Angelika

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Angelika ma 28 lat i zmaga się z chorobami oraz wieloma ich skutkami. Pierwsze problemy z jej zdrowiem pojawiły się w 2013 roku. Zaczęło się od niepokojących bólów nóg i opuchlizny. Po prawie dwutygodniowym pobycie w szpitalu postawiono diagnozę : choroba Schönleina- Henocha, czyli plamica alergiczna. Jest to choroba autoimmunologiczna w której dochodzi do ostrego zapalenia drobnych naczyń krwionośnych.  W 2018 roku, dała o sobie znać inna choroba, która mocno wpłynęła na życie Angeliki. Mowa o Zespole Antyfosfolipidowym, w skrócie APS. Zespół Antyfosfolipidowy daje wiele objawów, te które dotyczą Angeliki to m.in : objawy neurologiczne, np migreny, zapalenie nerek, czy nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, np: niedobór witaminy D3. Zmaga się też z problemami ze wzrokiem  - zwyrodnienie w plamkach żółtych oka grożące poważnymi konsekwencjami. To jest skutek plamicy. Pozostałe dolegliwości to: zaburzenia krzepnięcia, niedokrwistość mikrocytarna - anemia, torbiel kieszonki Rathkego, zapalenie dwunastnicy. Połączenie chorób APS i plamicy alergicznej sprawiają Angelice trudności z przemieszczaniem się. Chorobą wpływającą bardziej na problemy Angeliki z układem ruchu jest Plamica Schönleina-Henocha. Kobieta skarży się na ból oraz opuchliznę, natomiast zespół APS powoduje zapalenie żył i nóg,  w najgorszym wypadku może prowadzić do zakrzepicy.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Dokonaj wpłaty na:

Poza tym nasza Podopieczna cierpi również na białkomocz, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, także zapalenie krtani i infekcję Helicobacter pylori, gastropatię rumieniową o niedużym nasileniu. Ma także problemy z nadciśnieniem tętniczym a także z nawracającym zespołem depresyjnym. Angelika marzy o zostaniu mamą. Głęboko wierzy że jej marzenie kiedyś się spełni. Czekając na spełnienie swojego marzenia, zaspokaja swoją potrzebę posiadania dziecka za pomocą lalek - rebornów. 

Angelika utrzymuje z renty w wysokości 780 zł miesięcznie i dorywczej pracy w charakterze opiekunki do dzieci. Bardzo lubi to zajęcie ale nie może wykonywać go regularnie, ze względu na swoje choroby i  niestabilną formą zdrowotną. Mieszka w wynajętym mieszkaniu, koszt utrzymania mieszkania wraz z rachunkami to około 1100 zł.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Angelika mimo chorób tryska pozytywną energią oraz chęcią życia. Nie poddaje się a my bardzo chcemy ją wesprzeć. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i każdy gest, za to, że nigdy nie jesteście obojętni. To dla nas, a przede wszystkim dla Podopiecznych Fundacji, najpiękniejszy powód, by iść naprzód. Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki Angeliki, dziękujemy!

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżące realizujemy potrzeby Angeliki w tym zakresie.
 • Żywność, artykuły chemiczne, środki do prania, kosmetyki.
 • Odzież i buty dla Angeliki.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków/czynszu.
 • Wymiana sprzętów domowych: prysznic, toaleta, kuchenka elektryczna z piekarnikiem, czajnik elektryczny, suszarka na pranie, garnki, noże, parowar, robot kuchenny.
 • Drobne naprawy remontowe w mieszkaniu.
 • Pralka.
 • Zmywarka.
 • Telefon komórkowy.
 • Pomoc w przemieszaniu się Angeliki. Chcemy w tym celu kupić odpowiedni sprzęt: hulajnogę/skuter. - Przekazana hulajnoga elektryczna/ skuter.
 • Pomoc w opłaceniu turnusu rehabilitacyjnego potrzebnego ze względu na przewlekłą chorobą układu ruchu.
 • Termometr bezdotykowy na podczerwień.
 • Ciśnieniomierz naramienny.
 • Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

 Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Angeliki".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Angelikę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

15-09-2020 - Wspieramy Angelikę nie tylko w zakresie dbania o zdrowie. Dbamy także o to aby mieszkała w dobrych warunkach. Poniżej zdjęcia zakupionych przez przez nas : kuchenki elektrycznej z piekarnikiem, muszli klozetowej oraz lokalizatora, służącego jako zabezpieczenie hulajnogi. Przekazujemy słowa podziękowania od Angeliki : "SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !! Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność, za kolejny życzliwy gest i piękne wsparcie. Dziękuję...za wyraz dobroci i chęć niesienia pomocy ! "Jest w Was siła, jesteście wspaniali."

07-09-2020 - Pomogliśmy Angelice w zakupie leków.

20-08-2020 - Angelika z powodu chorób ma kłopoty z przemieszczaniem się, dlatego w pierwszej kolejności postawiliśmy na pomoc w tej kwestii. Na zdjęciach nasza Podopieczna wraz ze swoim nowym, wybranym przez siebie i wymarzonym, środkiem transportu:). Tyle od nas, a tutaj bezpośrednie podziękowania dla wszystkich Darczyńców od Angeliki : "Pamiętaj, że zawsze jest ciężko, zanim zacznie być pięknie.. Bo z wami nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękuję 😍

 

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo