Pani Apolonia i Pan Jan z synem Krzysztofem

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią całego opisu. Pani Apolonia i Pan Jan to małżeństwo mieszkające na wsi w województwie lubelskim. Pani Apolonia ma 76 lat, Pan Jan 73. Oboje chorują. Pani Apolonia na cukrzycę, cukrzycową chorobę nerek, nadciśnienie, miażdżycę tętnic szyjnych. Pan Jan zmaga się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), przewlekłą chorobą nerek, niedokrwistością oraz tak jak Pani Apolonia z nadciśnieniem tętniczym. Oboje mają w historiach swoich chorób zespół psychoorganiczny. Pan Jan ma także pobyt w szpitalu psychiatrycznym z powodu zaburzeń zachowania. Ta rodzina mieszka w warunkach o których powiedzieć skromne -  to zdecydowanie za mało. Żyją w starym, drewnianym domu, bez bieżącej wody. Korzystają z wody ze studni, za pomocą szlaucha. Brak im pieniędzy na leki, opłaty czy środki czystości. Potrzebują tak podstawowych rzeczy jak ciepłe kołdry czy poduszki.  

 

              

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Mieszkają z synem, 47 letnim Krzysztofem, który ma poważne kłopoty ze zdrowiem i z ich powodu posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Bardzo chciałby być oparciem finansowym dla swoich rodziców, ale sam zmaga się z konsekwencjami pękniętego naczyniaka mózgu - dotykają go kłopoty z pamięcią, choruje na epilepsję i nie jest w stanie pracować. Przed kłopotami ze zdrowiem pracował i zarabiał w Niemczech na budowę domu, ale choroba pokrzyżowała jego wszelkie plany. Często odwiedza go nastoletni syn który pomaga tacie i dziadkom jak potrafi. Latem kosi trawę, zimą rozpala w piecu. Chętnie dotrzymuje swoim bliskim towarzystwa.Nasi Podopieczni mają w swoim otoczeniu ludzi pomocnych. Sąsiadkę, która jest pielęgniarką i pomaga w wykupywaniu leków oraz robi zastrzyki z insuliny Pani Apolonii. Jest też Pani Ewa, dobra dusza mieszkająca w innej, pobliskiej miejscowość. Raz na jakiś czas podjedzie zrobić zakupy i posprzątać. Mimo dużego zaangażowania i działań tych dwóch kobiet, w tej rodzinie naprawdę brakuje niemal wszystkiego. Środki zebrane dla rodziny Pani Apolonii i Pana Jana pozwolą zabezpieczyć ich najbardziej podstawowe potrzeby - to, czego nikomu nie powinno nigdy zabraknąć. 

 
Zdjęcie z wizyty fundacji u Pani Apolonii i Pana Jana w czerwcu 2021 :)
 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na recepty. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Opieka medyczna dla Pani Apolonii i Pana Jana. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie sprzętu potrzebnego do kontroli zdrowia : termometr, ciśnieniomierz naramienny.
 • Zakup żywności, w tym długoterminowej. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc w zaopatrzeniu tej rodziny w odzież i obuwie. Rozmiary ubrań i butów: Pan Jan ubrania XXL/XXXL, buty rozmiar 41-42. Pani  Apolonia ubrania L/XL, buty rozmiar 39-40 - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie. 
 • Środki czystości i kosmetyki codziennego użytku.
 • Pomoc w opłacaniu rachunków Pani Apolonii i Pana Jana.
 • Pomoc w zakupie drzewa na opał. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
 • Wyposażenie domu Pani Apolonii i Pana Jana w ciepłą pościel i koce ręczniki.
 • Komplet nowych garnków – o pojemnościach najczęściej używanych przez Panią Apolonię i Pana Jana.
 • Pomoc w odświeżeniu ścian domu - zakup farby.
 • Prosty telefon komórkowy dla Pana Jana. - Przekazany.
 • Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem. - Przekazana.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Lub wesprzyj nas przez SiePomaga.pl:

Lub dokonaj wpłaty przez:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Pani Apolonii i Pana Jana".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Julię na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznych.

19-10-2021 - Przekazaliśmy kolejną porcję leków dla Pana Jana.

13-09-2021 - Przekazaliśmy paczkę, którą sami otrzymaliśmy od naszego Darczyńcy, Pana Wojciecha. Serdecznie za nią dziękujemy, zawierała wiele drobiazgów, z których najbardziej ucieszyła się Pani Apolonia. Przekazaliśmy także kolejną porcję leków dla Pana Jana.

10-09-2021 - Bardzo cieszymy się że mogliśmy zrealizować tak ważną potrzebę naszych Podopiecznych – zabezpieczyć Ich w 10 metrów przestrzennych drewna opałowego. Porąbane, przygotowane do używania :). Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie tej zbiórki. 

03-09-2021 - Przekazaliśmy Pani Apolonii i Panu Janowi duże zakupy spożywcze i kilka produktów z apteki dla Pana Jana.

09-08-2021 - Dostaliśmy paczkę z butami od firmy Deichmann. Nowe obuwie, zgodne z rozmiarami stóp Pani Apolonii i Pana Jana już do Nich powędrowało :) Poza butami, w paczce było też kilka używanych koszul dla Pana Jana. Na pewno wszystko się przyda naszym Podopiecznym. Bardzo dziękujemy naszemu Darczyńcy za tę paczkę! A od nas  Podopieczni otrzymali leki.

26-07-2021 - Przekazaliśmy Pani Apolonii i Panu Janowi kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym :).

23-07-2021 - Przekazaliśmy Panu Janowi funkcjonalny telefon komórkowy stworzony z myślą o Seniorach. Urządzenie to posiada m.in. przycisk alarmowy SOS, który daje możliwość zadzwonienia lub wysłania smsa do wcześniej wybranej osoby za pomocą jednego kliknięcia i wieloma innymi udogodnieniami dla osób starszych. :)


01-07-2021 - Pan Jan w ubiegłym tygodniu przebywał w szpitalu. Na tę okoliczność potrzebował nową piżamę, którą przekazaliśmy naszemu Podopiecznemu dzięki Pani Ewie zaprzyjaźnionej z Panem Janem i Panią Apolonią. Przekazaliśmy także leki dla Pana Jana.

18-06-2021 - Przy okazji wizyty na początku czerwca u Pani Apolonii i Pana Jana, przekazaliśmy Podopiecznym duże zakupy spożywcze. Trzeba przyznać, mieszkają w pięknej okolicy, ale niestety  Ich warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia.

27-05-2021 - Przekazaliśmy lekarstwa dla Pana Jana i pokryliśmy koszty Jego wizyty u urologa.

02-04-2021 - Pierwsza paczka dla Pani Apolonii i Pana Jana przekazana :). Dobrze nam się zaczął miesiąc :)

 

 

   

  

   

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3/102

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo