Podopieczny Pan Bogdan

Pan Bogdan ma 59 lat, stracił obie nogi w wyniku przewlekłej cukrzycy w 2005 roku. Jest w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Jego skromny miesięczny budżet to nieco ponad 1300 zł. Składa się na niego zasiłek stały z OPS dla osoby samotnie gospodarującej, zasiłek pielęgnacyjny również z OPS, oraz świadczenie z ZUSu - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowo, niewielka kwota którą uda mu się zarobić sprzedając butle z gazem - około 30 zł miesięcznie. Pan Bogdan ma kłopot z bezpiecznym przechowywaniem gazu. Włamano mu się do garażu i wykradziono butle, dlatego zależy nam na porządnym zabezpieczeniu tego garażu. Pan Bogdan jest zmuszony kilka razy w tygodniu udać się pod kościół i prosić zgromadzonych tam ludzi o pomoc, żebrząc o pieniądze. W związku z tym że na co dzień mieszka na wsi, pod kościół udaje się do większego miasta. Część drogi pokonuje na skuterze, pozostałą część podróży odbywa pociągiem. Kwota którą nasz Podopieczny dysponuje co miesiąc, jest niewystarczająca nawet na pokrycie podstawowych potrzeb: zakup żywności, lekarstw, środków chemicznych czy opłacenie rachunków za mieszkanie.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Mężczyzna marzy o nowych sprzętach umożliwiających i ułatwiających mu życie jako osobie niepełnosprawnej. Bez nich nie jest w stanie poruszać się nawet po mieszkaniu, by zadbać o własne podstawowe potrzeby fizjologiczne. Do tych sprzętów należą przede wszystkim protezy nóg, wózek inwalidzki i skuter- dzięki któremu Pan Bogdan jest mobilny i na tyle samodzielny by móc pojechać do najbliższego sklepu, apteki czy lekarza. Do amputacji nóg doszło 14 lat temu, w związku z tym sprzęty użytkowane przez Pana Bogdana nadają się już do wymiany. Pan Bogdan mieszka w swoim domu rodzinnym w którym się wychował i mieszkał z rodzicami. Rodzice nie żyją już od około 30 lat, ale Pan Bogdan ma wielki sentyment do swojego domu rodzinnego i za wszelką cenę chce w nim pozostać. Dlatego marzy o remoncie domu, by móc godnie przeżyć w nim resztę swojego życia. Jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia. Dom jest zapuszczony i ubogi. Brakuje mu środków na remont i zakup nowych mebli czy innych sprzętów niezbędnych do normalnego funkcjonowania, w tym: pralki, kuchenki gazowej, lodówki, szafek kuchennych i zlewozmywaka. Naprawdę prawie wszystko należałoby wymienić na nowe i gruntownie wyremontować. Łącznie z szopą w której Pan Bogdan przechowuje drzewo na opał. Poza tym Pan Bogdan, w swojej sytuacji zdrowotnej nie jest w stanie samodzielnie zadbać o mieszkanie, choć bardzo się stara. To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością. Żyje samotnie, w ubiegłym roku pochował swoją partnerkę i gdy udało mu się nawiązać relację z nową kobietą spadł na niego kolejny cios w postaci śmierci tej drugiej. W pobliżu domu ma kawałek ziemi, na której Jego znajomy zorganizował działkę warzywną dla Pana Bogdana.

Bardzo nam zależy by pomóc Panu Bogdanowi mieszkać i żyć w godnych warunkach. Te w których teraz toczy się Jego życie są poniżej normy. Mamy nadzieję że i Wy, Kochani przyłączycie się do naszego niesienia pomocy Panu Bogdanowi. To życzliwy człowiek o dobrym sercu, który zmaga się z niepełnosprawnością.

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Nowe protezy nóg.
 • Wózek inwalidzki. - Przekazany.
 • Skuter.
 • Remont domu (łazienka, kuchnia, pokoje, dach, poddasze). - Wykonaliśmy remont kuchni.
 • Wymiana szafek kuchennych i zlewozmywaka.  - Wykonane.
 • Remont garażu.
 • Postawienie nowej szopki. - Zrealizowane.
 • Wymiana sprzętów:  kuchenka, pralka, lodówka. - Przekazane.
 • Zakup żywności i leków. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pana Bogdana w tym zakresie.
 • Kurtka. - Przekazana.
 • Buty. - Przekazane.
 • Łóżko. - Zrealizowane
 • Wanna. - Przekazana.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Bogdana. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Pojemnik przed dom na odpady zamieszane.
 • Wędki - łowienie ryb to pasja Pana Bogdana.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pana Bogdana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Pana Bogdana na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

14-05-2020 - Przekazujemy Panu Bogdanowi 3 prześcieradła oraz kosmetyki. Kosmetyki przysłała do nas Pani Agnieszka ze Skawiny z ELFA PHARM POLSKA Sp. Z.O.O Sp.K. Serdecznie Dziękujemy.

06-05-2020 -  Prace związane z postawieniem nowej szopki u Pana Bogdana zbliżają się ku końcowi. Kupiliśmy również dla Pana Bogdana piłę łańcuchową by było czym naciąć drewno na kolejny sezon grzewczy. Załączamy również zdjęcie zmontowanego łóżka o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 

30-04-2020 - Wywieźliśmy gruz, zutylizowaliśmy papę i wywieźliśmy śmieci. Postawiliśmy też nowy płot. Teren przygotowany pod postawienie nowej szopki. Zwieźliśmy płyty chodnikowe oraz beton. Po weekendzie ruszamy z dalszym etapem prac. Pan Bogdan otrzymał też łóżko oraz szeroki wygodny materac.

24-04-2020 - Małymi krokami doprowadzamy dom oraz podwórko Pana Bogdana do pięknego stanu :). Wymieniliśmy Panu Bogdanowi wannę, a przy ostatniej wizycie dostarczyliśmy zakupy spożywcze i wykupiliśmy leki.

23-04-2020 - Rozebraliśmy starą szopkę Pana Bogdana i szykujemy się do wywiezienia gruzu i uprzątnięcia terenu wokół, by powstało piękne miejsca na nową szopkę :).

 

21-04-2020 - Kochani! Udało się. Kuchnia Pana Bogdana wygląda jak nowa. Odmalowaliśmy całe pomieszczenie, doszorowaliśmy fugi, wstawiliśmy nowe meble, blaty, okap, zlew i baterię. Pan Bogdan ma teraz w pełni komfortowe warunki by przygotowywać swoje posiłki. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Załączone zdjęcia były wykonane ponad miesiąc temu, w czasie gdy nie obowiązywały obostrzenia dotyczące zakrywania twarzy i zachowania 2 m dystansu.


14-04-2020 - Opłaciliśmy rachunek za wodę Pana Bogdana za styczeń, luty i marzec.

09-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy! Dzięki waszemu wsparciu dotarliśmy do Pana Bogdana z kolejnymi zakupami i to tuż przed świętami. Nasz Podopieczny nie musiał wychodzić do sklepu, bo wszystko czego potrzebował otrzymał od nas pod własne drzwi. Dostawy dokonała jedna osoba z fundacji, w rękawiczkach i masce. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie! :)

 

02-04-2020 - Opłaciliśmy Panu Bogdanowi roczny podatek od nieruchomości oraz dokonaliśmy opłaty za odpady komunalne, do końca 2020 roku.

03-03-2020 - Kochani. Szykujemy się do wymiany wszystkich mebli i odświeżenia kuchni Pana Bogdana. Mamy nowe szafki, zlew, kran, okap oraz farby i wszelkie niezbędne materiały do wykonania prac. Będziemy na bieżąco informować Was o naszych dalszych czynnościach a po wszystkim umieścimy zdjęcia i nagranie :) Mamy też już nową szopkę która czeka w garażu na montaż, niech tylko nadejdą cieplejsze dni. Dziękujemy że jesteście z nami.

 

02-03-2020 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi zakupy spożywcze.

 

30-01-2020 - Pan Bogdan dostał dużą paczkę od firmy LAKMA STREFA SP. Z O. O z siedzibą w Warszowicach. Serdecznie dziękujemy :).Paczka zawiera środki chemiczne, torby na zakupy, ściereczki a także kubek i notes z logo naszego Darczyńcy. Dziękujemy :)

20-12-2019 - Z Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Pani Małgorzaty i Pana Czesława dostaliśmy paczkę dla naszych Podopiecznych Pana Piotra i Julii oraz Pana Bogdana. Podzieliliśmy produkty po równo i przekazaliśmy Podopiecznym.

16-12-2019 - Serdecznie dziękujemy Pani Marcie, która zadzwoniła do nas, dowiedzieć się czego Pan Bogdan potrzebuje i wraz z mężem przysłała do nas paczkę, pełną swetrów, marynarek, golfów i spodni :). 


20-11-2019 - Prezentujemy zdjęcia nowej kurtki dla Pana Bogdana. Tę którą przekazaliśmy dla Niego w ubiegłym tygodniu musieliśmy wymienić, z powodu za wąskich rękawów. Ale już Pan Bogdan otrzymał od nas nową, grubą, długą, zimową kurtkę z kapturem. Jest dla Niego idealna. :)

15-11-2019 - Przekazaliśmy dużą paczkę żywnościową dla Pana Bogdana. Oprócz żywności Pan Bogdan dostał od nas zimową kurtkę.

13-11-2019 - Przekazaliśmy dużą paczkę dla Pana Bogdana, od naszego Sponsora, producenta bielizny i odzieży domowej. 

22-10-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi wózek inwalidzki oraz nową lodówkę z zamrażalnikiem.

01-10-2019 - Dofinansowaliśmy Panu Bogdanowi turnus rehabilitacyjny.

18-09-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę na jesień, nową kuchenkę gazową oraz pralkę.

03-06-2019 - Przekazaliśmy Panu Bogdanowi kurtkę i buty.

 

20-05-2019 - Odwiedziliśmy Pana Bogdana, jest pełen nadziei na polepszenie swojego losu.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo