Arturek i Gabryś

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pani Aneta zgłosiła się pod opiekę naszej Fundacji, kiedy okazało się, że jej młodszy syn Arturek, wymaga operacji z powodu zrośnięcia szwu czaszkowego. Narodziny kolejnego chorego dziecka przyczyniły się do decyzji o szukaniu pomocy w fundacji. Pani Aneta wychowuje też 11-letniego synka Gabriela – chłopiec urodził się jako dziecko o opóźnionym rozwoju psycho-ruchowym, objawiającym się problemami z oddychaniem, poważną wadą wzroku oraz problemami z mową. Wymaga stałej opieki. Obaj chłopcy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Naturalnym jest że Pani Aneta walczy o zdrowie swoich dzieci, choć sama ma niemałe problemy ze zdrowiem.

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

 Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:Od 14 roku życia choruje na padaczkę lekooporną z napadami toniczno -klonicznymi. W trakcie napadów padaczki, występujących nagle, traci przytomność oraz doświadcza licznych urazów ciała. Z powodu napadów była hospitalizowana, a podczas napadu w 2007 roku, doznała poparzenia ręki i konieczny był przeszczep skóry z nogi. Poza padaczką, Pani Aneta choruje także na chorobę wrzodową żołądka, oraz chorobę zwyrodnieniowo- dyskopatyczną kręgosłupa. Mimo dużych przeciwności losu nie poddaje się. Panią Anetę wspiera partner, Pan Piotr.

 

Wychowanie dwojga niepełnosprawnych dzieci, gdy samemu nie jest się w pełni sił, wymaga ogromnej determinacji. Pani Aneta podkreśla, że dzieci są dla niej najważniejsze.

Arturek urodził się 5 stycznia 2020 roku. Okazało się, że wymaga leczenia z powodu kraniosynostozy (tak fachowo określa się zrośnięcie szwu czaszkowego) - to wada wrodzona, która, nieleczona, uniemożliwia prawidłowy rozwój główki dziecka, co skutkuje deformacją i ryzykiem powikłań. Operacja jest niezbędna i będzie wykonana w ramach NFZ. Przed operacją, Arturek musi przejść szereg badań i konsultacji lekarskich, które Pani Aneta zdecydowała się wykonywać odpłatnie. Jako mamie zależy Jej na czasie i zdecydowała się wykonywać badania w jednej z dwóch placówek, w których pracuje profesor, lekarz prowadzący Arturka i to On wykona operację. W placówce tej badania wykonywane są odpłatnie.

Istotne są też koszty dojazdu oraz pobytu podczas wykonywania badań i konsultacji lekarskich, poza miejscem zamieszkania Arturka i Jego rodziny. Do tej pory wyjazdy na badania odbywały się głównie do Katowic oraz pobliskich temu miastu miejscowości. Sama operacja najprawdopodobniej odbędzie się w Olsztynie, nie w Katowicach - jaki był początkowy plan.

Arturek jest bardzo ważny, operacja coraz bliżej, termin był już kilkukrotnie przekładany ale najprawdopodobniej odbędzie się na przełomie października i listopada.To kolejna zmiana terminu, tym razem ze względu na to że Arturek na niedługo przed planowaną operacją we wrześniu miał przez trzy dni gorączkę 39,5 stopnia, a przed operacją musi 6 tygodni być całkowicie zdrowy. Koszty dotyczące badań Arturka to jedno, ale jest przecież jeszcze dotychczasowa codzienność, a w niej nie mniej ważny 11-letni Gabryś. Jest starszym bratem dla Arturka i bardzo chciałby tę rolę pełnić ale ze względu na swoją niepełnosprawność Pani Aneta ma poczucie posiadania w domu dwojga małych dzieci. Nasza pomoc dla rodziny Pani Anety rozpoczęła się od skupienia się przede wszystkim na Arturku, ale wiemy że potrzebna jest tutaj głównie pomoc w codziennych wydatkach. Wspólnie możemy pomóc Arturkowi i Gabrysiowi spędzić dzieciństwo w lepszych warunkach.

  

Mimo iż operacja jest refundowana to koszty związane z wyjazdami i badaniami są przytłaczające.
Potrzeby na które zbieramy fundusze:

  • Pokrycie kosztów badań i konsultacji lekarskich niezbędnych przed i po wykonaniu operacji.
  • Pomoc w rehabilitacji Arturka przed operacją oraz po, jeśli będzie kontynuowana.
  • Pokrycie kosztów pobytu, wyżywienia oraz dojazdu rodziców i dziecka w miejsca wykonywania badań i operacji. Rodzina mieszka w innym mieście.
  • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
  • Żywność dla całej rodziny, w tym mleko dla Arturka.
  • Pieluchy dla Arturka. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
  • Odzież dla dzieci i Pani Anety. Rozmiary ubrań i butów, Gabryś : buty, rozmiar 35, ubrania na 164 cm, Arturek : rozmiary od 62 wzwyż, Pani Aneta, rozmiar ubrań, S, obuwie, rozmiar 37.
  • Laptop dla starszego dziecka - Gabrysia. - Przekazany.
  • Drukarka - na poczet drukowania i skanowania dokumentacji medycznej oraz pomocy szkolnej dla starszego syna. - Przekazana.
  • Rower rehabilitacyjny trójkołowy dla Gabrysia - taki rower sprawdza się u dziecka niepełnosprawnego z zachwianym poczuciem  równowagi oraz zaburzeniem ruchu. Wpływa stymulująco na układ kostno-mięśniowy jak również poprawia krążenie oddychania podczas jazdy oraz wzmacnia organizm.
  • Obuwie ortopedyczne dla Gabrysia. - Obuwie ortopedyczne ułatwia prawidłowe poruszanie się, stabilizuje zdrową postawę ciała, oraz zapobiega dalszemu koślawieniu nóg dziecka.
  • Profesjonalne łóżko do rehabilitacji dla Arturka. - Łóżko rehabilitacyjne to specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma zapewnić bezpieczeństwo oraz wygodę podczas wykonywania ćwiczeń Arturka z rehabilitantem. Poniżej znajdują się zdjęcia na których widać jak dzielny Arturek ćwiczył na zwykłym stole i łóżku. - Przekazane.

 

A teraz na profesjonalnym łóżku do rehabilitacji, ćwiczy tak :)

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Arturka i Gabrysia".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Arturka i Gabrysia na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

23-07-2021 - Przekazaliśmy paczkę z ubraniami i zabawkami dla Arturka. Dziękujemy Pani Katarzynie za przysłanie tych rzeczy do naszej fundacji.

24-03-2021 - Kolejna porcja zakupów spożywczych od fundacji dla Arturka i Jego rodziny. Wsparliśmy Panią Anetę także w opłaceniu szczepionki dla Arturka.

16-02-2021 - Zadbaliśmy o Arturka i Jego rodzinę w kwestii wykupienia leków.

 

11-02-2021 - W ostatnim czasie przekazaliśmy Arturkowi i Jego rodzinie zakupy spożywcze.

18-11-2020 -  Przekazaliśmy zakupy spożywcze rodzinie Pani Anety, oraz wyprawkę do szpitala dla Arturka. Mimo wielokrotnego przekładania terminu operacji, Arturek podczas pobytu w szpitalu będzie musiał być odpowiednio wyposażony. Dziś miał mieć operację, ale po raz kolejny termin musiał zostać zmieniony.

 

28-10-2020 - Po raz kolejny wsparliśmy Panią Anetę w opłaceniu wizyt lekarskich. Tym razem było to badanie okulistyczne oraz szczepienie Arturka.

12-10-2020 - Przekazaliśmy paczkę dla Pani Anety i dzieci. Bon podarunkowy Sodexo, urządzenie do przygotowywania jedzenia dla małego Arturka oraz elementy garderoby dla Pani Anety.

08-10-2020 - Wspomogliśmy Panią Anetę i dzieci w zakupach spożywczych oraz produktach z apteki.

07-09-2020 - Arturek ostatnio spędza trochę mniej czasu w gabinetach lekarskich niż w pierwszych miesiącach swojego życia, ale to nie oznacza że nie dba o zdrowie. Pani rehabilitantka wielokrotnie odwiedziła go w domu. Pomogliśmy finansowo w opłaceniu rehabilitacji w warunkach domowych. Zadbaliśmy również o Gabrysia, opłaciliśmy Jego wizytę u okulisty. W ostatnim czasie opłaciliśmy także tankowanie auta i wspólny rodzinny obiad.

17-07-2020 - W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna wspólna wizyta chłopców u neurologopedy.:)

 

03-07-2020 - Arturek wczoraj miał kolejną wizytę u lekarza, neurologopedy. Ta wizyta była jednak wyjątkowa :). Tym razem towarzyszył mu starszy brat Gabryś.:). Tutaj na zdjęciu obaj z mamą, Panią Anetą.

 

26-06-2020- Podczas ostatniego wyjazdu do Katowic na badania który trwał od 14 do 18 czerwca, Arturek poza wizytami u neurologopedy oraz pana profesora który przeprowadzi jego operację, przeszedł również zabieg podcinania wędzidełka. Na zdjęciu prezentujemy dzielnego Arturka z mamą przed tym właśnie zabiegiem.

 

10-06-2020 - Przekazaliśmy Arturkowi profesjonalne łóżko do rehabilitacji. :)

 

07-06-2020 -  Nasz dzielny Arturek, w mijającym tygodniu po raz kolejny był na badaniach w Katowicach. To już trzeci wyjazd tej rodziny w celu przeprowadzenia konsultacji i badań lekarskich dla Arturka niezbędnych przed operacją, zorganizowany przez naszą fundację. Pobyt, wyżywienie, koszty dojazdu oraz koszty badań pokryła fundacja. 

 

22-05-2020 - Nasz najmłodszy i najsłodszy Podopieczny życzy wszystkim miłego weekendu :). Nie da się ukryć że napis na Jego koszulce "Przystojny" jest zgodny z prawdą. :).

21-05-2020 - Arturek jest małym bohaterem. Dzielnie znosi wszystkie badania i konsultacje. Prezentujemy zdjęcia z badań z przed dwóch tygodni, z mamą przed gabinetem lekarskim oraz już w gabinecie, na kolanach u Pana Profesora:).

 06-05-2020 - Przekazaliśmy kolejne zakupy spożywcze dla Arturka i Jego rodziny. Zakupy zawierają również pampersy oraz artykuły chemiczne.

05-05-2020 - Przekazaliśmy kolorową drukarkę oraz wielokrotny zapas tonerów dla rodziny Arturka.

01-05-2020 - Arturek na zdjęciu pięknie uśmiecha się do wszystkich Darczyńców i dziękuje za pomoc. Jest uroczy :).

30-04-2020 - Arturek wraz z rodzicami wrócił w ubiegły piątek do domu po ciężkim tygodniu, pełnym konsultacji i badań lekarskich. Prezentujemy zdjęcia, z jego pobytu w Katowicach.

22-04-2020 - Od niedzieli 19.04.2020 Arturek wraz z rodzicami, przebywają w Katowicach i wykonują szereg badań niezbędnych do wykonania operacji. Mają już za sobą wizytę u okulisty, badanie EKG i echo serca, oraz transkranialne badanie dopplerowskie. Jeszcze kilka spraw do załatwienia przed nimi, ale wszystko jest na dobrej drodze :)

 

17-04-2020 - Pomogliśmy rodzinie malutkiego Arturka w kolejnych zakupach spożywczych oraz wykupieniu lekarstw.


files/wydatki_medyczne-2.jpg

10-04-2020 - Przekazaliśmy laptop dla starszego syna Pani Anety, Gabrysia. Aby mógł swobodnie uczyć się zdalnie, nie chodząc do szkoły.

08-04-2020 - Przekazaliśmy pierwsze zakupy dla Arturka i Jego rodziny. Zawierały artykuły spożywcze, chemiczne oraz produkty z apteki.
 

Więcej zdjęć Arturka:

  • Dane adresowe

    Fundacja Wybierz by Pomóc

    ul. Smolańska 3/102

    70-026 Szczecin

     

    mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

  • Dane kontaktowe

    tel. 91-481-9025
    tel. 797-575-299

    biuro[at]wybierzbypomoc.org
    www.wybierzbypomoc.org

  • Informacje

    KRS: 0000695388

    REGON: 368295964

    NIP: 9552441037

     

Script logo