Podopieczny Pan Bogdan

Pan Bogdan ma 59 lat, stracił obie nogi w wyniku przewlekłej cukrzycy w 2005 roku. Jest w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Na Jego bardzo skromny miesięczny dochód, składa się renta w wysokości 701 zł, plus niewielka kwota którą uda mu się zarobić sprzedając butle z gazem - około 30 zł miesięcznie. Pan Bogdan ma kłopot z bezpiecznym przechowywaniem gazu. Włamano mu się do garażu i wykradziono butle, dlatego zależy nam na porządnym zabezpieczeniu tego garażu. Pan Bogdan jest zmuszony kilka razy w tygodniu udać się pod kościół i prosić zgromadzonych tam ludzi o pomoc, żebrząc o pieniądze. W związku z tym że na co dzień mieszka na wsi, pod kościół udaje się do większego miasta. Część drogi pokonuje na skuterze, pozostałą część podróży odbywa pociągiem.Kwota którą nasz Podopieczny dysponuje co miesiąc, jest niewystarczająca nawet na pokrycie podstawowych potrzeb: zakup żywności, lekarstw, środków chemicznych czy opłacenie rachunków za mieszkanie.

Mężczyzna marzy o nowych sprzętach umożliwiających i ułatwiających mu życie jako osobie niepełnosprawnej. Bez nich nie jest w stanie poruszać się nawet po mieszkaniu, by zadbać o własne podstawowe potrzeby fizjologiczne. Do tych sprzętów należą przede wszystkim protezy nóg, wózek inwalidzki i skuter- dzięki któremu Pan Bogdan jest mobilny i na tyle samodzielny by móc pojechać do najbliższego sklepu, apteki czy lekarza. Do amputacji nóg doszło 14 lat temu, w związku z tym sprzęty użytkowane przez Pana Bogdana nadają się już do wymiany. Pan Bogdan mieszka w swoim domu rodzinnym w którym się wychował i mieszkał z rodzicami. Rodzice nie żyją już od około 30 lat, ale Pan Bogdan ma wielki sentyment do swojego domu rodzinnego i za wszelką cenę chce w nim pozostać. Dlatego marzy o remoncie domu, by móc godnie przeżyć w nim resztę swojego życia. Jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia. Dom jest zapuszczony i ubogi. Brakuje mu środków na remont i zakup nowych mebli czy innych sprzętów niezbędnych do normalnego funkcjonowania, w tym: pralki, kuchenki gazowej, lodówki, szafek kuchennych i zlewozmywaka. Naprawdę prawie wszystko należałoby wymienić na nowe i gruntownie wyremontować. Łącznie z szopą w której Pan Bogdan przechowuje drzewo na opał. Poza tym Pan Bogdan, w swojej sytuacji zdrowotnej nie jest w stanie samodzielnie zadbać o mieszkanie, choć bardzo się stara. To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością. Żyje samotnie, w ubiegłym roku zmarła bliska mu osoba, Jego konkubina. Pan Bogdan nie ukrywa że sam nie jest w stanie zadbać o siebie i czasem korzysta z pomocy innych ludzi. W pobliżu domu ma kawałek ziemi, na której Jego znajomy zorganizował działkę warzywną dla Pana Bogdana.

Bardzo nam zależy by pomóc Panu Bogdanowi mieszkać i żyć w godnych warunkach. Te w których teraz toczy się Jego życie są poniżej normy. Mamy nadzieję że i Wy, Kochani przyłączycie się do naszego niesienia pomocy Panu Bogdanowi. To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością.

 

 

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Nowe protezy nóg.
 • Wózek inwalidzki.
 • Skuter.
 • Remont domu (łazienka, kuchnia, pokoje, dach, poddasze, szopa).
 • Wymiana szafek kuchennych i zlewozmywaka. 
 • Remont garażu.
 • Postawienie nowej szopki.
 • Wymiana sprzętów:  kuchenka, pralka, lodówka.
 • Zakup żywności i leków. Na bieżące realizujemy potrzeby Pana Bogdana w tym zakresie.
 • Kurtka 
 • Buty

 

Wpłać jednorazowo lub cyklicznie przez PayPal:

 

 lub na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pana Bogdana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. 

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

Wszelkie darowizny prosimy kierować na adres Fundacji, po uprzednim ustaleniu drogą mailową tego co jest przedmiotem darowizny.
Nie udzielamy informacji dotyczących adresu zamieszkania czy nr telefonów naszych Podopiecznych. Obowiązują nas przepisy dotyczące RODO. 

18-09-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę na jesień, nową kuchenkę gazową oraz pralkę.

03-06-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę i buty.

 

20-05-2019 - Odwiedziliśmy Pana Bogdana, jest pełen nadziei na polepszenie swojego losu.

     
     
     
 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

   

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Fast-Graphic logoScript logo