Podopieczny Pan Piotr z córką

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu.Pan Piotr ma 47 lat, od ośmiu samotnie wychowuje córkę Julię. Mimo że dziewczynka ma dopiero 13 lat, już dobrze wie jak trudne może być życie. Oboje z Tatą są przewlekle chorzy. On ma zaawansowaną cukrzycę insulinozależną, Ona liczne alergie pokarmowe, silną skazę białkową, astmę i AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry. Mama Julki od ośmiu lat nie mieszka z córką. Teraz mieszka w Irlandii. Zgodnie z postanowieniem sądu dziewczynka pozostaje pod opieką ojca. Mama Julki opłaca regularnie alimenty w wysokości 120 euro. 

 

 

 
Film z czerwca 2020 roku.Film z lutego 2019 roku. 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Oprócz alimentów, oboje z tatą mają skromny miesięczny budżet, wchodzi w niego renta Pana Piotra oraz świadczenie 500 plus dla Julki. Taki niski dochód generuje szereg trudnych wyborów z którymi zmaga się codziennie Pan Piotr. Niestety każda decyzja jest zła, bo wybierając zakup np. leków dla siebie i córki, rezygnuje z żywności, nie wspominając o większych wydatkach takich jak odzież. Julka ma niewiele ubrań, a te które ma już dawno są na Nią za małe. Wyrosła również ze swojego łóżeczka dziecięcego i zmuszona jest spać na materacu ułożonym na podłodze( przekazane łóżko dla Julii 28.03.19)

Poza problemami ze zdrowiem fizycznym, cierpi też na depresję. Leczy się z tego powodu u psychiatry, lecz wizyty które może odbyć u tego specjalisty w ramach NFZ są zdecydowanie za rzadkie by mógł wyjść z choroby. Pan Piotr często podejrzewany jest o alkoholizm ze względu na swój wygląd, a przede wszystkim pozostawiające wiele do życzenia uzębienie. Być może trudno w to uwierzyć, lecz taki wygląd to tylko i wyłącznie skutek wyniszczenia chorobą.

Mimo wielu chorób o różnym podłożu, najwięcej cierpienia dostarcza Panu Piotrowi poczucie bezsilności wobec beznadziei sytuacji. Jako mężczyźnie i głowie rodziny jest mu wstyd przed córką że nie potrafi o Nią zadbać tak jakby chciał i powinien. Marzy o tym by móc zorganizować Jej czas wolny od szkoły, inaczej niż spędzaniem go w domu. Ma świadomość ze nigdy nie będzie stać ich na prawdziwe ferie czy wakacje. Dlatego Jego ogromnym marzeniem jest rower( przekazany 28.03.19), na którym mógłby towarzyszyć Julce podczas wspólnych wycieczek. Dziewczynka już rower ma, dostała go w prezencie od taty na swoją Pierwszą Komunię Świętą. Pomóżmy Piotrowi i Julii wydostać się z błędnego koła w jakim się znajdują. Nasz mały gest, niewielka wpłata, niewielka darowizna to dla Nich duży krok ku lepszemu życiu. 

Wpłać przez:

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup oczyszczacza powietrza, nebulizatora, inhalatora dla małej Julii. - Przekazane.
 • Zorganizowanie letnich wakacji 2019 dla Julii i Pana Piotra oraz finansowanie wydatków z tym wyjazdem związanych - Zorganizowane.
 • Ferie zimowe 2020 dla Julii i Pana Piotra oraz finansowanie wydatków z tym wyjazdem związanych. - Zorganizowane.
 • Zorganizowanie letnich wakacji 2020 dla Julii i Pana Piotra oraz finansowanie wydatków z tym wyjazdem związanych -Zorganizowane.
 • Rower dla Pana Piotra. - Przekazany.
 • Chemia gospodarcza, środki niezawierające alergenów, kosmetyki do stosowania dla dzieci z alergiami. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Żywność w tym specjalistyczna dla dzieci z alergiami. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Piotra i Julii za : czynsz, prąd, internet TV i telefon - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Nowe uzębienie dla Pana Piotra.
 • Wymiana wszystkich mebli w pokoju Julki. Obecne mają 23 lata, (rozmiar pokoju Julki 4,80 m x 2,50 m). - Odświeżyliśmy ściany i sufit oraz wstawiliśmy nowe meble.
 • Łóżko/kanapa dla Julii - Przekazana.
 • Kanapa dla Pana Piotra. - Przekazana.
 • Komputer przenośny dla Pana Piotra  - Przekazany. 
 • Odkurzacz dla alergików. - Przekazany.
 • Telefon komórkowy dla Pana Piotra. - Przekazany.
 • Czajnik elektryczny. - Przekazany.
 • Odzież zimowa dla Julii : kurtka, obuwie typu kozaki lub trzewiki, czapka, szalik i rękawiczki (komplet), ciepła bluza, spodnie dresowe ciepłe, jeansy. - Julia rozmiary ubrań : 164-168, wzrost 155 cm, buty: długość wkładki 24,5 cm, najczęściej rozmiar 38. Spodnie: całkowita długość 90-91 cm, długość spodni od kroku 65 cm, pas 65 cm, biodra 81 cm, klatka 70 cm, rękaw od barku 55 cm, rękaw od pachy 50 cm. - Przekazane :  buty zimowe, kurtka zimowa, sweter z golfem, ciepła bluza i czapka.
 • Odzież zimowa dla Pana Piotra : sweter, rękawiczki, buty. - Pan Piotr rozmiar ubrań L, wzrost 177 cm. Spodnie : długość całkowita 95-100 cm, długość spodni od kroku 70-75 cm, pas 88-90 cm, klatka piersiowa  100 cm, rękaw od barku 66 cm, rękaw od pachy 58-60 cm, buty : wkładka 28, 5 cm. - Przekazane : 2 pary spodni jeansowych, buty zimowe, 2 koszule, sweter i bluza.
 • Odzież wiosenna dla Julii : obuwie rozmiar 38-39, bluzy dresowe z długim i krótkim rękawem rozmiar 164-168, spodnie- jeansy, koszulki t-shirt rozmiar 164-168, skarpetki typu stopki rozmiar 38-39, dresy komplet (bluza i spodnie) rozmiar 164-168. - Julia koniecznie musi mierzyć ubrania przed ich zakupem.
 • Odzież wiosenna dla Pana Piotra : obuwie, kurtka, spodnie jeansy oraz dresowe, bluzy.
 • Prezenty/paczki z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2019. - Przekazane.
 • Wymiana wszystkich mebli w pokoju Pana Piotra. Obecne mają 30 lat.
 • Toaletka dla Julii. Julia jest nastolatką i wkracza w wiek, w którym ten mebel jest ważnym elementem wyposażenia pokoju młodej kobiety. - Przekazana.
 • Laptop dla Julii - dziewczynka potrzebuje go do nauki, szczególnie teraz w kresie nauki zdalnej, jak również do kontaktu z rówieśnikami oraz do spędzania wolnego czasu wyszukując w Internecie informacji które Ją interesują. Dziewczynka ma sentyment do laptopa : Dell inspiron 13 7348, ponieważ kilka lat temu taki właśnie model dostała na swoją I Komunię Świętą. Niestety, uległ wypadkowi i nie nadaje się już ani do użytku ani do naprawy. - Laptop przekazany. 
 • Okulary dla Pana Piotra. Pan Piotr coraz mocnej odczuwa dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności życiowych ze względu na pogarszający się wzrok. - Przekazane.
 • Pomoc w doprowadzeniu auta Pana Piotra do stanu używalności, auto z 1998 roku. - Pomogliśmy Panu Piotrowi i naprawiliśmy Jego auto przed wyjazdem na wakacje w sierpniu 2020 roku.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pana Piotra z córką"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

16-09-2020 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii zakupy spożywcze oraz opłaciliśmy rachunek za prąd i czynsz.

14-09-2020 - Julia w ubiegłym tygodniu obchodziła trzynaste urodziny. Sama wybrała sobie na prezent drukarkę. Na pewno przyda Jej się w nowym roku szkolnym :). Sto lat w zdrowiu Julka !

02-09-2020 - Po długiej przerwie od nauki stacjonarnej, dzieci wróciły do szkoły. Pomogliśmy Julce przygotować się odpowiednio do tego powrotu.

 

28-08-2020 - Po raz kolejny pomogliśmy Panu Piotrowi i Julii w opłaceniu rachunków za telewizję i Internet.

26-06-2020 - Pan Piotr i Julia korzystają jeszcze z końcówki wakacji na polskim morzem :). Wyjazd zorganizowany dzięki naszemu wsparciu :).

20-08-2020 - Pan Piotr i Julia przebywają na wakacjach nad morzem. Poza naprawieniem oraz zatankowaniem auta tej rodziny, oraz przekazaniem karty podarunkowej na stację benzynową, zadbaliśmy także o ufundowanie atrakcji podczas pobytu. Na zdjęciach prezentujemy Pana Piotra przed naprawionym autem oraz ubrania które Julia kupiła sobie dzięki otrzymanej wcześniej karcie podarunkowej :).

 

02-08-2020 - Zrobiliśmy Panu Piotrowi I Julii duże zakupy spożywcze. Przekazaliśmy także lekarstwa oraz kartę podarunkową na stację benzynową.

17-07-2020 - Podczas trwających wakacji Julia i Pan Piotr będą mogli skorzystać z podwójnego zaproszenia do Parku Miniatur Warownia Inwałd - Świat Marzeń znajdującego się na zdjęciu :). Ale póki co twardo stąpamy po ziemi i opłacamy rachunki tej rodzinie za telefony, Internet i telewizję.

16-07-2020 - Julia marzyła o toaletce, więc dołożyliśmy starań aby spełnić Jej to marzenie i jest, piękna, elegancka toaletka. :) Prezentujemy również zdjęcie czajnika elektrycznego który kupiliśmy dla Pana Piotra i Julii .

15-07-2020 - Wakacje, wakacje !!! Julia korzysta z tego czasu w pełni. Jakiś czas temu dostała karty podarunkowe do m.in sklepu H&M i dzięki nim, kupuje sobie to co chce. :). Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii także rachunki za prąd oraz za telefony.

 

03-07-2020 - Prezentujemy zdjęcie zakupów dla Pana Piotra i Julii.

02-07-2020 - No to mamy wakacje :) Julka w nagrodę za dobre wyniki w nauce dostała kilka kart podarunkowych do ulubionych sklepów. :)

 

09-06-2020 - Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunki za telewizję i Internet oraz telefony.

07-06-2020 - Mijający tydzień obfitował w wiele przekazanych rzeczy dla Pana Piotra i Julii. Okulary, spodnie, buty i koszulka ze zdjęcia są dla Pana Piotra, książki i smartwatch dla Julki. Zegarek to prezent na Dzień Dziecka dla Julii, a książki dla Julki oraz t-shirt dla Pana Piotra przekazało Wydawnictwo BIS Sp. z o.o z Warszawy. Serdecznie dziękujemy :).

01-06-2020 - Przekazaliśmy laptopa dla Julii.

29-05-2020 - Prezentujemy zdjęcia wyremontowanego pokoju Julki. Odświeżyliśmy ściany i sufit oraz wstawiliśmy nowe meble.

 

26-05-2020 - W miniony weekend zrobiliśmy dla Pana Piotra i Julii bardzo duże zakupy spożywcze. Na zdjęciu prezentujemy również paczkę dla Julii, złożoną z kosmetyków do włosów, którą dostaliśmy od firmy LOTON COSMETICS. Serdecznie dziękujemy!

14-05-2020 - Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunki za telewizję, Internet oraz energię elektryczną.

06-05-2020 - Przekazaliśmy produkty medyczne dla Julii.

10-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy! Dzięki Waszemu wsparciu przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii kolejne zakupy spożywcze. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie! :)

01-04-2020 - Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunek za telewizję i Internet.

25-03-2020 - Sytuacja rozprzestrzeniania się koronawirusa niestety staje się coraz poważniejsza. Wczoraj wprowadzono kolejne obostrzenia dotyczące wychodzenia z domów i przemieszczania się. W trosce o naszych Podopiecznych Pana Piotra i Julię, wczoraj późnym wieczorem zrobiliśmy dla Nich bardzo duże zakupy, żeby bezpiecznie mogli spędzić ten nadzwyczajny czas w domu.

14-03-2020 - Naszego Podopiecznego Pana Piotra, dopadło przeziębienie. Cieszymy się bardzo że to jedynie przeziębienie, ale spowodowało że Pan Piotr nie mógł zrobić sam zakupów i zrobiliśmy je za Niego. Przekazaliśmy kilka artykułów o które prosił Pan Piotr.

11-03-2020 - Przekazaliśmy lekarstwa dla Pana Piotra i Julii.

04-03-2020 -  Kochani. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się skompletować nowe meble do pokoju Julki. Jest szafa, dwie komody, dwie szafki, biurko oraz fotel. Zajmiemy się teraz odmalowywaniem ścian i sufitu i niebawem ujrzycie efekty naszej pracy. Dziękujemy, że jesteście z nami.

03-03-2020 - Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunki za telefony.

03-03-2020 - Prezentujemy zdjęcie ubrań które Julia otrzymała od jednego z naszych Darczyńców. Serdecznie dziękujemy :)

02-03-2020 - Prezentujemy zdjęcie zakupów spożywczych oraz leków przekazanych Panu Piotrowi i Julii. 

27-02-2020 - Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunki za : telewizję i Internet, za telefony oraz za prąd.

23-03-2020 - Dzięki wsparciu naszych Darczyńców mogliśmy wysłać Pana Piotra i Julię na wymarzone ferie w górach.:)

14-02-2020 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii Voucher na tygodniowy pobyt w górach w czasie ferii zimowych. Dodatkowo przekazaliśmy tej rodzinie środki aby komfortowo spędzili ferie ciesząc się wspólnym czasem.

07-02-2020 - Prezentujemy zdjęcie zakupów spożywczych przekazanych Panu Piotrowi i Julii.

05-02-2020 - Julia i Pan Piotr niedługo wyjeżdżają na ferie zimowe. Pomogliśmy Im w przygotowaniu się do wyjazdu :). 

 

31-01-2020 - Przekazaliśmy Julii, bardzo fajny, wygodny fotel obrotowy. Żeby mogła w wygodnych warunkach spędzać czas przy biurku, ucząc się lub relaksując.:)

30-01-2020 - Przekazaliśmy leki dla Pana Piotra i Julii.

24-01-2020 - Pan Piotr i Julia zostali obdarowani paczką pełną ubrań dla Julki. Darczyńcą jest Pani Agnieszka, serdecznie dziękujemy :).

14-01-2020 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii niezbędne lekarstwa oraz produkty medyczne. Załączamy zdjęcie lekarstw.

 

03-01-2020 - Prezentujemy zdjęcie prezentów świątecznych, które przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii.

02-01-2020 - Prezentujemy zdjęcie zakupów spożywczych przekazanych Panu Piotrowi i Julii.21-12-2019 - Prezentujemy zdjęcie zakupów dla Pana Piotra i Julii.

20-12-2019 - Z Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Pani Małgorzaty i Pana Czesława dostaliśmy paczkę dla naszych Podopiecznych Pana Piotra i Julii oraz Pana Bogdana. Podzieliliśmy produkty po równo i przekazaliśmy Podopiecznym.

16-12-2019 - Jest kolejna paczka dla naszych Podopiecznych :). Serdecznie dziękujemy, Julia na pewno ucieszy się z tych pięknych ubrań i kosmetyków.

19-11-2019 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi nowy telefon i kilka par skarpet, oraz produkty medyczne dla Julii.

18-11-2019 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii kilka elementów odzieży: buty, spodnie, koszule, kurtkę, bluzy i swetry.

04-10-2019 -  Przekazaliśmy kilka artykułów spożywczych dla Pana Piotra i Julii.

02-10-2019 - Ubiegły miesiąc był bardzo ważny dla naszej Podopiecznej Julii. Rozpoczęła nowy rok szkolny oraz miała 12 urodziny. Wszystkiego najlepszego Julka i powodzenia w szkole!

27-08-2019 - Dziś kolejna porcja zdjęć z górskich wakacji Pana Piotra i Julii.

23-08-2019 - Pan Piotr i Julia przesyłają pozdrowienia z wakacji, tym razem z gór. Mogli na nie pojechać wyłącznie dzięki wsparciu naszej Fundacji i jej cudownych Darczyńców. Serdecznie dziękujemy!

08-08-2019 - Pan Piotr i Julia przesyłają pozdrowienia z wakacji nad morzem, na które pojechali dzięki wsparciu naszych Darczyńców.

03-07-2019 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii, Voucher na tygodniowy wakacyjny pobyt w górach. Dodatkowo przekazaliśmy tej rodzinie środki aby komfortowo spędzili wakacje ciesząc się wspólnym czasem.

28-06-2019 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julii odkurzacz dla alergików.

05-06-2019 - Przekazaliśmy komputer przenośny dla Pana Piotra.

 01-06-2019 - Przekazaliśmy rodzinie zakupy oraz prezenty dla Julki. Wybrane przez Nią ubrania oraz klawiaturę komputerową.

14-05-2019 - Przekazaliśmy produkty medyczne dla Julki.

09-05-2019 - Przekazaliśmy Panu Piotrowi i Julce pościel antyalergiczną, którą otrzymaliśmy od naszych Darczyńców.

26-04-2019 - Odebraliśmy z naprawy telewizor Julki.

19-04-2019 - Przekazaliśmy zakupy dla Julii i Jej Taty Piotra. Dodatkowo dziewczynce przekazaliśmy w prezencie kartę zakupową do H & M.

16-04-2019 - Przekazaliśmy oczyszczacz powietrza z nawilżaczem dla Julii. 

12-04-2019 - Przekazaliśmy artykuły szkolne dla Julii.

10-04-2019 - Przekazaliśmy ubrania dla Julii.

09-04-2019 - Przekazaliśmy ubrania dla Julii.

08-04-2019 - Przekazaliśmy kanapę dla Pana Piotra i Julii.

05-04-2019 - Przekazaliśmy ubrania oraz buty dla Julii.

04-04-2019 - Przekazaliśmy lekarstwa dla Pana Piotra i Julii.

03-04-2019 - Przekazaliśmy kilka artykułów spożywczych dla Pana Piotra i Julii.

28-03-2019 - Przekazaliśmy łóżko (kanapę) dla Julii.

28-03-2019 - Przekazaliśmy rower dla Pana Piotra.

15-03-2019 - Przekazaliśmy buty dla Pana Piotra. 

11-03-2019 - Przekazaliśmy ubrania, inhalator oraz kosmetyki dla Julii.

05-02-2019 - Przekazaliśmy produkty medyczne dla Julki.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo