Maja

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią całego opisu. Maja przyszła na świat 15 lat temu, 21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa. To szczególna data, która na zawsze zmieniła życie całej rodziny – Maja została zdiagnozowana, a dodatkowy chromosom przyniósł ze sobą kolejne komplikacje, m.in. trudności w poruszaniu się czy mówieniu. To, że nasza podopieczna zrobiła postępy w czytaniu, mówieniu i pisaniu, jest zasługą jej ciężkiej pracy, ale nigdy by się to nie udało, gdyby nie Jej Mama - Pani Edyta, której determinacja, wiara i siła sprawiły, że Maja radzi sobie coraz lepiej. Niezbędna jest przy tym pomoc terapeutów, odpowiednie konsultacje ze specjalistami i nauka podczas turnusów logopedycznych, a to wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Zespół Downa i szereg innych trudności sprawiły, że teraz nasza podopieczna zmaga się z wieloma schorzeniami. Obniżone napięcie mięśniowe zaburza sprawność, ponadto Maja ma poważną wadę wzroku, niedoczynność tarczycy i nadwrażliwość słuchową. Często choruje, dopadają ją anginy oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Jednak największym problemem, który utrudnia Mai funkcjonowanie, jest oligofazja. Tak określa się zaburzenia mowy, a te są wciąż znaczne i wymagają stałej terapii. Pani Edyta robi co może, by w domowym budżecie znaleźć środki na zajęcia logopedyczne i turnusy, które pomogą córce mówić lepiej i wyraźniej, ponieważ to jedyna droga do większej samodzielności – im lepiej inni będą rozumieć Maję, tym mniejsze kłopoty dziewczynka będzie miała w przyszłości. To największy cel Pani Edyty: sprawić, by Maja wciąż się rozwijała i zdobywała nowe umiejętności, a tym samym była bardziej niezależna, gdy mamy nie będzie obok. Lęk o przyszłość towarzyszy każdemu rodzicowi. Pani Edyta i Jej mąż boją się podwójnie: jak kiedyś Maja poradzi sobie w dorosłym życiu, bez ich pomocy? Wkładają całą energię i siłę w to, by dziewczynka mogła nadal korzystać z dostępnych możliwości i terapii. Pokonanie bariery związanej z wadami wymowy w celu usprawnienia kompetencji komunikacyjnych Mai jest w Jej przypadku kluczowe.

 

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

 

Maja jest pod stałą opieką logopedy, psychologia, rehabilitanta, potrzebuje też ciągłej rehabilitacji neurologopedycznej, psychologicznej, fizjoterapeutycznej i zajęć integracji sensorycznej. Na jej drodze stawali dotąd sami dobrzy, przyjaźni ludzie, a Maja obdarowuje wszystkich uśmiechem – jest wyjątkowa, uwielbia się uczyć i całym sercem kocha swoich bliskich. Żeby mogła radzić sobie lepiej, potrzebuje odrobiny pomocy, dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórki naszej podopiecznej. Dziękujemy!

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Rehabilitacja w zakresie wspomagania rozwoju oraz stałej stymulacji rozwoju i opieki wielospecjalistycznej : neurolog, logopeda, ortopeda, psycholog. Terapia neurologiczno-psychologiczna zalecana jest co najmniej 4 razy w tygodniu, koszt jednej to 100 zł. Wskazana jest rehabilitacja psychoruchowa.
 • Turnusy logopedyczno-terapeutyczne. W przyszłym roku zalecane 3 razy, koszt każdego z turnusów to 3500 zł. Jeden turnus obejmuje 30 specjalistyczne terapie indywidualne oraz grupowe: terapię psychologiczno-neurologopedyczną, terapię logopedyczną z terapią ręki, terapię pedagogiczną, hipoterapię ( nie wszystkie turnusy), arteterapię, psychorytmikę oraz rozgrzewkę fizjo-logopedyczną. Na turnusach odbywa się wprowadzająca oraz podsumowująca konsultacja z zespołem terapeutycznym. Turnus realizuje zalecenia lekarza prowadzącego i stanowi kluczowe wsparcie rozwoju poznawczego, ruchowego, emocjonalnego oraz społecznego Mai.
 • Pomoc w dofinansowaniu zakupu bieżni dla Mai. - Zrealizowana.
 • Wymarzony telefon dla Mai :) - Przekazany wraz z małym bonusem w postaci opaski Smartband.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Mai".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Maję na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznej.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

25-02-2021 - Maja jest wyposażona w profesjonalny sprzęt jak prawdziwy sportowiec:). Pomogliśmy w dofinansowaniu zakupu bieżni dla Mai, a więc ma teraz jak dbać o kondycję i formę :). Pomaga Jej w tym również smartband, mały bonus który dostała wraz z telefonem.:)

10-02-2021- Maja marzyła o telefonie. Już podczas pierwszego spotkania z naszą fundacją, nie ukrywała swojego pragnienie :). Cieszymy się że mogliśmy spełnić to małe-wielkie marzenie naszej nastolatki :). 

30-12-2020 - Poznaliśmy Maję na początku grudnia. Podczas odwiedzin w czyimś domu nie wypada przyjść z pustymi rękami, dlatego też dziewczynka dostała od nas misia. Wiemy od Pani Edyty że bardzo przypadł Mai do gustu i nawet jeżdżą razem do szkoły :).

 

21-12-2020 - Maja już gotowa na Święta :). Pięknie śpiewa kolędę :).

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.