Sprzątanie lasów, parków, gór, rzek i jezior

Niniejszy projekt powstał trochę przypadkowo :) Jechałem kiedyś do jednego z podopiecznych i na jednym z parkingów leśnych postanowiłem zatrzymać się za potrzebą. Okazało się, że parking mimo, iż wyposażony w trzy kosze na śmieci był cały zawalony odpadkami. Walały się nie tylko rzeczy które zostały tam porzucone przez przypadkowych gości ale był też gruz i odpady budowlane które zostały tam przez kogoś przywiezione i porzucone. Niestety a może raczej na szczęście, ja koło takiego śmietniska nie jestem w stanie przejść obojętnie. Zatem posprzątałem wszystko i postanowiłem, że od teraz jak tylko czas i okoliczności pozwolą gdy będę przejeżdżał obok miejsc które wymagają sprzątania to ubiorę rękawiczki i uprzątnę to co inni "zapomnieli" zabrać ze sobą z biwaku nad jeziorem, z wędkowania znad brzegu rzeki, z grzybobrania, ogniska na polanie oraz większej lub mniejszej przechadzki po górach.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Spotkasz mnie najczęściej w niedziele w rejonie lasów okalających Szczecin, ale nie tylko. Za miejsce "polowań" upatrzyłem sobie też oba brzegi odry w szczególności jej dzikie tereny ciągnące się w górę rzeki.  Kilka razy w roku bywam w górach i na szlakach widziałem, że jest też co robić. Jeżeli chcesz się przyłączyć się do mojej akcji skontaktuj się z biurem albo śledź naszego fundacyjnego facebooka. Jeżeli będą planowane akcje będziemy o tym informować na bieżąco. Z doświadczenia jednak wiem, że najczęściej będą to akcje całkowicie spontaniczne. Jeżeli uważasz, że to co robię przyczyni się do poprawienia warunków jakości w Polsce ale też przede wszystkim przysłuży się społeczeństwu w ramach edukacji i uświadomienia nas wszystkich, że możemy wspólnie zrobić coś dobrego naprawdę niewielkim nakładem pracy i sił, to wesprzyj moją fundację. Ja z tych działań nie czerpię żadnych materialnych pożytków a tak to będzie na paliwo do auta, jakieś worki, opłacenia biura, rachunków telefonicznych i innych kosztów które moja organizacja ponosi. Natomiast nie ukrywam, że radość i emocje jakie towarzyszą mi przy tego typu eskapadach są po prostu nie do opisania. Jeżeli wiesz o jakimś miejscu na terenie Szczecina lub bliskich okolic które wymaga wysprzątania poinformuj nas o tym.

Pamiętajcie, że razem damy radę. Każdy niech wyniesie z lasu więcej niż przyniósł. W miesiąc byśmy uporali się z każdym śmieciem zalegającym w naszym kraju.

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Sprzątanie natury"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć ten cel na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Niedzielne sprzątanie okolic Szczecinka, 21 czerwca:
Sprzątanie parkingu leśnego 21 kwietnia 2020 roku:
Niedzielne sprzątanie Odry 18 grudnia 2019:
Zdjęcia z pierwszego sprzątania 15 listopada 2019 roku:
 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo