Hubert

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Hubert urodził się w 2014 roku. Mieszkał w szpitalu od urodzenia przez prawie dwa lata swojego życia. Gdy jego stan zdrowia był na tyle stabilny że mógł opuścić szpital, pojawił się inny problem. Nie miał dokąd pójść, ponieważ jego rodzice biologiczni nie zdecydowali się wychowywać syna. Szpital - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, pod którego opieką znajdował się Hubert, postanowił działać. Powstał reportaż telewizyjny na temat naszego małego Podopiecznego o poszukiwaniach rodziny zastępczej. I w taki właśnie sposób Pani Monika oraz Pan Zdzisław poznali Huberta. Dzięki nim, chłopiec uniknął trafienia do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci. 

 

  

   Dokonaj wpłaty przez PayPal:Wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:  

 Lub dokonaj wpłaty przez: 

Chłopiec posiada orzeczenie o niepełnosprawności, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, zespół jelita krótkiego oraz jest żywiony pozajelitowo. Spożywa wprawdzie pokarm również samodzielnie, ale nie przyswaja odpowiedniej ilości składników odżywczych z powodu zespołu jelita krótkiego, jest pod stałą opieką lekarzy. Każdej nocy, przez 12 godzin, Hubert przyjmuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze przez specjalną sondę. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem siły i odwagi Pana Zdzisława i Pani Moniki, którzy podjęli się bardzo trudnego zadania, decydując się na bycie na razie rodziną zastępczą, a w przyszłości, rodzicami adopcyjnymi dziecka wymagającego stałej opieki.
 
 
 
 
Robią wszystko, by stan Huberta się poprawiał – chłopiec trafił pod skrzydła wyjątkowych ludzi. Dlatego bardzo nam zależy na ułatwieniu codziennego życia tej rodzinie. Przedszkole chłopca jest oddalone o 30 km od miejsca zamieszkania rodziny, czyli rodzice pokonują codziennie 120 km. Dojazd do domu jest utrudniony ze względu na ukształtowanie terenu wokół domu oraz złą nawierzchnię drogi, przez co jazda wózkiem inwalidzkim jest bardzo niebezpieczna i trudna. Szczególnie zimą. 
Infekcja, która spotkała Huberta, skończyła się zadławieniem i niedotlenieniem, lekarze mówili wprost: chłopiec będzie całkowicie niezdolny do samodzielnego życia, nie będzie mówił i chodził. Ale Hubert okazał się silniejszy niż wszystkie trudności, jakie przed nim stanęły: jest pogodny, dzielny i zdeterminowany, uwielbia ćwiczyć i robi wspaniałe postępy, a uśmiechem zaraża wszystkich. Mamy nadzieję, że dzięki Wam nadal będzie mógł się rozwijać, by stanąć na nogi i zdobyć tak wiele samodzielności, jak to tylko możliwe.

 
 
 
  

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Budowa utwardzonego podjazdu oraz chodnika przed domem. - W trakcie realizacji.
 • Wyrównanie poziomu podłóg w domu. - Zrealizowane.
 • Przystosowanie łazienki dla Huberta poruszającego się na wózku: uchwyty, niższa umywalka, wymiana wanny na brodzik wraz z kabiną, bidet elektroniczny. Przy okazji tego remontu, uwzględniamy też przystosowanie łazienki dla 16-letniej dziewczynki Moniki, która dołączyła 23.11.2020 do Huberta i zamieszka z Panią Moniką i Panem Zdzisławem. Bardzo się cieszymy !
 • Materiały do wykonania i zamontowania drzwi przesuwnych w dwóch pokojach i łazience oraz we wnęce w przedpokoju ( w celu zrobienia z niej schowka na niezbędny sprzęt: pionizator, wózek kąpielowy, chodzik Huberta, wózek inwalidzki ). - Zrealizowane.


 • Pomoc w utrzymaniu auta terenowego posiadanego przez rodzinę. Zimą w górach, szczególnie po opadach śniegu, to właśnie to auto jest najważniejszym środkiem transportu rodziny, służy jako główny środek do dowozu dzieci: Zakup nowego akumulatora  - Zrealizowane. Naprawa rozrusznika - Zrealizowane.

 

 

 
 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:Wesprzyj nas przez SiePomaga:   

 Lub dokonaj wpłaty przez: Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Huberta".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Huberta na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

13-04-2021 - Prace nad podjazdem idą ku dobremu. Położone jest już ok 1/3 kostki brukowej i chodniki. Zrobiony jest również podjazd do drzwi wejściowych. Pozostaje dokończenie podjazdu i części chodników oraz zamontowanie barierek ochronnych.

02-04-2021 - Ciąg dalszy prac nad podjazdem miał być na wiosnę, więc jest. :) Na zdjęciach rozładunek materiałów, m.in. kostki brukowej oraz początek wznowienia prac nad utwardzeniem podjazdu.

12-03-2021 - Jest i wyrównana podłoga w łazience. Teraz dzieci, poruszając się na wózkach, mogą swobodnie poruszać się po całym domu, bez progów.

09-03-2021 - Po wyrównaniu poziomu podłóg we wszystkich wymagających tego pomieszczeniach, przeszedł czas na łazienkę. Na zdjęciu potrzebne do tego celu materiały: płytki, klej, grunt.

25-02-2021 - Drzwi przesuwne do pomieszczeń oraz wnęki w korytarzu gotowe.:)

19-02-2021 - Prezentujemy dziś efekty wyrównania podłóg w pokojach i korytarzu. Pozostała jeszcze do wyrównania podłoga w łazience.

11-02-2021 - Dziś prezentujemy zdjęcia przekazanych ostatnio materiałów potrzebnych do zakończenia prac związanych z wyrównaniem poziomu podłóg.

22-01-2021 - W ostatnim czasie pomogliśmy Hubertowi i Jego rodzinie w naprawie samochodu, który jest głównym środkiem transportu tej rodziny, szczególnie zimą, ponieważ jest to auto terenowe które dobrze sobie radzi w górach gdy spadnie śnieg. Wymieniliśmy akumulator i naprawiliśmy rozrusznik.

15-01-2021 - W nowym roku cudowna rodzina z Bieszczad nie zwalnia tempa w pracach remontowych.:) W dwóch pokojach jest już położona nowa, równa podłoga. Dzięki temu Hubert i Monika mogą swobodnie przemieszczać się na wózkach.

12-01-2021 - Dziś prezentujemy zdjęcia z remontu podłogi - wyrównywania poziomu - w dwóch pokojach. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace w pokoju Huberta i Moniki. 

21-12-2020 - Ostatnie szlify w łazience. Wymieniona toaleta oraz dołożone ekstra wyposażenie w postaci elektronicznego bidetu.

 

09-12-2020 - Łazienka pięknie się prezentuje. I Hubert z niej chętnie korzysta.:)

07-12-2020 - Pani Monika obiecała w ubiegłym tygodniu podziękowania od dzieci i są :).

04-12-2020 - Zapraszamy do obejrzenia filmu z korzystania z podjazdu - nieskończonego jeszcze, ale już w trakcie realizacji.

03-12-2020 - Nasz komentarz dziś niepotrzebny, słowa Pani Moniki mówią wszystko :)

27-11-2020 - No i stało się! Do rodziny Huberta, Pani Moniki i Pana Zdzisława, w ubiegły poniedziałek dołączyła nastolatka - również Monika :). Bardzo się cieszymy i jesteśmy pełni podziwu dla małżeństwa z Bieszczad. A dzieciaki są cudowne :).

19-11-2020 - Dziś zamiast zdjęcia jest film :). Na którym widać wysypujący się kliniec z ciężarówki :)

18-11-2020 - Dziś kolejna porcja zdjęć z materiałami. Tym razem są to materiały potrzebne do remontu łazienki oraz wyrównania podłóg w domu Huberta i Jego rodziny.

13-11-2020 - Dziś kolejna porcja zdjęć z prac przed domem Huberta. Nawieziony i ubity kliniec do poziomu drzwi wejściowych. Niebieskie płótno jest po to aby kamienie się nie wbijały w ziemię. Na wiosnę kolejny etap prac w postaci położenia kostki, a niedługo powstaną też krawężniki.:)

09-11-2020 - No to zaczynamy! Ruszyliśmy pełną parą z przygotowaniami gruntu pod budowę podjazdu. Opłaciliśmy fachowca który wykonuje prace. Na zdjęciach widać położony drenaż z żółtych rur i przysypany klińcem. Pod ścianą domu leżą worki z cementem a na rogu domu leżą krawężniki :).

06-11-2020 - Przekazaliśmy Hubertowi i Jego rodzinie bilety do Parku Miniatur, które dostaliśmy od MDW SP. z o.o Inwałd :). Serdecznie dziękujemy, to już drugi raz, gdy nasi Podopieczni korzystają z hojności Parku Miniatur Inwałd.

03-11-2020 - Zamówiliśmy pierwsza partię materiału na podjazd dla Huberta, koordynujemy dalsze działania.:)

 

Zdjęcia z pierwej wizyty oraz przesłane z zimy :

   

  

   

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo