Pani Apolonia i Pan Jan

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią całego opisu. Pani Apolonia i Pan Jan to małżeństwo mieszkające na wsi w województwie lubelskim. Pani Apolonia ma 76 lat, Pan Jan 73. Oboje chorują. Pani Apolonia na cukrzycę, cukrzycową chorobę nerek, nadciśnienie, miażdżycę tętnic szyjnych. Pan Jan zmaga się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), przewlekłą chorobą nerek, niedokrwistością oraz tak jak Pani Apolonia z nadciśnieniem tętniczym. Oboje mają w historiach swoich chorób zespół psychoorganiczny. Pan Jan ma także pobyt w szpitalu psychiatrycznym z powodu zaburzeń zachowania. Ta rodzina mieszka w warunkach o których powiedzieć skromne -  to zdecydowanie za mało. Żyją w starym, drewnianym domu, bez bieżącej wody. Korzystają z wody ze studni, za pomocą szlaucha. Brak im pieniędzy na leki, opłaty czy środki czystości. Potrzebują tak podstawowych rzeczy jak ciepłe kołdry czy poduszki.  


              

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Mieszkają z synem, 47 letnim Krzysztofem, który ma poważne kłopoty ze zdrowiem i z ich powodu posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Bardzo chciałby być oparciem finansowym dla swoich rodziców, ale sam zmaga się z konsekwencjami pękniętego naczyniaka mózgu - dotykają go kłopoty z pamięcią, choruje na epilepsję i nie jest w stanie pracować. Przed kłopotami ze zdrowiem pracował i zarabiał w Niemczech na budowę domu, ale choroba pokrzyżowała jego wszelkie plany. Często odwiedza go nastoletni syn który pomaga tacie i dziadkom jak potrafi. Latem kosi trawę, zimą rozpala w piecu. Chętnie dotrzymuje swoim bliskim towarzystwa.

 Nasi Podopieczni mają w swoim otoczeniu ludzi pomocnych. Sąsiadkę, która jest pielęgniarką i pomaga w wykupywaniu leków oraz robi zastrzyki z insuliny Pani Apolonii. Jest też Pani Ewa, dobra dusza mieszkająca w innej, pobliskiej miejscowość. Raz na jakiś czas podjedzie zrobić zakupy i posprzątać. Mimo dużego zaangażowania i działań tych dwóch kobiet, w tej rodzinie naprawdę brakuje niemal wszystkiego. Środki zebrane dla rodziny Pani Apolonii i Pana Jana pozwolą zabezpieczyć ich najbardziej podstawowe potrzeby - to, czego nikomu nie powinno nigdy zabraknąć. 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na recepty.
 • Opieka medyczna dla Pani Apolonii i Pana Jana.
 • Pomoc w zakupie sprzętu potrzebnego do kontroli zdrowia : termometr, ciśnieniomierz.
 • Zakup żywności, w tym długoterminowej.
 • Środki czystości i kosmetyki codziennego użytku.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków Pani Apolonii i Pana Jana.
 • Wyposażenie domu Pani Apolonii i Pana Jana w ciepłą pościel i koce ręczniki.
 • Pomoc w odświeżeniu ścian domu - zakup farby.

Dokonaj wpłaty przez PayPal

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Apolonii i Pana Jana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Julię na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszych Podopiecznych bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Nich vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy. 

02-04-2021 - Pierwsza paczka dla Pani Apolonii i Pana Jana przekazana :). Dobrze nam się zaczął miesiąc :)

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo