Pomoc dla Seniorów

Ruszamy z akcją niesienia pomocy osobom starszym - naszym drogim seniorom.  Są to ludzie często schorowani i bez wsparcia rodziny, czasem jej po prostu nie mają, a czasem te relacje wygasły, z różnych powodów.  Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, niełatwe jest życie seniora. Ciało i umysł dokładnie wiedzą ile mają lat i nie nadążają za dynamicznym sposobem życia ówczesnego świata. Dlatego rodziny schorowanych starszych ludzi rzadko decydują się na zaproponowanie wspólnego mieszkania:  mamie, tacie, babci czy dziadkowi.  A osoby starsze wstydzą się wprost poprosić o pomoc, bo nie chcą być dla nikogo ciężarem. Zapewniają najbliższych że świetnie sobie radzą i tak samo świetnie się czują. W rzeczywistości jednak ledwo wiążą koniec z końcem, żyją bardzo skromnie, nie pozwalając sobie nawet na luksus wykupienia niezbędnych leków.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Poza chorobami z którymi zmagają się od dłuższego czasu, dochodzą niedyspozycje związane z warunkami pogodowymi. Poruszanie się zimą po śliskich chodnikach, lub wyjście do sklepu podczas upałów przysparza seniorom wielu kłopotów. Jeśli mają szczęście i mają pomocnych sąsiadów, dużo zyskują. Nie wszyscy jednak są w tak komfortowej sytuacji. W ramach programu Pomoc dla Seniorów w tej chwili mamy kilku podopiecznych, Niektórzy z nich bardzo wstydzą się swojej sytuacji życiowej, staramy się im za wszelką cenę pomóc. Czasami ci ludzie potrzebują też po prostu wsparcia. Nie raz spotykamy się z taką sytuacją gdzie proszeni jesteśmy nie o pomoc materialną tylko o wspólne wypicie kawy czy herbaty i porozmawianie o sprawach życia codziennego. 

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Podstawowe artykuły żywnościowe.
 • Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
 • Tekstylia oraz odzież, pościel wraz z prześcieradłami, ręczniki.
 • Opłacenie zabiegów medycznych.
 • Pomoc w transporcie medycznym, wyjścia na pocztę i inne.

Zadbajmy wspólnie o to by ludzie którzy uczestniczyli w budowaniu historii naszego kraju mieli godną starość.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem " Pomoc dla Seniorów"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć ten cel na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby każdego Podopiecznego. 

21-09-2020 - Kolejna paczka z żywnością od naszej fundacji trafiła na ręce Pani Anny z Warszawy :)

17-08-2020 - Po otrzymaniu wiadomości z prośbą o pomoc od Pani Anny z Warszawy, w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy drobną paczkę z żywnością oraz środkami chemicznymi. Życzymy wszystkiego dobrego :)

19-03-2020 - Pani Leokadia ma 94 lata. Jesteśmy pełni podziwu dla spokoju jakim emanuje Pani Lodzia. Otrzymała od nas żywność oraz lekarstwa, będzie pod naszą stałą opieką w tym trudnym okresie. 

01-03-2019 - Pani Władysława otrzymała zakupy spożywcze.Przyjęliśmy ją do naszej fundacji i w chwili obecnej angażujemy się w wykonanie dla niej remontu łazienki. Więcej informacji na jej temat znajdziesz tutaj.

01-03-2019 - Tę przemiłą Panią przypadkiem spotkałem pod swoim blokiem. Poprosiła mnie bym podwiózł ją na przystanek bo chodzi o kulach a ma daleko. Zapytałem o miejsce docelowe i odwiozłem do samego centrum. Najmilej spędzone 15 minut od miesięcy :)

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo