Dla Justynki, Pawełka i Rafała

Dla Justynki, Pawełka i Rafała

Pani Edyta jest samotną matką trójki dzieci. Porzucona przez swojego męża (borykającego się z problemami alkoholowymi) jakiś czas temu, sama wychowuje: 6-letnią Justynkę, 10-letniego Pawła i 17-letniego Rafała. Mąż Pani Edyty utrzymuje sporadyczne kontakty z dziećmi. Kobieta pracuje dorywczo i utrzymuje rodzinę ze świadczeń: 500 plus i zasiłku rodzinnego. Alimenty stanowią sporadyczny i niewielki przypływ gotówki i uniemożliwiają tej rodzinie skorzystanie ze świadczeń Funduszu Alimentacyjnego.

Rafał, najstarszy z rodzeństwa poczuwa się do udzielenia wsparcia mamie. W związku z tym, gdy pozwalają mu na to obowiązki w szkole, dorywczo pracuje. Jednak jako osoba nieletnia ma bardzo ograniczone możliwości. Nastolatek zmaga się z problemami kręgosłupa i fotowrażliwością - czyli nieprawidłową reaktywnością na światło. To nie wszystkie Jego potyczki ze zdrowiem. Jest jeszcze torbiel pajęczynówki w tylnej części mózgu i niestabilność stawu skokowego. Młodsze rodzeństwo nie ma jeszcze świadomości w jak trudnej sytuacji znajduje się Ich rodzina, dzięki temu mają choć namiastkę beztroskiego dzieciństwa. Ciężko jednak jest mówić o radości gdy 10-letni Paweł choruje na boreliozę, astmę i alergię. Jakby tego było mało osoba która musi być ostoją dla tych cudownych dzieci, także nie zna życia bez dyskomfortu spowodowanego licznymi chorobami. Pani Edyta przewlekle choruje na Hashimoto, migrenę i ma naczyniaka żylnego mózgu. Posiada również orzeczenie o niepełnosprawności, co ogranicza ją bardzo w możliwościach zatrudnienia. Ta sympatyczna rodzina z Krakowa w ramach posiłków korzysta z pomocy MOPS oraz pobliskiego klasztoru. Jednak to nie wystarczy aby zadbać żeby dzieci nigdy nie były głodne, a Ich mamę zawsze było stać na leki dla siebie i swoich pociech. To są pilne potrzeby, które chcemy zaspokoić jak najszybciej. Poza tym chcemy by dzieci miały komputer o którym marzą.

Pani Edyta nie ma do kogo zwrócić się o pomoc, dlatego my Jej pomożemy i liczymy na Wasze wsparcie. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się zapewnić tym dzieciom godny start w życie dorosłe, a Pani Edycie zdejmiemy z barków część ciężaru który dźwiga sama.


Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Komputer stacjonarny dla dzieci.
 • Pomoc finansowa w rehabilitacji Pani Edyty.
 • Artykuły szkolne.- Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie leków.
 • Podstawowe artykuły żywnościowe.-Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Artykuły chemiczne i kosmetyki codziennego użytku.- Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Odzież i buty dla dzieci i Pani Edyty: Rafał 17 lat - 175 cm, rozmiar M+ 42 but, Paweł 10 lat - 134 cm + but 34 , Justyna 6 lat 120 cm + 28 but. Pani Edyta: rozmiar ubrań M, rozmiar butów 37. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.
 • Ferie i wakacje dla dzieci.
 • Rower dla Justynki.

 

 

Wpłać jednorazowo lub cyklicznie przez PayPal:


 

 lub na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Justynki,Pawełka i Rafała"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. 

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Wszelkie darowizny prosimy kierować na adres Fundacji, po uprzednim ustaleniu drogą mailową tego co jest przedmiotem darowizny.
Nie udzielamy informacji dotyczących adresu zamieszkania czy nr telefonów naszych Podopiecznych. Obowiązują nas przepisy dotyczące RODO.

07-10-2019 - Dziś wysłaliśmy dużą paczkę dla Pani Edyty i Dzieci. Paczka zawiera wiele odzieży dla obu chłopców. Jest tam wiele sportowych ubrań i do codziennego użytku, ale są również jeansy czy elegancka koszula. Przesyłamy również łyżworolki, łyżwy, ochraniacze i kask. W paczce dzieci znajdą także gry komputerowe.

16-09-2019 - Przekazaliśmy kask dla Rafała, najstarszego z rodzeństwa. Naprawiliśmy również rowerek dla młodszego z chłopców, Pawła.

06-09-2019 - Dostaliśmy paczkę od naszych Darczyńców dla Justynki, córki Pani Edyty. W paczce były typowo dziewczęce zabawki i akcesoria oraz ubrania. Przekazaliśmy już wszystko dziewczynce. 

 

13-08-2019 - Przekazaliśmy zakupy Pani Edycie i Jej dzieciom.


01-02-2019 - Otrzymaliśmy części komputerowe (4 Pady do grania) dla całej rodziny.

31-01-2019 - Przekazaliśmy Pani Edycie buty dla syna które zostały dostarczone do fundacji.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

   

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Fast-Graphic logoScript logo