Zwalczamy skutki koronawirusa

W tym szalenie trudnym czasie staramy się działać i wspierać wszystkich, którzy tego potrzebują. Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego i tym razem apelujemy do Waszych serc: razem możemy więcej, również w walce z pandemią i jej skutkami!

Świat stanął w obliczu wyzwania. Wiemy – jesteśmy pewni – że z Waszą pomocą uda nam się dołożyć kolejną cegiełkę w walce o zdrowie i życie potrzebujących, w drodze do bezpieczeństwa dla nas wszystkich. Fundacja Wybierz by Pomóc rozpoczęła właśnie zbiórkę na rzecz działań w walce ze skutkami pandemii. Przede wszystkim skupiamy swoją uwagę na działaniach na rzecz szpitali. Zebrane środki będziemy chcieli rozsądnie rozdysponować na najpotrzebniejsze rzeczy dla szpitali o których informują nas w apelach dostępnych powszechnie w Internecie.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Nasze codzienne działania skupiają się wokół Podopiecznych, którzy potrzebują wsparcia w nawet najbardziej podstawowych potrzebach. Tym razem jednak, nasza uwaga poza Podopiecznymi musi być skupiona również na tym co dotyczy nas wszystkich, czyli właściwym wyposażeniu i pracy szpitali. Sytuacja jest dramatyczna, ale wspólnie możemy zdziałać cuda!

Każdego dnia lekarze, pielęgniarki i wszelkie służby medyczne dają z siebie wszystko. Więcej niż mogą, więcej niż są w stanie udźwignąć, na naszych oczach przekraczają granice niemożliwego i mimo braku niezbędnych środków, walczą o każde życie. Nawet najmniejszy gest wsparcia jest teraz na wagę złota – cenniejszy niż kiedykolwiek, bo nie tylko pomaga ułatwić pracę, ale też daje nadzieję, której wszyscy potrzebujemy. Każdy, w pośredni lub bezpośredni sposób, został dotknięty konsekwencjami otaczającej nas choroby, dlatego tak ważne jest wzajemne wsparcie i dostrzeżenie tych, którzy szczególnie mocno zmagają się teraz z codziennością – w pracy, ratując życie i zdrowie innych, wspierając potrzebujących i dbając o wspólne dobro.

Poniżej znajduje się fragment apelu o pomoc wystosowanego przez Szpital Zdroje Szczecin. Cały post można przeczytać tutaj : 

https://www.facebook.com/szpitalzdroje/photos/a.1033342500152612/1589156821237841/?type=3&theater

Poniżej kolejny fragment prośby o pomoc, tym razem ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, że to tu trafiają i trafiać będą wszyscy pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, a następnie to tu będą oni hospitalizowani w przypadku pozytywnego wyniku i konieczności otrzymania profesjonalnej opieki medycznej.

Całość można przeczytać tutaj : http://www.spwsz.szczecin.pl/koronawirus/darowizny

Zebrane fundusze zostaną przekazane przede wszystkim na pomoc szpitalom, ale w miarę możliwości postaramy się pomóc również osobom potrzebującym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, osobom bezdomnym i chorym, dla których priorytetem są środki ochrony i dezynfekcji pozwalające zapobiegać zakażeniu.

(Archiwum prywatne Paweł Panufnik)

Pamiętajmy że w obecnej sytuacji - zagrożenia epidemicznego, szpitale swoje wszystkie środki finansowe przeznaczają na zabezpieczenie sprzętu medycznego oraz środków ochrony potrzebnych ze względu na szczególne warunki leczenia. Tymczasem brakuje podstawowych produktów higieny osobistej czy kosmetyków dla pacjentów z powodu obowiązującego zakazu odwiedzin w szpitalach. Są to rzeczy które zawsze w naturalny sposób, chorym w szpitalach zapewniają bliscy. Teraz nie mają takiej możliwości.

Potrzebujesz pomocy? Wiesz, że ktoś inny jej potrzebuje? Napisz, czekamy pod adresem biuro@wybierzbypomoc.org

Dbajmy o siebie i innych. Zachęcamy Was szczególnie gorąco do wsparcia ludzi i placówek, które każdego dnia oferują swoją pomoc potrzebującym – teraz możemy pokazać, jak wiele znaczą, i jak bardzo wartościowa jest ich praca. To ważny gest, z korzyścią dla nas wszystkich. Bądźmy razem, bo razem jesteśmy najsilniejsi!

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Pomoc na rzecz szpitala i personelu medycznego:
 • Kawa, herbata, batony energetyczne - dla osób dyżurujących w punkcie kontrolnym na wjeździe do szpitala (dyżury przez całą dobę).
 • Maseczki (nie bawełniane) i kombinezony ochronne.
 • Rękawiczki jednorazowe.
 • Jednorazowe bluzy i spodnie dla personelu medycznego -z powodu niedostępności gotowych produktów, szpitale organizują szycie przy wsparciu różnych grup oferujących wsparcie krawieckie. Jednorazowe bluzy i spodnie dla personelu medycznego - z powodu niedostępności gotowych produktów, szpitale organizują szycie przy wsparciu różnych grup oferujących wsparcie krawieckie dlatego może być również materiał do uszycia ( skład : 60% bawełna, 40% poliester, możliwe do prania w wysokich temperaturach).
 • Potrzeby na rzecz pacjentów dorosłych:
 • Ręczniki dla pacjentów
 • Piżamy i koszule nocne dla pacjentek ginekologicznych ( w tym rozpinane od góry dla kobiet karmiących)
 • Środki dezynfekujące.
 • Potrzeby na rzecz noworodków:
 • Elektroniczne nianie - mogą być również urządzenia używane, jeśli są sprawne. Najlepiej aby były z transmisją dwukierunkową.
 • Pampersy 0 i 1
 • Pieluchy tetrowe
 • Rożki do zawijania

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Przeciw wirusowi"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć ten cel na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo