Dla Justynki, Pawełka i Rafała

Pani Edyta jest samotną matką trójki dzieci. Porzucona przez swojego męża (borykającego się z problemami alkoholowymi) jakiś czas temu, sama wychowuje: 6-letnią Justynkę, 10-letniego Pawła i 17-letniego Rafała. Mąż Pani Edyty utrzymuje sporadyczne kontakty z dziećmi. Kobieta pracuje dorywczo i utrzymuje rodzinę ze świadczeń: 500 plus i zasiłku rodzinnego. Alimenty stanowią sporadyczny i niewielki przypływ gotówki i uniemożliwiają tej rodzinie skorzystanie ze świadczeń Funduszu Alimentacyjnego.

Rafał, najstarszy z rodzeństwa poczuwa się do udzielenia wsparcia mamie. W związku z tym, gdy pozwalają mu na to obowiązki w szkole, dorywczo pracuje. Jednak jako osoba nieletnia ma bardzo ograniczone możliwości. Nastolatek zmaga się z problemami kręgosłupa i fotowrażliwością - czyli nieprawidłową reaktywnością na światło. To nie wszystkie Jego potyczki ze zdrowiem. Jest jeszcze torbiel pajęczynówki w tylnej części mózgu i niestabilność stawu skokowego. Młodsze rodzeństwo nie ma jeszcze świadomości w jak trudnej sytuacji znajduje się Ich rodzina, dzięki temu mają choć namiastkę beztroskiego dzieciństwa. Ciężko jednak jest mówić o radości gdy 10-letni Paweł choruje na boreliozę, astmę i alergię. Jakby tego było mało osoba która musi być ostoją dla tych cudownych dzieci, także nie zna życia bez dyskomfortu spowodowanego licznymi chorobami. Pani Edyta przewlekle choruje na Hashimoto, migrenę i ma naczyniaka żylnego mózgu, oraz przewlekłe zapalenie trzustki. Posiada również orzeczenie o niepełnosprawności, co ogranicza ją bardzo w możliwościach zatrudnienia. Ta sympatyczna rodzina z Krakowa w ramach posiłków korzysta z pomocy MOPS oraz pobliskiego klasztoru. Jednak to nie wystarczy aby zadbać żeby dzieci nigdy nie były głodne, a Ich mamę zawsze było stać na leki dla siebie i swoich pociech. To są pilne potrzeby, które chcemy zaspokoić jak najszybciej. Poza tym chcemy by dzieci miały komputer o którym marzą.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Pani Edyta nie ma do kogo zwrócić się o pomoc, dlatego my Jej pomożemy i liczymy na Wasze wsparcie. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się zapewnić tym dzieciom godny start w życie dorosłe, a Pani Edycie zdejmiemy z barków część ciężaru który dźwiga sama.

 

Aktualizacja dotycząca chorób tej rodziny na dzień 21.01.2020:

Justynka - zdiagnozowane wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Trwają dalsze badania w zakresie chorób jelit dziewczynki.


Aktualizacja dotycząca chorób tej rodziny na dzień 19.11.2019: 

Borelioza Pawełka - Wyleczona.

Problemy z kręgosłupem Rafała - Zaleczone, pod dalszym nadzorem lekarskim.

Przewlekłe zapalenie trzustki u Pani Edyty. - Zdiagnozowano.


Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Komputer stacjonarny dla dzieci. - Przekazany.
 • Opieka medyczna dla Pani Edyty - Na bieżąco realizujemy potrzebny w tym zakresie.
 • Artykuły szkolne. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Pomoc w zakupie leków. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Podstawowe artykuły żywnościowe. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Artykuły chemiczne i kosmetyki codziennego użytku. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie.
 • Odzież i buty dla dzieci i Pani Edyty: Rafał 17 lat - 175 cm, rozmiar M+ 42 but, Paweł 10 lat - 134 cm + but 34, Justyna 6 lat 120 cm + 28 but. Pani Edyta: rozmiar ubrań M, rozmiar butów 37. - Na bieżąco realizujemy potrzeby rodziny w tym zakresie. - Przekazane buty dla Rafała.
 • Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.
 • Ferie i wakacje dla dzieci.
 • Rower dla Justynki.
 • Kaski rowerowe dla obu chłopców. - Przekazane.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Justynki,Pawełka i Rafała"

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. 

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

13-01-2020 - Nic się nie zmieniło w nowym roku, nasi wspaniali Darczyńcy nadal pamiętają o fundacji i jej Podopiecznych. Dostaliśmy paczkę pełną ubrań dla dzieci Pani Edyty:)

20-12-2019 - Dziś wysyłamy świąteczne upominki dla dzieci Pani Edyty. Będą miały co robić w dni wolne od szkoły.

06-12-2019 - W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy Dzieciom Pani Edyty dwie paczki. Zawartość jednej z nich to artykuły piśmiennicze, które dostaliśmy od firmy BIC Polska. Serdecznie dziękujemy Sponsorowi. Oprócz tego przekazaliśmy Dzieciom kilka elementów odzieży: kurtkę, bluzy i swetry.

20-11-2019 - Przekazaliśmy Pani Edycie i Jej dzieciom : zakupy spożywcze, zakupy odzieżowe w postaci elementów bielizny, oraz opłaciliśmy usługę stomatologiczną dla Pani Edyty.

14-11-2019 - Przekazaliśmy najstarszemu z rodzeństwa- Rafałowi wygodne buty, a Pawełkowi kask rowerowy.

.

25-10-2019 - Opłaciliśmy rodzinie usługi stomatologiczne oraz wizyty lekarskie.

24-10-2019 - Kolejna paczka dla rodziny z Krakowa! Dzieci bez trudu znajdą w niej coś dla siebie. Paczka zawiera m.in koszulki, spodenki, spodnie dresowe, czapki zimowe i z daszkiem, kurtki, chustki na szyję, drobne artykuły szkolne. Jest też maskotka, witaminy i słodycze.
Nasi cudowni Darczyńcy zadbali o komfort dzieci podczas ruchu na świeżym powietrzu. Do Krakowa jedzie termoaktywna odzież, aby mimo jesieni, dzieci spędzały miło czas na dworze.

07-10-2019 - Dziś wysłaliśmy dużą paczkę dla Pani Edyty i Dzieci. Paczka zawiera wiele odzieży dla obu chłopców. Jest tam wiele sportowych ubrań i do codziennego użytku, ale są również jeansy czy elegancka koszula. Przesyłamy również łyżworolki, łyżwy, ochraniacze i kask. W paczce dzieci znajdą także gry komputerowe.

16-09-2019 - Przekazaliśmy kask dla Rafała, najstarszego z rodzeństwa. Naprawiliśmy również rowerek dla młodszego z chłopców, Pawła.

06-09-2019 - Dostaliśmy paczkę od naszych Darczyńców dla Justynki, córki Pani Edyty. W paczce były typowo dziewczęce zabawki i akcesoria oraz ubrania. Przekazaliśmy już wszystko dziewczynce. 

 

13-08-2019 - Przekazaliśmy zakupy Pani Edycie i Jej dzieciom.


01-02-2019 - Otrzymaliśmy części komputerowe (4 Pady do grania) dla całej rodziny.

31-01-2019 - Przekazaliśmy Pani Edycie buty dla syna które zostały dostarczone do fundacji.

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo