Arturek

Pani Aneta trafiła pod opiekę Fundacji, kiedy okazało się, że jej najmłodszy syn, Arturek, wymaga poważnej operacji i długotrwałej rehabilitacji z powodu zrośnięcia szwu czaszkowego. Na szczęście jest dla niego szansa na zdrowe życie w sprawnym ciele, ale to wymaga nakładów środków, których rodzina Pani Anety nie zdobędzie samodzielnie.Pani Aneta wychowuje już 11-letniego synka Gabriela – chłopiec urodził się jako dziecko wielowadowe, wymaga pełnej opieki i posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Ma problemy z oddychaniem, cierpi na poważną wadę wzroku oraz problemy z mową. Lekarze oceniają jego rozwój na poziomie 6 letniego dziecka.  Jak każda matka, Pani Aneta walczy o zdrowie i życie swoich dzieci, choć sama choruje przewlekle od wczesnej młodości. Nie poddaje się, ale koszty leczenia Arturka znacznie przekraczają możliwości finansowe Pani Anety i jej partnera Pana Piotra, dlatego cała rodzina znalazła się w gronie podopiecznych Fundacji. 


Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

:

Wychowanie dwojga niepełnosprawnych dzieci, gdy samemu nie jest się w pełni sił, wymaga ogromnej determinacji. Pani Aneta podkreśla, że najważniejsze są dla niej środki na badania, których potrzebuje kilkumiesięczny Artur. Maluch urodził się 5 stycznia 2020 roku. Okazało się, że wymaga leczenia z powodu kraniosynostozy (tak fachowo określa się zrośnięcie szwu czaszkowego) - to wada wrodzona, która, nieleczona, uniemożliwia prawidłowy rozwój główki dziecka, co skutkuje deformacją i ryzkiem powikłań. Operacja jest niezbędna, ale Pani Anety i jej rodziny nie stać na wykonanie serii kosztownych badań, które poprzedzają zabieg. Nie można ich wykonać w ramach ubezpieczenia, wymagają wizyt w prywatnych gabinetach lekarskich, dojazdów i dużych nakładów środków finansowych. Kardiolog, okulista, neurolog, neurochirurg… To długa lista specjalistów, których Artur musi odwiedzić, zanim będzie mógł wyzdrowieć. Czas leci, a badania to dopiero początek drogi do pełnej sprawności Arturka. Po wykonanej operacji chłopiec będzie wymagał długiej i niemniej kosztownej rehabilitacji. Zdrowie i przyszłość dziecka zależą od pieniędzy, których ta rodzina po prostu nie posiada, i których bez pomocy z zewnątrz nie zdobędzie – wizyty u lekarzy, badania, konsultacje, dojazdy i planowana rehabilitacja Arturka to jedno, ale jest przecież jeszcze dotychczasowa codzienność, a w niej przede wszystkim opieka nad 11-letnim, niepełnosprawnym bratem Artura, brak własnego kąta i życie w strachu. Nie wiadomo, kiedy trzeba będzie się wyprowadzić i poszukać nowego lokum. Z dwojgiem chorych dzieci, bez wsparcia i zaplecza finansowego, bez środków na podstawowe potrzeby – tak wygląda sytuacja, w której znalazła się Pani Aneta. Czego potrzebuje jej rodzina?

Badania pod okiem specjalistów, operacja, niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacja malutkiego Artura to absolutna konieczność. Do tego dochodzą koszty dojazdów do Katowic, gdzie odbywa się leczenie. Potrzebne są również podstawowe środki dla Arturka: mleko modyfikowane, artykuły higieniczne i wszystko to, czego wymaga opieka nad niemowlęciem. Brakuje chemii gospodarczej i odzieży, na które rodzina Pani Anety nie ma pieniędzy. Utrzymanie wynajętego mieszkania, opłaty i koszty życia całkowicie pochłaniają skromny budżet.

Wiemy, że możemy na Was liczyć. Wspólnie możemy pomóc Arturkowi i podarować mu zdrowie, a co za tym idzie, prawdziwą szansę na normalne życie. Rodzina Pani Anety wie, czym jest niepełnosprawność – nie wszystko da się naprawić, ale razem możemy zapobiec tragedii i uratować główkę Arturka przed chorobą i deformacją. Szczerze wierzymy, że jesteśmy o krok od poprawy trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się cała rodzina. Zawalczmy o lepszą przyszłość Arturka przede wszystkim,  ale nie zapominajmy również o Gabrysiu, Pani Anecie i Panu Piotrze.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

 • Pokrycie kosztów badań i konsultacji lekarskich niezbędnych przed i po wykonaniu operacji.
 • Pokrycie kosztów rehabilitacji Arturka przed i po operacji.
 • Pokrycie kosztów pobytu rodziców i dziecka w miejscu Katowicach, rodzina mieszka w innym mieście.
 • Żywność dla całej rodziny, w tym mleko dla Arturka.
 • Pieluchy dla Arturka.

Dokonaj wpłaty przez PayPal:

Wesprzyj na:

:

Lub dokonaj wpłaty na konto fundacji: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827 z dopiskiem "Dla Arturka".

Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Arturka na stałe wypełnij polecenie zapłaty.

Fundacja posiada stosowną dokumentację i zweryfikowała potrzeby Podopiecznego. 

 

Więcej zdjęć Arturka:

 • Dane adresowe

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  ul. Smolańska 3

  70-026 Szczecin

   

  mBank: 35 1140 2004 0000 3002 7709 9827

 • Dane kontaktowe

  tel. 91-481-9025
  tel. 797-575-299

  biuro[at]wybierzbypomoc.org
  www.wybierzbypomoc.org

 • Informacje

  KRS: 0000695388

  REGON: 368295964

  NIP: 9552441037

   

Script logo