Pani Władysława

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Pani Władysława ma 88 lat a Jej historia chwyta za serce. Trudno było nam ukryć łzy wzruszenia. Pani Władzia doświadczyła w życiu wiele cierpienia często zadawanego celowo przez najbliższych jej ludzi. Sam los Jej również nie oszczędzał. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku zmarł jej czwarty, ostatni z synów. Od razu w pamięci przywołuje się film "Szeregowiec Ryan" o bohaterskich staraniach żołnierzy o uratowanie ostatniego z ocalałych czterech braci walczących na froncie II wojny światowej. Na wielkim ekranie ostatniemu z nich udaje się wrócić do domu, natomiast życie dla Pani Władzi napisało brutalny scenariusz i została całkowicie sama. Spytana przez nas o to czego jej najbardziej brakuje poprosiła tylko o to by nie była sama w wigilię.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

 

Pani Władysława mówi otwarcie o tym że Jej relacja z mamą była naznaczona przemocą fizyczną oraz psychiczną. Jako dziecko, mała Władzia, ze strony matki słyszała wiele obelg, przykrych słów, wyzwisk i oszczerstw. Zaznała bólu fizycznego gdy była głową bita o ścianę. Matka nie pozwoliła Pani Władysławie na edukację, ukończyła zaledwie dwie klasy szkoły podstawowej i ledwie potrafi się podpisać. Gdy miała 12 lat matką ją zostawiła i zmuszona została do sprawowania samotnej opieki nad swoim bardzo chorym ojcem. Przez pierwsze lata swojego życia nie wiedziała nawet jak się nazywa a zwracano się do Niej wyłącznie w sposób wulgarny.

Mimo to jest osobą z wielką radością życia, charyzmą i magnetyzmem. Dysponuję dużą wewnętrzną siłę i przyjemnością się Jej słucha i na Nią patrzy. Jest bardzo skromna, a przez krzywdy których doświadczyła, ma wielką pokorę do życia. Niezwykłe jest to że, pomimo traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa i złego traktowania przez ludzi ma potrzebę bliskości z drugim człowiekiem i oddała by wszystko co ma. Niestety ma niewiele. I po to właśnie jesteśmy my wszyscy, by wspólnie Jej pomóc.
Gdy dorosła i sama została mamą czterech synów, inaczej poprowadziła swoją relację z dziećmi. Dała Im dużo miłości, ciepła i wsparcia. Pani Władysława cieszyła się że ma kilkoro dzieci, sama wychowywała się bez rodzeństwa. Choć przyszła na świat wraz z bratem bliźniakiem, On zmarł po dwóch tygodniach życia. Teraz jest już całkowicie sama. Dwóch synów zmarło na nowotwory, dwóch na choroby serca.

Pani Władysława, jakiś czas temu upadając złamała biodro. Powinna być operowana, lecz ze względu na chore serce, operacja jest zbyt ryzykowna. Przez złamanie, ma kłopoty z poruszaniem się. Niefortunnie mieszka w budynku bez windy, na czwartym piętrze. Nie wychodzi w ogóle z domu, jedynie gdy zabiera ją pogotowie do szpitala. Sąsiedzi i opiekunowie robią Jej zakupy. Ma kłopoty z poruszaniem się po mieszkaniu, najgorszy problem stanowi łazienka, zupełnie nieprzystosowana do Jej stanu zdrowia. Bardzo nam zależy aby to się zmieniło. Chcemy zrobić remont i ułatwić życie tej przemiłej kobiecie.

Miesięczny dochód Pani Władzi to niecałe 1500 zł emerytury. Z tego musi opłacić rachunki, kupić żywność i leki- sam czynsz to 560 zł miesięcznie.  Po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków, na jedzenie zostaje Jej bardzo niewielka kwota.

Pani Władysława często podkreśla że jest niewykształcona, że nie potrafi ująć myśli w słowa. To nie prawda. Słucha się Jej z wielką przyjemnością bo mówi prosto z serca i jest dobrym człowiekiem. Ma 88 lat, a do 80 roku życia udzielała się jako wolontariuszka w Caritas. Historia Pani Władzi jest smutna i nie da się przejść obok niej obojętnie. Mamy nadzieję że możemy na Was liczyć i wspomożecie nas w polepszeniu warunków życia tej kochanej starszej Pani. 

 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Remont łazienki.- Anulowane ze względu na przeniesienie Pani Władysławy do Domu Pomocy Społecznej.
 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup żywności.- Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Zakup środków higienicznych ( podkłady, pieluchomajtki). - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
 • Wymiana chłodziarko - zamrażarki - Zrealizowane.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Władysławy".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Panią Władysławę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

16-11-2020 - Pani Władysława w najbliższy czwartek zostanie mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. Będzie miała tam niezbędną całodobową opiekę. W związku z tym że lodówka, niedawno przekazana przez nas Pani Władysławie, nie będzie już Jej potrzebna w domu, sprzęt zmienia adres wraz z naszą Podopieczną. Dziś prezentujemy zdjęcia zakupów spożywczych oraz leków dla Pani Władysławy, z ostatnich trzech tygodni.

28-10-2020 - Pani Władysława jako osoba leżąca, teraz potrzebuje jeszcze więcej opieki niż dotychczas. Dlatego nie zapominamy o Niej i dzięki Pani Magdzie - wolontariuszce, możemy na bieżąco dostarczać Pani Władzi niezbędne zakupy.

12-10-2020 - Kochani! Niestety stan zdrowia Pani Władysławy uległ znacznemu pogorszeniu :(.Gdy pojawi się miejsce, nasza Droga Seniorka stanie się mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. W związku z tą sytuacją nasz plan działania na rzecz Pani Władysławy musi ulec zmianie. Plan związany z wszelkimi remontami mieszkania Pani Władzi, nie ma już racji bytu. W temacie zmian w Jej mieszkaniu zdążyliśmy zakupić nową lodówką. Tym samym środki zebrane na Panią Władysławę będziemy wydatkować na zakup środków higienicznych, leków i artykułów spożywczych, oraz wszelkich nowych potrzeb które pojawią się już podczas pobytu Pani Władzi w DPS. Życzymy Pani Władzi dużo dużo zdrowia i siły!

08-10-2020 - Dziś ostatnie zdjęcie zakupów wrześniowych dla Pani Władysławy.

01-10-2020 - Dziś pierwszy dzień nowego miesiąca, a więc dobry czas na podsumowanie minionego. Prezentujemy zatem zdjęcia kolejnych zakupów z września dla Pani Władysławy :).

21-09-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze oraz drobne zakupy z apteki.

 

21-08-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie nową chłodziarko – zamrażarkę. Opłaciliśmy także usługi : wniesienia, podłączenia sprzętu  i odebrania starej chłodziarki od naszej Podopiecznej. :)

02-07-2020 - Pani Władzia jest naprawdę urocza :) Wdzięczność za otrzymaną od nas żywność, ubrania oraz środki czystości, widać po Niej gołym okiem :).

 

27-04-2020 - Przekazaliśmy Pani Władysławie sprzęt niezbędny do codziennej kontroli Jej zdrowia – ciśnieniomierz.

10-04-2020 - Kochani, jesteście wielcy. Dzięki Waszemu wsparciu dotarliśmy do Pani Władzi z zakupami i to tuż przed świętami :). Pani Władysława nie wychodzi wcale z domu, tym bardziej teraz to nie wskazane. Dzięki Wam i nam, wszystko czego potrzebowała otrzymała pod własne drzwi. Dostawa odbyła się w rękawiczkach i maskach, przez jedną osobę z fundacji. Życzymy wszystkim spokojnych świąt. Dbajcie o siebie!

29-11-2019 - Przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze, jako powitanie jej w gronie naszych Podopiecznych.:) 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Zdjęcia z pierwszej wizyty:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo