Michał

Michał ze względu na swój stan zdrowia nie mógł zgłosić się do nas sam. Zrobiła to za Niego mama - Pani Katarzyna. Michał nie chodzi i nie mówi – nie komunikuje się słowami, nie widzi i jest całkowicie zależny od opieki innych, jest cewnikowany i towarzyszy mu ból związany z kamicą pęcherza moczowego. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Cierpienie to nieodłączny element życia Michała, dlatego mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym wspólnym staraniom zmagania Michała z chorobą, staną się odrobinę bardziej znośne.

Michał ma 23 lata i nigdy nie będzie samodzielny. Od urodzenia choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, zmaga się z padaczką i jest niewidomy (z powodu zaniku nerwów wzrokowych). Każda choroba niesie ze sobą konieczność leczenia - w przypadku Michała jest to przede wszystkim stała, regularna rehabilitacja i terapia farmakologiczna. Pani Katarzyna potrzebuje naszego wsparcia, by móc zapewnić swojemu synowi to, co niezbędne. 

 

  Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 Lub dokonaj wpłaty przez:

 

Bycie mamą zawsze jest wyzwaniem. Trudno sobie wyobrazić ogrom pracy i zaangażowania, jakiego wymaga opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, nawet gdy dziecko stanie się dorosłym człowiekiem. Pani Katarzyna doskonale wie, jak wiele wysiłku i środków wtedy potrzeba –Zniekształcenie kręgosłupa i klatki piersiowej Michała sprawiają, że niezbędne stały się akcesoria ortopedyczne. Kolejne koszty generują leki, jakie syn Pani Katarzyny zażywa nieprzerwanie, do tego dochodzą środki farmakologiczne i higieniczne, w tym np. płyny służące do płukania urostomii czy strzykawki, balsamy i wiele innych. Michał spożywa mleko i kaszki smakowe – takie, jakie podaje się małym dzieciom, a to kolejny wydatek, podobnie jak np. podgrzewacz do butelek. Zapewnienie choć minimalnego komfortu życia przy tak ciężkim stanie zdrowia jest naprawdę ważne, a Pani Katarzyna – jak każda mama – chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Całodobowa opieka nad dorosłą już, niepełnosprawną osobą, to potężne obciążenie fizyczne i psychiczne, ale wiemy, że siła dobrych serc może dać Pani Kasi i Michałowi szansę na lepsze i lżejsze jutro. Serdecznie dziękujemy, że dzięki Wam nasi Podopieczni nigdy nie zostają sami w trudnych chwilach!

 

 

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Rehabilitacja dla Michała. Godzina rehabilitacji to 200 zł. - Rozpoczęta 30.01.2021 i będzie realizowana regularnie 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.
 • Zalecona przez rehabilitanta terapia szyną CPM. Ze względu na stan nóg Michała (przykurcze, deformacja, spastyka).  - Rozpoczęta 08.02.2021 za pomocą wynajętej przez fundację szyny.
 • Przedmioty do rehabilitacji wskazane przez rehabilitanta : kliny, kształtki i półwałki z pianki do nóg i tułowia. - Przekazane.
 • Środki medyczne i  higieniczne: płyn do płukania urostomii, płyn do czyszczenia cewnika, podkłady higieniczne, pieluchy, strzykawki, igły, płyn odkażający, żel znieczulający. -  Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie drobnych akcesoriów niezbędnych w żywieniu Michała : podgrzewacz elektryczny do butelek z funkcją sterylizacji, butelka antykolkowa, kubek z ustnikiem silikonowym. -Zrealizowane.
 • Zakup lekarstw dla Michała ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Artykuły chemiczne użytku domowe, środki czystości oraz kosmetyki dla całej rodziny, przede wszystkim dla Michała, np: chusteczki nawilżane.
 • Artykuły spożywcze dla całej rodziny. Dla Michała m.in żywność dla małych dzieci : kaszki smakowe, mleko Bebiko Junior 5.
 • Odzież dla całej rodziny. Dla Michała przede wszystkim koszulki t-shirt i piżamy - Michał nosi rozmiary 158/164. Pani Kasia rozmiar L/44.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków : czynsz, prąd, gaz.
 • Artykuły papiernicze i dekoracyjne dla Michała. Michał w domu odbywa lekcje pod okiem nauczycielki, podczas których wspólnie wykonują różne prace manualne.
 • Poprawa warunków bytowo-intelektualnych i rozrywkowych Michała - przez zakup np. małego telewizora do pokoju naszego Podopiecznego. Zależy nam na zwiększeniu komfortu i atrakcyjności życia Michała.
 • Pomoc w spełnieniu marzenia Pani Kasiu o posiadaniu przez Nią lub przez Jej męża Pana Wojtka prawa jazdy.
 • Maszyna do szycia i materiały dla Pani Kasi. - Szycie to hobby Pani Kasi i sposób na odstresowanie się, ale przede wszystkim da Jej możliwość, przerabiania i naprawiania odzieży i pościeli dla Michała.
 • Wymiana starych sprzętów domowych: kuchenka gazowa z piekarnikiem, oraz zaopatrzenie w nowe: okap podszafkowy.- Zrealizowane.
 • Ręczniki, pościel, poszewki.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Michała".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Michała na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy. 

01-03-2021 -  Dziś Kolejny film z rehabilitacji Michała, z końca lutego:) 

16-02-2021 - Kolejnymi przedmiotami wskazanymi do prawidłowej rehabilitacji Michała są kliny, kształtki i półwałki z pianki do nóg i tułowia. Przekazaliśmy je Michałowi a On już dobrze wie co z nimi robić :). 

15-02-2021 - W ubiegłym tygodniu Michał nadal kontynuował rehabilitację. Tym razem rozpoczął ćwiczenia za pomocą szyny CPM. Fundacja zdecydowała się wynająć tę szynę od i na zalecenie rehabilitanta z powodu znacznych ograniczeń ruchomości stawów biodrowych oraz kolanowych Michała. Mama Michała została przeszkolona i wie jak stosować ten sprzęt. Dzięki temu Michał może ćwiczyć nie tylko podczas obecności rehabilitanta. To bardzo duży plus :).

11-02-2021 - Najważniejsza dla nas jest dbałość o zdrowie Michała, ale nie zapominamy także o innych Jego potrzebach. Pomagają nam w tym nasi niezawodni Darczyńcy. Tym razem podziękowania za paczkę z odzieżą ze zdjęcia, dla Michała i Jego Mamy Pani Kasi, należą się Pani Ewie:). Serdecznie dziękujemy!

01-02-2021 - Michał zakończył ubiegły tydzień i rozpoczął bieżący, bardzo intensywnie - rehabilitacją. Od teraz będzie ćwiczył regularnie, po jednej godzinie, 3 razy w tygodniu. On jest bardzo dzielny, a my bardzo dumni. Brawo Michał! :)

29-01-2021 - Kolejne zakupy :). Preparaty medyczne, artykuły spożywcze i drobne akcesoria codziennego użytku dla Michała, takie jak: podgrzewacz elektryczny z funkcją sterylizacji, butelka antykolkowa czy kubek z silikonowym ustnikiem.

27-01-2021 - Mamy dobrą wiadomość !!! Już w najbliższą sobotę 29.01.2021r Michał rozpocznie rehabilitację :). W ramach zawartego porozumienia z rehabilitantem, Panem Markiem, ustaliliśmy że fundacja poniesie koszty rehabilitacji przez najbliższe miesiące. Czekamy na sobotę, w celu ustalenia najlepszej dla Michała ilości godzin rehabilitacji w tygodniu.

25-01-2021 - Nasz dzielny Michał, potrzebuje wielu preparatów medycznych i higienicznych aby przeżyć dzień w minimalnie komfortowych warunkach. Dlatego po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni - zaopatrzyliśmy Michała w płyn do czyszczenia cewnika, płyn do płukania urostomii, pieluchy, podkłady ,strzykawki, igły oraz żel znieczulający.

12-01-2021 - Bardzo się cieszymy że tak szybko udało nam się zrealizować jedną z wielu potrzeb tej rodziny. Rozpoczęliśmy od wyposażenia kuchni. Przekazaliśmy rodzinie wolnostojącą kuchenkę gazową Amica z elektrycznym piekarnikiem oraz okap podszafkowy. Zadbaliśmy także o montaż nowej oraz wyniesienie starej kuchenki.

30-12-2020 - Michał wraz z rodziną składają nam wszystkim życzenia na nadchodzący Nowy Rok :)

21-12-2020 - Najpiękniejsza kartka świąteczna świata została wykonana przez Michała. Jesteśmy bardzo wzruszeni i bardzo wdzięczni! Michał, bardzo Ci dziękujemy, jesteś Wielki :).

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo