Dla Justynki, Pawełka i Rafała

Pani Edyta jest samotną matką trójki dzieci. Porzucona przez swojego męża (borykającego się z problemami alkoholowymi) jakiś czas temu, sama wychowuje: 6-letnią Justynkę, 10-letniego Pawła i 17-letniego Rafała. Mąż Pani Edyty utrzymuje sporadyczne kontakty z dziećmi. Kobieta pracuje dorywczo i utrzymuje rodzinę ze świadczeń: 500 plus i zasiłku rodzinnego. Alimenty stanowią sporadyczny i niewielki przypływ gotówki i uniemożliwiają tej rodzinie skorzystanie ze świadczeń Funduszu Alimentacyjnego. Rafał, najstarszy z rodzeństwa poczuwa się do udzielenia wsparcia mamie. W związku z tym, gdy pozwalają mu na to obowiązki w szkole, dorywczo pracuje. Jednak jako osoba nieletnia ma bardzo ograniczone możliwości. Nastolatek zmaga się z problemami kręgosłupa i fotowrażliwością - czyli nieprawidłową reaktywnością na światło.


Na dzień dzisiejszy na wyraźne żądanie Mamy tej wspaniałej trójki jesteśmy z bólem serca zmuszenia zakończyć zbiórkę.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

To nie wszystkie Jego potyczki ze zdrowiem. Jest jeszcze torbiel pajęczynówki w tylnej części mózgu i niestabilność stawu skokowego. Pod koniec 2019 roku problemy z kręgosłupem udało się wyciszyć, a Rafał pozostaje pod dalszym nadzorem lekarskim. Młodsze rodzeństwo nie ma jeszcze świadomości w jak trudnej sytuacji znajduje się Ich rodzina, dzięki temu mają choć namiastkę beztroskiego dzieciństwa. Ciężko jednak jest mówić o radości gdy 10-letni Paweł choruje na boreliozę, astmę i alergię. Wydawało się że walka Pawełka z boreliozą jest już zakończona sukcesem, gdy niestety na początku 2020 roku, okazało się że ta choroba nadal jest problemem. Najmłodsza z pociech, Justynka również nie cieszy się dobrym zdrowiem. Na początku 2020 roku, po długim pobycie w szpitalu, zdiagnozowano u Niej wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Trwają dalsze badania w zakresie chorób dziewczynki. Jakby tego było mało osoba która musi być ostoją dla tych cudownych dzieci, także nie zna życia bez dyskomfortu spowodowanego licznymi chorobami. Pani Edyta przewlekle choruje na Hashimoto, migrenę i ma naczyniaka żylnego mózgu, oraz zdiagnozowane w listopadzie 2019 roku - przewlekłe zapalenie trzustki. Posiada również orzeczenie o niepełnosprawności, co ogranicza ją bardzo w możliwościach zatrudnienia. Ta sympatyczna rodzina z Krakowa w ramach posiłków korzysta z pomocy MOPS oraz pobliskiego klasztoru. Jednak to nie wystarczy aby zadbać żeby dzieci nigdy nie były głodne, a Ich mamę zawsze było stać na leki dla siebie i swoich pociech. To są pilne potrzeby, które chcemy zaspokoić jak najszybciej. Poza tym chcemy by dzieci miały komputer o którym marzą

 

Pani Edyta nie ma do kogo zwrócić się o pomoc, dlatego my Jej pomożemy i liczymy na Wasze wsparcie. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się zapewnić tym dzieciom godny start w życie dorosłe, a Pani Edycie zdejmiemy z barków część ciężaru który dźwiga sama.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Komputer stacjonarny dla dzieci. - Przekazany.
 • Opieka medyczna dla dzieci. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Opieka medyczna dla Pani Edyty - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Pomoc z zakupie leków dla całej rodziny. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
 • Artykuły szkolne. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Podstawowe artykuły żywnościowe. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Artykuły chemiczne i kosmetyki codziennego użytku. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Odzież i buty dla dzieci i Pani Edyty: Rafał 17 lat - 175 cm, rozmiar M+ 42 but, Paweł 10 lat - 134 cm + but 34, Justyna 6 lat 120 cm + 28 but. Pani Edyta: rozmiar ubrań M, rozmiar butów 37. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie. - Przekazane buty dla Rafała.
 • Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.
 • Ferie 2020 dla dzieci. - Zrealizowane.
 • Wakacje dla dzieci.
 • Rower dla Justynki.
 • Kaski rowerowe dla obu chłopców. - Przekazane.

 Na dzień dzisiejszy na wyraźne żądanie Mamy tej wspaniałej trójki jesteśmy z bólem serca zmuszenia zakończyć zbiórkę.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Justynki,Pawełka i Rafała"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

17-03-2020 - Opłaciliśmy Pawełkowi wizytę u lekarza specjalisty, oraz wspomogliśmy zakup suplementów diety dla całej rodziny.

28-02-2020 - Kochani. Dzisiaj wysłaliśmy trochę ubrań sportowych dla dzieci na nadchodzącą wiosnę / lato oraz kask dla Pawełka który tak bardzo pokochał narty. Pawełek obchodzi niebawem urodziny. Przekazaliśmy mu z tej okazji sportową hulajnogę. Opłaciliśmy też kolejne faktury za badania lekarskie dzieci oraz Pani Edyty. Będziemy ich wspierać w miarę naszych możliwości. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Jesteście doprawdy wspaniali.

12-02-2020 -  Pod koniec stycznia Pan Bogdan został obdarowany przez firmę LAKMA STREFA SP. Z O. O z siedzibą w Warszowicach, a teraz Pani Edyta z Dziećmi. Paczka dla Pani Edyty i dzieci zawiera środki czystości. Serdecznie dziękujemy hojnemu Darczyńcy :)

11-02-2020 - Dzieci Pani Edyty już zakończyły ferie i wczoraj wróciły do szkoły. Prezentujemy zdjęcie na którym, dwójka młodszych dzieci świetnie się bawi podczas nauki jazdy na nartach pod okiem instruktora. Udzieliliśmy wsparcia Pani Edycie w zapewnieniu dzieciom atrakcji :).

05-02-2020 - Opłaciliśmy rodzinie usługi stomatologiczne oraz wizyty u lekarzy specjalistów.

13-01-2020 - Nic się nie zmieniło w nowym roku, nasi wspaniali Darczyńcy nadal pamiętają o fundacji i jej Podopiecznych. Dostaliśmy paczkę pełną ubrań dla dzieci Pani Edyty:)

20-12-2019 - Dziś wysyłamy świąteczne upominki dla dzieci Pani Edyty. Będą miały co robić w dni wolne od szkoły.

06-12-2019 - W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy Dzieciom Pani Edyty dwie paczki. Zawartość jednej z nich to artykuły piśmiennicze, które dostaliśmy od firmy BIC Polska. Serdecznie dziękujemy Sponsorowi. Oprócz tego przekazaliśmy Dzieciom kilka elementów odzieży: kurtkę, bluzy i swetry.

20-11-2019 - Przekazaliśmy Pani Edycie i Jej dzieciom : zakupy spożywcze, zakupy odzieżowe w postaci elementów bielizny, oraz opłaciliśmy usługę stomatologiczną dla Pani Edyty.

14-11-2019 - Przekazaliśmy najstarszemu z rodzeństwa- Rafałowi wygodne buty, a Pawełkowi kask rowerowy.

.

25-10-2019 - Opłaciliśmy rodzinie usługi stomatologiczne oraz wizyty lekarskie.

24-10-2019 - Kolejna paczka dla rodziny z Krakowa! Dzieci bez trudu znajdą w niej coś dla siebie. Paczka zawiera m.in koszulki, spodenki, spodnie dresowe, czapki zimowe i z daszkiem, kurtki, chustki na szyję, drobne artykuły szkolne. Jest też maskotka, witaminy i słodycze.
Nasi cudowni Darczyńcy zadbali o komfort dzieci podczas ruchu na świeżym powietrzu. Do Krakowa jedzie termoaktywna odzież, aby mimo jesieni, dzieci spędzały miło czas na dworze.

07-10-2019 - Dziś wysłaliśmy dużą paczkę dla Pani Edyty i Dzieci. Paczka zawiera wiele odzieży dla obu chłopców. Jest tam wiele sportowych ubrań i do codziennego użytku, ale są również jeansy czy elegancka koszula. Przesyłamy również łyżworolki, łyżwy, ochraniacze i kask. W paczce dzieci znajdą także gry komputerowe.

16-09-2019 - Przekazaliśmy kask dla Rafała, najstarszego z rodzeństwa. Naprawiliśmy również rowerek dla młodszego z chłopców, Pawła.

06-09-2019 - Dostaliśmy paczkę od naszych Darczyńców dla Justynki, córki Pani Edyty. W paczce były typowo dziewczęce zabawki i akcesoria oraz ubrania. Przekazaliśmy już wszystko dziewczynce. 

 

13-08-2019 - Przekazaliśmy zakupy Pani Edycie i Jej dzieciom.


01-02-2019 - Otrzymaliśmy części komputerowe (4 Pady do grania) dla całej rodziny.

31-01-2019 - Przekazaliśmy Pani Edycie buty dla syna które zostały dostarczone do fundacji.

 Na dzień dzisiejszy na wyraźne żądanie Mamy tej wspaniałej trójki jesteśmy z bólem serca zmuszenia zakończyć zbiórkę.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo