Arturek

Pani Aneta zgłosiła się pod opiekę naszej Fundacji, kiedy okazało się, że jej najmłodszy syn, Arturek, wymaga poważnej operacji i długotrwałej rehabilitacji z powodu zrośnięcia szwu czaszkowego. Arturek posiada orzeczenie o niepłenosprawności. Na szczęście jest dla niego szansa na zdrowe życie w sprawnym ciele, ale to wymaga nakładów środków, których rodzina Pani Anety nie zdobędzie samodzielnie. Pani Aneta wychowuje już 11-letniego synka Gabriela – chłopiec urodził się jako dziecko wielowadowe, wymaga pełnej opieki i posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Ma problemy z oddychaniem, cierpi na poważną wadę wzroku oraz problemy z mową. Lekarze oceniają jego rozwój na poziomie 6 letniego dziecka. Jak każda matka, Pani Aneta walczy o zdrowie i życie swoich dzieci, choć sama choruje przewlekle od wczesnej młodości. Nie poddaje się, ale koszty leczenia Arturka znacznie przekraczają możliwości finansowe Pani Anety i jej partnera Pana Piotra, dlatego cała rodzina znalazła się w gronie podopiecznych Fundacji.   

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

Wychowanie dwojga niepełnosprawnych dzieci, gdy samemu nie jest się w pełni sił, wymaga ogromnej determinacji. Pani Aneta podkreśla, że najważniejsze są dla niej środki na badania, których potrzebuje kilkumiesięczny Artur. Maluch urodził się 5 stycznia 2020 roku. Okazało się, że wymaga leczenia z powodu kraniosynostozy (tak fachowo określa się zrośnięcie szwu czaszkowego) - to wada wrodzona, która, nieleczona, uniemożliwia prawidłowy rozwój główki dziecka, co skutkuje deformacją i ryzykiem powikłań. Operacja jest niezbędna,ale Pani Anety i jej rodziny nie stać na wykonanie serii kosztownych badań, które poprzedzają zabieg. W placówce w której będzie wykonana operacja Arturka, niezbędne badania przed i po operacji, wykonywane są odpłatnie. Kardiolog, okulista, neurolog, neurochirurg…To długa lista specjalistów, których Artur musi odwiedzić, zanim będzie mógł wyzdrowieć. Czas leci, a badania to dopiero początek drogi do pełnej sprawności Arturka. Po wykonanej operacji chłopiec będzie wymagał długiej rehabilitacji. Zdrowie i przyszłość dziecka zależą w dużej mierze od pieniędzy, których ta rodzina po prostu nie posiada, i których bez pomocy z zewnątrz nie zdobędzie. Poza badaniami i rehabilitacją, istotne są też koszty dojazdu oraz pobytu podczas wykonywania badań i konsultacji lekarskich, poza miejscem zamieszkania Arturka i Jego rodziny. Do tej pory wyjazdy na badania odbywały się głównie do Katowic oraz pobliskich temu miastu miejscowości. Sama operacja najprawdopodobniej odbędzie się w Olsztynie, nie w Katowicach - jaki był początkowy plan. Tak zadecydował profesor, który jest lekarzem prowadzącym Arturka. W Olsztynie to także Pan Profesor przeprowadzi operację.

Koszty leczenia Arturka to jedno, ale jest przecież jeszcze dotychczasowa codzienność, a w niej przede wszystkim opieka nad 11-letnim, niepełnosprawnym bratem Artura, brak własnego kąta i życie w strachu. Nie wiadomo, kiedy trzeba będzie się wyprowadzić i poszukać nowego lokum. Z dwojgiem chorych dzieci, bez wsparcia i zaplecza finansowego, bez środków na podstawowe potrzeby – tak wygląda sytuacja, w której znalazła się Pani Aneta. . Potrzebne są również podstawowe środki dla Arturka: mleko modyfikowane, artykuły higieniczne i wszystko to, czego wymaga opieka nad niemowlęciem. Brakuje chemii gospodarczej i odzieży, na które rodzina Pani Anety nie ma pieniędzy. Utrzymanie wynajętego mieszkania, opłaty i koszty życia całkowicie pochłaniają skromny budżet.

 Wiemy, że możemy na Was liczyć. Wspólnie możemy pomóc Arturkowi i podarować mu zdrowie, a co za tym idzie, prawdziwą szansę na normalne życie. Rodzina Pani Anety wie, czym jest niepełnosprawność – nie wszystko da się naprawić, ale razem możemy zapobiec tragedii i uratować główkę Arturka przed chorobą i deformacją. Szczerze wierzymy, że jesteśmy o krok od poprawy trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się cała rodzina. Zawalczmy o lepszą przyszłość Arturka przede wszystkim, ale nie zapominajmy również o Gabrysiu, Pani Anecie i Panu Piotrze

 Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Pokrycie kosztów badań i konsultacji lekarskich niezbędnych przed i po wykonaniu operacji.
 • Pokrycie kosztów rehabilitacji Arturka przed i po operacji.
 • Pokrycie kosztów pobytu rodziców i dziecka w miejscu Katowicach, rodzina mieszka w innym mieście.
 • Żywność dla całej rodziny, w tym mleko dla Arturka.
 • Pieluchy dla Arturka. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie,
 • Laptop dla starszego dziecka - Gabrysia. - Przekazany.
 • Drukarka - na poczet drukowania i skanowania dokumentacji medycznej oraz pomocy szkolnej dla starszego syna. - Przekazana.
 • Rower rehabilitacyjny trójkołowy dla Gabrysia - taki rower sprawdza się u dziecka niepełnosprawnego z zachwianym poczuciem  równowagi oraz zaburzeniem ruchu. Wpływa stymulująco na układ kostno-mięśniowy jak również poprawia krążenie oddychania podczas jazdy oraz wzmacnia organizm.
 • Obuwie ortopedyczne dla Gabrysia. - Obuwie ortopedyczne ułatwia prawidłowe poruszanie się, stabilizuje zdrową postawę ciała, oraz zapobiega dalszemu koślawieniu nóg dziecka.
 • Profesjonalne łóżko do rehabilitacji dla Arturka. - Łóżko rehabilitacyjne to specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma zapewnić bezpieczeństwo oraz wygodę podczas wykonywania ćwiczeń Arturka z rehabilitantem. Ponieżej znajdują się zdjęcia na których widać jak dzielny Arturek ćwiczy na zwykłym stole i łóżku.

 

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Arturka".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Arturka na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

22-05-2020 - Nasz najmłodszy i najsłodszy Podopieczny życzy wszystkim miłego weekendu :). Nie da się ukryć że napis na Jego koszulce " Przystojny" jest zgodny z prawdą. :).

21-05-2020 - Arturek jest małym bohaterem. Dzielnie znosi wszystkie badania i konsultacje. Prezentujemy zdjęcia z badań z przed dwóch tygodni, z mamą przed gabinetem lekarskim oraz już w gabinecie, na kolanach u Pana Profesora:).

 

06-05-2020 - Przekazaliśmy kolejne zakupy spożywcze dla Arturka i Jego rodziny. Zakupy zawierają również pampersy oraz artykuły chemiczne.

05-05-2020 - Przekazaliśmy kolorową drukarkę oraz wielokrotny zapas tonerów dla rodziny Arturka.

01-05-2020 - Arturek na zdjęciu pięknie uśmiecha się do wszystkich Darczyńców i dziękuje za pomoc. Jest uroczy :).

30-04-2020 - Arturek wraz z rodzicami wrócił w ubiegły piątek do domu po ciężkim tygodniu, pełnym konsultacji i badań lekarskich. Prezentujemy zdjęcia, z jego pobytu w Katowicach.

22-04-2020 - Od niedzieli 19.04.2020 Arturek wraz z rodzicami, przebywają w Katowicach i wykonują szereg badań niezbędnych do wykonania operacji. Mają już za sobą wizytę u okulisty, badanie EKG i echo serca, oraz transkranialne badanie dopplerowskie. Jeszcze kilka spraw do załatwienia przed nimi, ale wszystko jest na dobrej drodze :)

 

17-04-2020 - Pomogliśmy rodzinie malutkiego Arturka w kolejnych zakupach spożywczych oraz wykupieniu lekarstw.


10-04-2020 - Przekazaliśmy laptop dla starszego syna Pani Anety, Gabrysia. Aby mógł swobodnie uczyć się zdalnie, nie chodząc do szkoły.

08-04-2020 - Przekazaliśmy pierwsze zakupy dla Arturka i Jego rodziny. Zawierały artykuły spożywcze, chemiczne oraz produkty z apteki.
 

Więcej zdjęć Arturka:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo