonu grzewczego to duży wydatek dla naszych Podopiecznych, dbających samodzielnie o ogrzewanie w swoich mieszkaniach. Tak jest w przypadku Michała i Jego rodziny. Dlatego wspomogliśmy Ich w tym dużym wydatku i przekazaliśmy dwie tony węgla oraz drewno gotowe do użycia jako rozpałkę.

15-10-2021 - Przekazaliśmy Michałowi i Jego domownikom telewizor 40 calowy,wraz z uchwytem do zawieszenia na ścianie :).

27-09-2021 - We wrześniu Michał też mógł na nas liczyć w kwestii pokrycia kosztów miesięcznej domowej rehabilitacji oraz wypożyczenia szyny CPM.

10-09-2021 - Do Michała powędrowała kolejna duża paczka artykułów dekoracyjnych. Będzie pracował na nich w swoim ostatnim roku edukacji.

09-09-2021 - Panią Kasię, mamę Michała trochę już znamy i wiedzieliśmy że jest miłośniczką kawy :). Dlatego ekspres przelewowy do kawy który przekazał nam Darczyńca Pan Rafał, musiał trafić w Jej ręce :).  A Michał otrzymał kształtki z pianki do rehabilitacji, które Pani Kasia zastosowała jako osłonę do drewnianych barierek łóżka Michała, żeby nie obijał się o nie podczas ataków padaczki.

08-09-2021 - Dziś film z sierpniowym podsumowaniem rehabilitacji Michała.

03-09-2021 - 1 września wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, także Michał  rozpoczął swój kolejny choć niestety ostatni rok nauki. Razem z mamą, Panią Kasią cieszą się bardzo z początku szkoły. Przekazaliśmy Michałowi artykuły szkolne, papiernicze i dekoracyjne żeby miał na czym pracować podczas nauki :).

23-08-2021 - Zaopatrzyliśmy Michała w wiele produktów kupionych w aptekach internetowych. Podkłady, pieluchomajtki, strzykawki, posiłki w słoikach, termometr bezdotykowy i wiele innych.

02-08-2021- Już jakiś czas nie było filmu z Michałem podczas rehabilitacji, a więc nadrabiamy i załączamy film. Nasz Podopieczny jest bardzo dzielny jak zawsze i my dzielnie kontynuujemy pokrywanie miesięcznych kosztów Jego domowej rehabilitacji i wypożyczenia szyny CPM :)

29-07-2021 - Wyposażyliśmy Michała w materac przeciwodleżynowy, basen pneumatyczny do mycia głowy, matę antypoślizgową, myjki i kilka kosmetyków.

 

26-07-2021 - Zrobiliśmy bardzo duże zakupy dla Michała i Jego rodziny. Zawierały głównie produkty spożywcze, ale także środki czystości i artykuły chemiczne.

15-07-2021 - Pomogliśmy Michałowi i Jego rodzinie w uregulowaniu rachunków za prąd za dwa miesiące.

02-07-2021 - Czerwiec to kolejny miesiąc rehabilitacji i wypożyczenia szyny CPM dla Michała, przekazaliśmy dla Niego leki i produkty higieniczne. 

25-06-2021 - Przekazaliśmy Michałowi urządzenie wielofunkcyjne z funkcją drukowania, kopiowania i skanowania wraz z zapasem tuszu oraz artykuły chemiczne, spożywcze i higieniczne.

 

31-05-2021 - Z powodu konieczności przejścia Michała na dietę lekkostrawną, pojawiła się potrzeba zakupu parowara. Przekazaliśmy zatem taki sprzęt dla Michała w pakiecie z czajnikiem elektrycznym.:). Pokryliśmy także koszty miesięcznej rehabilitacji domowej Michała oraz wypożyczenia szyny CPM.

27-05-2021 - Do Michała powędrowała kolejna paczka produktów kupionych w aptece, ale to nie tylko leki. Paczka zawierała również produkty spożywcze, inhalator tłokowy czy kubek do codziennego użytku dla Michała.

14-05-2021  - Zakupiliśmy odzież dla Michała w sklepie internetowym. Koszulki, bluzki, bieliznę i spodnie :). Paczka zawierała głównie ubrania dla Michała, ale także buty i spódnicę dla Pani Kasi oraz spodnie dla Pana Wojtka :).

13-05-2021 - Dziś film niestrudzonego Michała podczas rehabilitacji w maju, a w kwietniu pokryliśmy koszt miesięcznej domowej rehabilitacji oraz koszt wypożyczenia szyny CPM również za cały kwiecień.

10-05-2021 - Zaopatrzyliśmy Michała w antyalergiczną kołdrę i poduszki, oraz komplet dwóch pościeli na zmianę i podkład na łóżko.

21-04-2021 - Przekazaliśmy Michałowi urządzenia do kontroli Jego parametrów życiowych. Pulsoksymetr napalcowy oraz ciśnieniomierz nadgarstkowy.

16-04-2021 - Dziś film z naszym dzielnym Michałem podczas kwietniowej rehabilitacji :).

09-04-2021 - Przed świętami  wysłaliśmy paczkę do Michała - materac do rehabilitacji. Marzec był drugim miesiącem za który w całości ponieśliśmy koszty rehabilitacji domowej dla Michała, oraz koszt wypożyczenia szyny CPM, za cały miesiąc.

02-04-2021 -  Zakupy, zakupy :). Leki na receptę i bez, artykuły higieniczne i medyczne m.in : podkłady, pieluchomajtki, płyn do płukania urostomii, cewniki oraz smakowite dania obiadowe i deserki. Wszystko dla Michała :).

25-03-2021 -  Dziś Michał podczas rehabilitacji :)

18-03-2021 -  Jesteśmy bardzo dumni z prac wykonanych przez Michała, pod bacznym okiem Pani Iwony - Jego nauczycielki. Są radosne, wiosenne i świąteczne, bo przecież Święta Wielkanocne już tuż tuż :).

17-03-2021 - Zdrowie Michała jest dla nas priorytetem. Zaopatrzyliśmy go po raz kolejny w płyn do płukania cewnika. Dla Mamy - Pani Kasi, która pielęgnuje Michała - strzykawki i rękawiczki jednorazowe. Michał dostał od nas również porządnie wyposażoną apteczkę, która na pewno przyda się w domu, ale przede wszystkim podczas wyjazdów do lekarza, w podróży czy na spacerach.

12-03-2021 - Dawno nie było filmu z rehabilitacji Michała, a On przecież nieprzerwanie, dzielnie ćwiczy, trzy razy w tygodniu :). 

11-03-2021 - Przekazaliśmy pierwszą porcję przyborów plastycznych i dekoracyjnych dla Michała. 

10-03-2021 - Michał nie zwalnia tempa w kwestii rehabilitacji, ćwiczy regularnie i z dużym zaangażowaniem :).

09-03-2021 - Przekazaliśmy rodzinie Michała zakupy spożywcze oraz artykuły chemiczne codziennego użytku.

 

01-03-2021 -  Dziś Kolejny film z rehabilitacji Michała, z końca lutego:) 

16-02-2021 - Kolejnymi przedmiotami wskazanymi do prawidłowej rehabilitacji Michała są kliny, kształtki i półwałki z pianki do nóg i tułowia. Przekazaliśmy je Michałowi a On już dobrze wie co z nimi robić :). 

15-02-2021 - W ubiegłym tygodniu Michał nadal kontynuował rehabilitację. Tym razem rozpoczął ćwiczenia za pomocą szyny CPM. Fundacja zdecydowała się wynająć tę szynę od i na zalecenie rehabilitanta z powodu znacznych ograniczeń ruchomości stawów biodrowych oraz kolanowych Michała. Mama Michała została przeszkolona i wie jak stosować ten sprzęt. Dzięki temu Michał może ćwiczyć nie tylko podczas obecności rehabilitanta. To bardzo duży plus :).

11-02-2021 - Najważniejsza dla nas jest dbałość o zdrowie Michała, ale nie zapominamy także o innych Jego potrzebach. Pomagają nam w tym nasi niezawodni Darczyńcy. Tym razem podziękowania za paczkę z odzieżą ze zdjęcia, dla Michała i Jego Mamy Pani Kasi, należą się Pani Ewie:). Serdecznie dziękujemy!

01-02-2021 - Michał zakończył ubiegły tydzień i rozpoczął bieżący, bardzo intensywnie - rehabilitacją. Od teraz będzie ćwiczył regularnie, po jednej godzinie, 3 razy w tygodniu. On jest bardzo dzielny, a my bardzo dumni. Brawo Michał! :)

29-01-2021 - Kolejne zakupy :). Preparaty medyczne, artykuły spożywcze i drobne akcesoria codziennego użytku dla Michała, takie jak: podgrzewacz elektryczny z funkcją sterylizacji, butelka antykolkowa czy kubek z silikonowym ustnikiem.

27-01-2021 - Mamy dobrą wiadomość !!! Już w najbliższą sobotę 29.01.2021r Michał rozpocznie rehabilitację :). W ramach zawartego porozumienia z rehabilitantem, Panem Markiem, ustaliliśmy że fundacja poniesie koszty rehabilitacji przez najbliższe miesiące. Czekamy na sobotę, w celu ustalenia najlepszej dla Michała ilości godzin rehabilitacji w tygodniu.

25-01-2021 - Nasz dzielny Michał, potrzebuje wielu preparatów medycznych i higienicznych aby przeżyć dzień w minimalnie komfortowych warunkach. Dlatego po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni - zaopatrzyliśmy Michała w płyn do czyszczenia cewnika, płyn do płukania urostomii, pieluchy, podkłady ,strzykawki, igły oraz żel znieczulający.

12-01-2021 - Bardzo się cieszymy że tak szybko udało nam się zrealizować jedną z wielu potrzeb tej rodziny. Rozpoczęliśmy od wyposażenia kuchni. Przekazaliśmy rodzinie wolnostojącą kuchenkę gazową Amica z elektrycznym piekarnikiem oraz okap podszafkowy. Zadbaliśmy także o montaż nowej oraz wyniesienie starej kuchenki.

30-12-2020 - Michał wraz z rodziną składają nam wszystkim życzenia na nadchodzący Nowy Rok :)

21-12-2020 - Najpiękniejsza kartka świąteczna świata została wykonana przez Michała. Jesteśmy bardzo wzruszeni i bardzo wdzięczni! Michał, bardzo Ci dziękujemy, jesteś Wielki :).

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wyrywanizpiekla.org
  www.wyrywanizpiekla.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.