Angelika

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Angelika ma 29 lat i zmaga się z chorobami oraz wieloma ich skutkami. Pierwsze problemy z jej zdrowiem pojawiły się w 2013 roku. Zaczęło się od niepokojących bólów nóg i opuchlizny. Po prawie dwutygodniowym pobycie w szpitalu postawiono diagnozę : choroba Schönleina- Henocha, czyli plamica alergiczna. Jest to choroba autoimmunologiczna w której dochodzi do ostrego zapalenia drobnych naczyń krwionośnych.  W 2018 roku, dała o sobie znać inna choroba, która mocno wpłynęła na życie Angeliki. Mowa o Zespole Antyfosfolipidowym, w skrócie APS. Zespół Antyfosfolipidowy daje wiele objawów, te które dotyczą Angeliki to m.in : objawy neurologiczne, np migreny, zapalenie nerek, czy nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, np: niedobór witaminy D3. W lipcu 2021 roku pojawiła się kolejna diagnoza: zespół dziadka do orzechów. Jest to wada anatomiczna, wrodzona anomalia naczyniowa. Trudna do zdiagnozowania i dająca niejednoznaczne objawy. W przypadku Angeliki, jest to przede wszystkim ból nogi, problemy z prawidłową pracą nerek, ogólnie złe samopoczucie i niepokojące wyniki morfologii. 

 

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Zmaga się też z problemami ze wzrokiem  - zwyrodnienie w plamkach żółtych oka grożące poważnymi konsekwencjami. To jest skutek plamicy. Pozostałe dolegliwości to: zaburzenia krzepnięcia, niedokrwistość mikrocytarna - anemia, torbiel kieszonki Rathkego, zapalenie dwunastnicy. Połączenie chorób APS i plamicy alergicznej sprawiają Angelice trudności z przemieszczaniem się. Chorobą wpływającą bardziej na problemy Angeliki z układem ruchu jest Plamica Schönleina-Henocha. Kobieta skarży się na ból oraz opuchliznę, natomiast zespół APS powoduje zapalenie żył i nóg,  w najgorszym wypadku może prowadzić do zakrzepicy. Od lutego 2021 roku Angelika posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Orzeczenie wydane zostało na dwa lata, do lutego 2023 r.

Poza tym nasza Podopieczna cierpi również na białkomocz, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, także zapalenie krtani i infekcję Helicobacter pylori, gastropatię rumieniową o niedużym nasileniu. Ma także problemy z nadciśnieniem tętniczym a także z nawracającym zespołem depresyjnym. Angelika marzy o zostaniu mamą. Głęboko wierzy że jej marzenie kiedyś się spełni. Czekając na spełnienie swojego marzenia, zaspokaja swoją potrzebę posiadania dziecka za pomocą lalek - rebornów. 

Angelika utrzymuje się z renty w wysokości 780 zł miesięcznie i kiedyś także z dorywczej pracy, w charakterze opiekunki do dzieci. Jednak ze względu na pogorszenie stanu zdrowia od października 2020 roku, nasza Podopieczna nie pracuje wcale. Mieszka w wynajętym mieszkaniu, koszt utrzymania mieszkania wraz z rachunkami to około 1100 zł.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Angelika mimo chorób tryska pozytywną energią oraz chęcią życia. Nie poddaje się a my bardzo chcemy ją wesprzeć. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i każdy gest, za to, że nigdy nie jesteście obojętni. To dla nas, a przede wszystkim dla Podopiecznych Fundacji, najpiękniejszy powód, by iść naprzód. Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki Angeliki, dziękujemy!

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Angeliki w tym zakresie.
 • Żywność, artykuły chemiczne, środki do prania, kosmetyki. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Angeliki w tym zakresie.
 • Odzież i buty dla Angeliki.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków/czynszu. - Na bieżące realizujemy potrzeby Angeliki w tym zakresie.
 • Wymiana sprzętów domowych: prysznic, toaleta, kuchenka elektryczna z piekarnikiem, czajnik elektryczny, suszarka na pranie, garnki, noże, parowar, robot kuchenny.
 • Drobne naprawy remontowe w mieszkaniu.
 • Pralka.
 • Zmywarka.
 • Telefon komórkowy. - Przekazany,
 • Pomoc w przemieszczaniu się Angeliki. Chcemy w tym celu kupić odpowiedni sprzęt: hulajnogę/skuter. - Przekazana hulajnoga elektryczna/ skuter.
 • Pomoc w opłaceniu turnusu rehabilitacyjnego potrzebnego ze względu na przewlekłą chorobą układu ruchu.
 • Termometr bezdotykowy na podczerwień. - Przekazany.
 • Inhalator +nebulizator do oczyszczania nosa i zatok. - Przekazane.
 • Ciśnieniomierz naramienny. - Przekazany.
 • Oczyszczacz powietrza  nawilżaczem.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Angeliki".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Angelikę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

08-04-2022 - Przekazaliśmy Angelice urządzenia do kontroli zdrowia: termometr bezdotykowy i ciśnieniomierz naramienny.

27-01-2022 - Od listopada 2021 do stycznia tego roku Angelika otrzymała od nas wsparcie w postaci zakupów spożywczych.

28-08-2021 - Po raz kolejny przyszliśmy z pomocą i uregulowaliśmy Angelice część zaległości za czynsz.

26-07-2021 - Przekazaliśmy Angelice nowy telefon komórkowy. W Jej poprzednim aparacie nie działały już podstawowe funkcje. Trzymamy kciuki za zdrowie naszej Podopiecznej, ponieważ po czerwcowym pobycie w szpitalu, były jeszcze dwa, które przyniosły ze sobą nową diagnozę dla Angeliki i kolejne skierowania do dalszej diagnostyki i leczenia. 

23-06-2021 - W połowie czerwca Angelika, trafiła do szpitala, na kilkanaście godzin, na badania diagnostyczne.  Zabrał Ją transport medyczny, ponieważ nie była w stanie dostać się sama do placówki, ze względu na silny ból i opuchliznę nogi. Stan zapalny nogi wywołał gorączkę u naszej Podopiecznej. Diagnostyka miała potwierdzić czy taki stan nogi był wywołany zakrzepicą.

13-05-2021 - Angelika od wielu miesięcy nie pracuje ze względu na swój stan zdrowia. Niestety przez brak stałych dochodów, nie radzi sobie z opłatami za mieszkanie. Dlatego przyszliśmy z pomocą i uregulowaliśmy Jej zaległość za czynsz.

21-04-2021 - Angelika nadal pozostaje w szpitalu, głównie na diagnostyce ale także z powodu nasilenia się objawów plamicy. Nieustannie trzymamy za Nią kciuki i liczymy na rychły powrót do Jej dobrego samopoczucia.

16-04-2021 - Angelika od środy 14.04.2021 przebywa w szpitalu na reumatologii. Zgodnie z Jej prośbą przekazujemy podziękowania za dotychczasową okazaną pomoc: "W tym trudnym dla mnie czasie takie wsparcie dużo dla mnie znaczy. Dziękuję z całego serca.". A my przedstawiamy zdjęcia ostatnio przekazanych Angelice zakupów spożywczych z elementami artykułów chemicznych.

29-03-2021- Przekazaliśmy Angelice w ostatnim czasie dwie paczki z ubraniami. Nam ubrania podarowały, niezależnie od siebie, dwie Panie Anny :).

01-02-2021 - Inhalator oraz nebulizator do oczyszczania nosa i zatok - to ostatni nasz zakup dla Angeliki, z ubiegłego tygodnia. :)

25-01-2021 - Wspieramy Angelikę w codziennych wydatkach takich jak zakupy spożywcze oraz  pomoc w uregulowaniu czynszu za mieszkanie, za dwa miesiące (listopad i grudzień 2020 r). Fundacja poniosła część kosztów. Na zdjęciach zakupy spożywcze przekazane przez fundację.

10-11-2020 - Jakiś czas temu przekazaliśmy Angelice kuchenkę z płytą ceramiczną. Teraz przyszedł czas na odpowiednie garnki również wybrane przez naszą Podopieczną :).

 

13-10-2020 - Pomogliśmy Angelice uregulować rachunek za czynsz.

 

12-10-2020 - W ostatnim czasie wsparliśmy Angelikę zakupami spożywczymi oraz artykułami chemicznymi a także zakupem niezbędnej do wymiany części do hulajnogi.

15-09-2020 - Wspieramy Angelikę nie tylko w zakresie dbania o zdrowie. Dbamy także o to aby mieszkała w dobrych warunkach. Poniżej zdjęcia zakupionych przez przez nas : kuchenki elektrycznej z piekarnikiem, muszli klozetowej oraz lokalizatora, służącego jako zabezpieczenie hulajnogi. Przekazujemy słowa podziękowania od Angeliki : "SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !! Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność, za kolejny życzliwy gest i piękne wsparcie. Dziękuję...za wyraz dobroci i chęć niesienia pomocy ! "Jest w Was siła, jesteście wspaniali."

07-09-2020 - Pomogliśmy Angelice w zakupie leków.

20-08-2020 - Angelika z powodu chorób ma kłopoty z przemieszczaniem się, dlatego w pierwszej kolejności postawiliśmy na pomoc w tej kwestii. Na zdjęciach nasza Podopieczna wraz ze swoim nowym, wybranym przez siebie i wymarzonym, środkiem transportu:). Tyle od nas, a tutaj bezpośrednie podziękowania dla wszystkich Darczyńców od Angeliki : "Pamiętaj, że zawsze jest ciężko, zanim zacznie być pięknie.. Bo z wami nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękuję 😍

 

 • Dane adresowe

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  ul. Smolańska 3/121

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 513-442-190

  biuro[at]wyrywanizpiekla.org
  www.wyrywanizpiekla.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo
Powered by lotier.pl IT, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo, strony internetowe, sklepy internetowe, copy-writing, serwis, pogotowie IT, awarie, rozwiązywanie problemów IT.